Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ІНТЕРВ'Ю | Henry Mintzberg 29 жовтня 2009 р.

Генрі Мінцберг про лідерство та менеджмент

Генрі Мінцберг — "важка дитина" управлінського мислення. Його книга "Природа управління" (The Nature of Managerial Work) зруйнувала управлінський статус-кво. Мінцберг проаналізував, на що справді витрачають час реальні менеджери і виявив, що їхня робота є не настільки розумовою, та науковою, як звикла вважати більшість.

Протягом чотирьох десятиліть Мінцберг продовжував досліджувати інтелектуальну складову роботи менеджерів. Його найостанніша книга "Управління" (Managing) зводить до одного знаменника більшість із тем Мінцберга, коли він намагається дати відповідь на запитання, що роблять і що повинні робити менеджери. Саме про це йдеться в інтерв'ю з ним, яке наведене нижче.

Генрі Мінцберг (Henry Mintzberg)
Генрі Мінцберг
(Henry Mintzberg)
З.: Дивовижно, наскільки мало книг написано про те, чим насправді займаються управлінці.

В.: Вражаюче, чи не так? Окрім себе, я знаю тільки одну таку людину — хлопця зі Швеції, який дійсно присвятив значну частину своєї кар'єри дослідженню практики менеджменту. Чому так мало людей займаються дослідженням цього питання? Для мене це загадка! Можливо, керівників всі вважають богами і бояться навіть наближатися до них.

З.: Думаю, проблема полягає якраз у тому, що вони не боги, що і стверджується у Вашій книзі.

В.: Саме так — звичайнісінькі люди зі своїми проблемами, як і більшість із нас. Більшість дослідників надають перевагу точним наукам і намагаються звертати увагу на математичні деталі. Але в управлінні немає нічого математичного і точного.

З.: Ви ставите за мету зробити менеджмент більш привабливим, чи просто намгаєтесь відновити баланс між управлінням та лідерством?

В.: Ні те, ні інше. Я однозначно не намагаюся зробити менеджмент більш привабливим. Я хочу, щоб люди усвідомили його базовою частиною людської діяльності. І звісно ж — я не хочу фокусуватися на менеджменті як на протилежності до лідерства. На мою думку, всім людям варто розуміти, що лідерство не краще і не гірше — воно просто відрізняється від менеджменту.

Я хочу, щоб люди розуміли, лідерство — це один із компонентів управління. Але є безліч інших аспектів — інформація, дії, залученість, зв'язок і т. п.

З.: Зважаючи на той час, який минув із часу публікації Вашої першої книги про управлінську роботу, що змінилося?

В.: Контент управління змінився (і змінюється постійно) — з чим ви маєте справу, яким чином структурується ваша галузь. Але процес, думаю, не змінився.

Ще одна річ, про яку я постійно говорю — це Інтернет і особливо — електронна пошта. Але, на мою думку, ці речі просто підсилюють проблематичну поведінку. Я не думаю, що вони змінюють щось фундаментально.

Можливо, єдине, що дійсно змінилося, це той факт, що менеджмент почав більше ігноруватися і вважатися нижчим за лідерство.

З.: Ви дивитесь у майбутнє з оптимізмом?

В.: Я завжди дивлюсь у майбутнє з оптимізмом, тому що завжди є чудові люди і вони чудово поводяться і роблять чудові речі. Але в мене вселяють песимізм деякі сучасні тренди, тому що мені здається, що люди втрачають багато хороших можливостей.

За матеріалами "Henry Mintzberg on leadership vs management", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Стрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуацияхСтрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуациях
Поднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать большеПоднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать больше
О чем думают экономисты. Беседы с нобелевскими лауреатамиО чем думают экономисты. Беседы с нобелевскими лауреатами
Капитализм по-китайски. Государство и бизнесКапитализм по-китайски. Государство и бизнес
WOW-факторы. Пора потрясти воображение людейWOW-факторы. Пора потрясти воображение людей

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)