КОНСАЛТИНГ | Аналіз рейтингів 7 грудня 2017 р.

Вдоволеність роботою у провідних консалтингових компаніях

Які консалтингові фірми мають найміцніші позиції як працедавці? Цьому питанню присвячена стаття екс-редактора Fast Company та BusinessWeek Джона Бірна (John Byrne), в основі якої — аналіз рейтингів Wall Street Oasis.

Вдоволеність роботою у провідних консалтингових компаніях Напевно, нікого не здивує той факт, що за більшістю метрик, які оцінюють вдоволеність роботою, McKinsey & Company займає провідні позиції в консалтинговій галузі, а тому є вибором №1 для випускників MBA-програм та фахівців, котрі хочуть реалізувати себе в амплуа бізнес-консультанта. Згідно даних останніх досліджень, ця глобальна консалтингова компанія є лідером, зокрема, в наступних категоріях: «професійне зростання співробітників», «можливості для кар’єрного росту», «зворотний зв'язок», «справедливість просування», «комунікації серед персоналу», «лідерство», «компетентність». Але ще важливішим є те, що McKinsey займає чільні позиції в категорії «загальна вдоволеність персоналу» (що відповідає даним інших досліджень, які проводилися в різний час).

Проте, швидше за все, в McKinsey ви не отримаєте найвищу в галузі зарплату. Також компанія відстає принаймні ще за одним стрижневим виміром, яким є збалансованість робочого і приватного життя.

На це вказують дані сайту пошуку роботи та рекрутингу Wall Street Oasis (WSO), який накопичує й обробляє дані персоналу банківської сфери, хедж-фондів, консалтингових компаній та фірм, що займаються управліннями приватним капіталом. Джерелом, що живить онлайн-базу WSO, є відповіді тисяч співробітників десятків консалтингових компаній — від таких гігантів, як McKinsey та Bain, до менш масштабних фірм типу «бутік». Згідно WSO, практично немає розбіжностей думок щодо статусу McKinsey як найбільш бажаного місця праці в галузі, хоча ця компанія зайняла тільки четверту позицію за розміром загального компенсаційного пакету, а за показником «збалансованість робочого і приватного життя» опинилась аж на восьмому місці. Також McKinsey посіла лише шосте місце в категорії «тривалість відпусток і вихідних» та четверту — в категорії «середня кількість відпрацьованих годин» (у середньому тривалість робочого тижня становить 68,8 годин).

Звіт WSO оновлюється в автоматичному режимі у міру надходження нової інформації. Щомісяця на цьому ресурсі розміщується 1 млн. постів, а кількість переглядів за цей час складає 4 млн. Загалом, база даних цього сайту включає 48 194 інформаційних джерел, з яких майже 17 тис. — інтерв'ю.

«Ми маємо величезну кількість даних, що дозволяє "проникнути" в кожну окрему компанію та подивитися на огляди, інтерв'ю, дані стосовно компенсацій», — сказав Патрік Куртіс (Patrick Curtis), засновник та гендиректор WSO, випускник Вартонської програми MBA 2010-го року.

Згідно оновленого станом на вересень 2017-го звіту, McKinsey набрала найбільше голосів у 13-ти з 18-ти категорій, зокрема — це «загальна вдоволеність персоналу», де її перцентіль складає 98% серед 71-ї фірми. На наступних позиціях — Bain & Company (97,2%), Boston Consulting Group (95,8%), Deloitte (94,4%) та Oliver Wyman (93,0%). Крім цього, McKinsey здобула чільні місця в категоріях «можливості для професійного зростання» та «можливості для кар'єрного росту».

Але McKinsey не є абсолютним «чемпіоном». У категорії «найкращій досвід інтерв'ю» «пальму першості» отримала Oliver Wyman — міжнародні фірма зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, яка фокусується на фінансових послугах. Mercer, випередивши McKinsey, зайняла другу позицію, а слідом за McKinsey йдуть BCG та Alvarez & Marsal.

Також, за даними WSO, діапазон рівня компенсації (базова зарплата + бонуси) в галузі варіюється від $52 тис. (для практикантів та аналітиків, що працюють у літній період) до $295 тис. для директорів. У, напевно, найважливішій категорії «найкраща оплата праці» McKinsey (94,4%) стала четвертою, поступившись Oliver Wyman (98,6%), Bain & Company (97,2%) та BCG (95,8%), відповідно.

Безсумнівно, питання стилю життя є для всіх одним із найбільш значущих. І знов McKinsey не отримала тут найвищих балів, опинившись на п'ятому місці в категорії «тривалість відпусток і вихідних». Першу позицію за цим виміром зайняла Alvarez & Marsal (міжнародна компанія, що займається питаннями корпоративної продуктивності та управлінням приватним капіталом), а наступні три — Deloitte, Booz Allen Hamilton та Oliver Wyman, відповідно. У категорії «збалансованість робочого і приватного життя» лідером стала Booz Allen Hamilton, на наступних місцях — IBM, Deloitte, Alvarez & Marsal та ZS Associates.

Якщо ж брати тривалість робочого дня, то найбільше працюють фахівці EVA Dimensions (розміщена в Нью-Йорку фірма, що надає послуги з програмування та навчання) — 75 годин на тиждень. Далі йдуть Teneo (72,5 годин), Galt and Company (70 годин), McKinsey, а замикає п'ятірку Strategy& (67,2 годин).

При підготовці звіту використано дещо незвичну методологію. WSO ранжує фірми за перцентілями на основі методів баєсової статистики. На кожному графіку (за деякими винятками, як-от рівень компенсації та тривалість робочого тижня) серії з 30-ти однакових відсоткових показників представлено у спадній послідовності. Наприклад, BCG зайняла третю позицію в категорії «загальна вдоволеність персоналу» з показником 95,8%, а Bain & Co — теж третю в категорії «можливості для кар'єрного росту» також з 95,8%. Звідки взялися ці ідентичні показники? Куртіс пояснює, що перцентілі просто показують, за яким виміром компанія виділяється з-поміж певної кількості фірм (в даному випадку з 71-ої). Обидві ці компанії за рейтингом стали третіми у зазначених вище категоріях і формула розрахунку перцентилей є такою: (71 – 3)/71*100 = 95,8%. «Коли WSO ставить працівникам конкретні запитання, окремі фірми отримують різну кількість балів залежно від відповідей, але кількість компаній у наборі даних залишається незмінною», — продовжив своє пояснення Куртіс, додавши, що методи баєсової статистики дозволяють ранжувати фірми навіть якщо стосовно них зафіксовано лише декілька спостережень.

За матеріалами "Job Satisfaction At Top Consulting Firms".comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
14 серпня — 18 вересня 2021
Київ
Lean IIBLC® — ощадливе виробництво — програма підготовки до іспиту (CGBL®)
16-19 серпня 2021
Онлайн-курс
Ефективне управління товарними запасами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Сила продуктивності. Як подолати прокрастинаціюСила продуктивності. Як подолати прокрастинацію


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)