ПОДІЇ | Post Factum

Конференція «Мотивація персоналу» розповіла майже все про мотивацію та лояльність

Автор: Ярослав Федорак, редактор Management.com.ua

Конференція «Мотивація персоналу» розповіла майже все про мотивацію та лояльність 20 вересня 2012 р. у Києві відбулась конференція "Мотивація персоналу: Найкращі кейси та інструменти за версією HRM.ua", яка зібрала фахівців з питань управління персоналом, спеціалістів з впровадження систем лояльності, керівників HR-підрозділів компаній, а також власників та керівників компаній. Організаторами заходу виступили портали HRM.ua та Training.com.ua.

На конференції здебільшого розглядалася внутрішня природа людської мотивації, рушійні потреби та мотиви, а також дієві установки.

Ольга Горбановська, партнер податково-юридичного департаменту компанії Ernst & Young в Україні, яка відкривала конференцію, розповіла про актуальні тенденції формування винагороди та підтримки мотивації персоналу. Особливу увагу вона звернула на нові аспекти в мотивації, які з особливою силою почали проявлятися в останні три роки (кризовий та післякризовий період). Основними викликами цього часу Ольга назвала зростання інтенсивності праці (працювати доводиться дедалі більше і кінця цьому процесові не видно); труднощі досягнення задоволеності клієнта; а також той факт, що старі інструменти і методи перестають працювати.

Неодноразово згадувала Ольга і про регуляторні зміни українського та світового законодавства, які, по-перше, неможливо ніяк прогнозувати, а по-друге, вони дуже суттєво впливають на роботу компаній.

Якщо Ольга здебільшого говорила про мотивацію та пояснювала, яким чином її досягнути, то другий доповідач, Марина Первушина, тренер-консультант з управління персоналом у BTG, торкнулась цілковито протилежної теми — причини демотивації співробітників. Основна проблема, на її думку, полягає в тому, що компанії традиційно намагаються мотивувати працівників грошима, тоді як така мотивація втрачає свою цінність.

"Багато працівників сьогодні віддають перевагу тому, щоб взагалі не працювати, ніж заробляти гроші способами, які їм не подобаються, — пояснила Марина. — Людині потрібні гроші, але роботодавці часто забувають запитати, яким чином працівник хоче їх заробити".

Кейс Рубена Мелконяна та Олексія Журавльова повідав аудиторії про складний процес впровадження мотиваційної стратегії розвитку персоналу в IT-компанії, співробітники якої після кризи почали масово звільнятися. Причому, як часто буває у таких випадках, йшли з компанії ті люди, які найкраще працювали, а ті, які майже не працювали — нікуди йти не збиралися.

Щоб виправити ситуацію, компанія, в якій працює Олексій, запросила консалтингову компанію, яку представляє Рубен, для розробки та впровадження нової системи мотивації. В результаті впровадження проекту вдалося не лише суттєво підвищити мотивацію, але й суттєво покращити результативність.

Втім, мабуть одним із найцікавіших кейсів виявилася доповідь заступника директора з персоналу компанії "Фауна" Ксенії Квятковської. Вона розповіла про впровадження комплексної системи мотивації на основі KPI та оптимізації бізнес-процесів.

Компанія, до якої запросили Ксенію, страждала від повної відсутності бізнес-процесів і низької ефективності роботи. За час свого існування компанія суттєво розвинулася і зросла, але люди продовжували керувати методами малого бізнесу.

Ксенії за підтримки керівництва компанії вдалося створити систему бізнес-процесів та мотивації персоналу практично з нуля. При цьому вона зіткнулася із значним супротивом і навіть саботажем з боку персоналу. Але наслідком стала дієспроможна система, яка суттєво підвищила результативність праці і мотивацію співробітників.

Одним із найцікавіших майстер-класів в рамках конференції став майстер-клас Олександра Макаревича, начальника лабораторії психодіагностики НМЦ КП МОУ. Він поділився з аудиторією методологією томографії особистісної мотивації — дієвим інструмент дослідження мотивації людини та формування мотиваційної моделі дій співробітника.

Завдяки майстер-класу Олександра кожен учасник мав нагоду особисто відкрити для себе власну мотивацію, визначивши при цьому свою мотиваційну спрямованість (як внутрішню, так і зовнішню), а також сформувати індивідуальні мотиваційні зони та визначити мотиваційну модель.

А закінчилася конференція круглим столом на тему "Мотиваційні «фішки» роботи HR", під час якого учасники ділилися своїм досвідом, щодо роботи з персоналом, говорили про природу мотивації та вузькі місця матеріальної мотивації.

ФОТОГАЛЕРЕЯ Конференції «Мотивація персоналу»


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
19 серпня 2017
Київ
Тест-драйв програм МВА — "Try Tru MBA"
28-29 серпня 2017
Київ
Спеціаліст із навчання і розвитку — SpTD (Оксана Кондратенко)
6-7 вересня 2017
Київ, Конференц-центр
Ефективна закупівля від А до Я (Вікторія Березіна)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Воплощение идей. Как преодолеть разрыв между видением и реальностьюВоплощение идей. Как преодолеть разрыв между видением и реальностью
Эффективные письменные деловые коммуникацииЭффективные письменные деловые коммуникации
Как писать так, чтобы вам доверялиКак писать так, чтобы вам доверяли
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Искусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективнымИскусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективным


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)