Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОНСАЛТИНГ | Поради 19 травня 2011 р.

«Брудні» трюки консультантів. Як їх уникнути?

Консультанти існували ще з часів первісного суспільства, і на жаль єдиною метою деяких з них було отримання грошей з довірливих клієнтів. Сьогодні такі консультанти також існують, і найбільша їх кількість спостерігається у сфері інформаційних технологій. Серед улюблених "хитрощів": зміна об'ємів проектів; приписування собі досвіду, яким консультанти насправді не володіють; обіцянка спрямувати на ваш проект найкращих людей, тоді як ним насправді займаються стажери; затримка прийняття рішень для збільшення оплачуваного часу. А у найгірших випадках можна зіштовхнутися навіть зі взяттям у "заручники" інтелектуальної власності вашої компанії до тих пір, поки ви не виконаєте часто несправедливі вимоги консультантів.

Нижче наведений найбільш розповсюджений перелік "трюків", які використовуються консультантами, та даються поради, як можна їх уникнути.

 1. Продаємо дешево — продаємо дорого! Один із найбільш розповсюджених і старих трюків: консалтингова компанія демонструє низькі ціни, щоб виграти тендер. Але після того, як проект буде в її руках — з'являється безліч додаткових послуг та кастомізації, яка коштує дорого. А компанії, які вже "вв'язалися" в проект, вважають за простіше заплатити, ніж знову починати тендер, ризикуючи натрапити на точнісінько таких самих консультантів.

  Рішення: формуйте угоду таким чином, щоб передбачити всі можливі додаткові витрати і заздалегідь узгодити всі "гострі кути", які можуть стосуватися фінансових аспектів.

 2. Вашим проектом займаються "гравці запасу". На переговори та підписання договорів, приїжджають ключові працівники і "зірки" консалтингової компанії, і ви вже думаєте, що найняли найкращих експертів, але коли доходить до справи, виявляється, що проект віддали на "відкуп" стажерам.

  Рішення: завжди обговорюйте і вписуйте в договори, хто конкретно буде займатися вашим проектом і якими компетенціями володіють ці люди.

 3. Затягування проектів. Абсолютна правда, що Рим побудували не за одну ніч, але правда й те, що це зайняло б ще більше часу, якби будівникам платили погодинно. Так само й консультанти, які отримують гроші за час, намагаються всіма можливими способами затягнути проект.

  Рішення: Завжди призначайте свою людину, як змогла б повністю контролювати роботу консультантів.

 4. Взяття в заручники. Ви наймаєте компанію, яка напише для вас програмне забезпечення, розробить дизайн сайту чи буде керувати інфраструктурою, і через деякий час вирішуєте змінити провайдера. Але раптом виявляєте, що не маєте доступу до коду, домену чи мережевих паролів.

  Рішення: Уважно перевіряйте кожну консалтингову компанію перш, ніж мати з нею справи, щоб перконатися, що ви не наймаєте шахраїв. І підписуйте всі документи про передачу інтелектуальних прав та фізичного доступу, перш ніж платити за роботу.

 5. Намагання продати вам більше, ніж ви справді потребуєте. Вам потрібна лопата, а консультант намагається продати вам екскаватор. Так, рішення дійсно більш "сучасне" і "потужне", але чи дійсно це саме те, що вам потрібно і чи готові ви заплатити за нього в десятки, а іноді й сотні разів більше?

  Рішення: Аналізуйте ринок, але головне — чітко знайте свої власні потреби, щоб не довелося платити більше.

 6. Не вмію, але все одно зроблю. Іноді консультанти так хочуть отримати ваші гроші, що готові взятися навіть за проект, в якому не мають жодного досвіду.

  Рішення: зробіть прибуток консультанта залежним від результатів, які ви отримаєте завдяки його роботі. Таким чином консультант знатиме, що нічого не заробить, взявшись за справу, яку не розуміє.

За матеріалами "7 dirty consultant tricks (and how to avoid them)", IDG News Service.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Искусство объяснять. Как сделать так, чтобы вас понимали с полусловаИскусство объяснять. Как сделать так, чтобы вас понимали с полуслова
WOW-факторы. Пора потрясти воображение людейWOW-факторы. Пора потрясти воображение людей
Вообрази. Как работает креативностьВообрази. Как работает креативность
Как работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доходКак работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доход
Заговор богатыхЗаговор богатых

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)