ІНТЕРВ'Ю | Howard Gardner 21 травня 2008 р.

Говард Гарднер про здоровий глузд

Відомий у всьому світі завдяки своїй теорії про численний інтелект, Говард Гарднер (Howard Gardner) посів 39-ту позицію у рейтингу топ-50 бізнес-мислителів.

Говард Гарднер, професор психології у Гарвардському університеті, переконаний, що саме здатність людини до пізнання є однією із найважливіших її навичок, які у майбутньому цінуватимуться ще більше. У новому технологічному та інформаційному віці саме інноваційний підхід до принципів мислення стане гарантом виживання та процвітання людини.

В інтерв'ю, яке наведене нижче, Гарднер розповідає про свою нову книгу "П'ять типів мислення майбутнього" (Five Minds for the Future).

Говард Гарднер (Howard Gardner) З.: Ви стверджуєте, що п'ять типів мислення у майбутньому наберуть ще більшої ваги. Що Ви маєте на увазі?

В.: На розвиток та збільшення важливості п'яти типів мислення впливає три сучасні тенденції.

Перша: Це важливість технологій. Особливо — комп'ютерних. Комп'ютери можуть робити майже все те саме, що й люди. Тому навички, які ми найбільше цінуватимемо в людях, з часом будуть суттєво змінюватися.

Друга: Це глобалізація. Слід усвідомлювати взаємопов'язаність всіх і кожного у глобальному світовому середовищі.

Третя — це потужні зміни, які змушують нас постійно спілкуватися та звикати до різноманітності. Це своєрідне відчуття, що ми повинні бути в контакті та мати вплив на всіх у світі. І навпаки.

З.: Тож Ви стверджуєте, що п'ять типів мислення, допоможуть людям справитися із цими викликами. Про які типи мислення йдеться?

В.: Про перші три з них я говорю вже протягом дуже тривалого періоду: це дисциплінована свідомість, синтезуюча свідомість та креативна свідомість.

Інші дві — безпосередньо пов'язані із людською сферою: шаноблива свідомість та етична свідомість. Протягом останніх десяти років більшість моїх досліджень зосереджувалися саме навколо цих двох типів мислення.

З.: Чи не могли б ви трішки детальніше зупинитися на кожному з типів?

В.: Дисциплінована свідомість — це експертне знання про певну сферу діяльності, наприклад, мистецтво, виробництво, сервіс тощо. Таке знання передбачає дисциплінованість. Якщо вам не притаманна дисципліна — ви ніколи не отримаєте роботу, або ж завжди працюватимете на того, чий рівень дисциплінованої свідомості вищий, ніж ваш.

Синтезуюча свідомість стає важлива тоді, коли наш мозок насичується інформацією, коли ми страждаємо від інформаційного перевантаження. За яким принципом відбирати важливу інформацію. На що звертати увагу, а що ігнорувати? Яким чином організовувати набуту інформацію тощо.

Креативна (чи творча) свідомість — це вміння мислити нестандартно, створювати щось нове. Якщо йдеться про "вихід за рамки", то можна вважати що саме дисциплінована і синтезуюча свідомості створюють ці рамки, а креативна — допомагає їх позбутися.

Шаноблива свідомість — це надзвичайно простий тип мислення, який звертається до прадавніх часів. Її розвиток починається від самого народження людини. Діти звертають увагу як поводяться і як ставляться одне до одного дорослі і копіюють їхню поведінку, вважаючи за найкращий зразок. І цей тип мислення сьогодні також набирає неабиякої ваги.

Останній тип мислення — етична свідомість — це своєрідна абстракція. Володіти етичним типом мислення означає вміти абстрагуватися. З цієї точки зору ви повинні бути не лише людиною, але й наприклад, журналістом, автором, юристом, інженером... ким завгодно. З іншої точки зору — ви ще й громадянин держави, в якій мешкаєте. Етичний тип мислення змушує вас давати відповідь на запитання, які ваші обов'язки як журналіста, автора, громадянина держави, тощо.

З.: Який зв'язок між вашою теорією п'яти типів мислення та бізнесом майбутнього?

В.: Люди, які займаються управлінням, повинні наполегливо працювати над розвитком своїх власних типів мислення, підвищуючи власну дисципліну, здатність до синтезу, креативність, повагу та етичність. Завдяки цьому вони зможуть дати відповідь на питання, яким чином їм слід розвивати власну команду, як сильні сторони одних людей можуть переважити слабкості інших.

За матеріалами "Common Voice: Howard Gardner", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
17-27 травня 2021
Онлайн-курс
Складська логістика торгового підприємства
18-19 травня 2021
Онлайн-курс
Оплата за результатом: KPI-мотивація. KPI посад. Впровадження системи мотивації персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)