ІНТЕРВ'Ю | Henry Mintzberg 29 жовтня 2009 р.

Генрі Мінцберг про лідерство та менеджмент

Генрі Мінцберг — "важка дитина" управлінського мислення. Його книга "Природа управління" (The Nature of Managerial Work) зруйнувала управлінський статус-кво. Мінцберг проаналізував, на що справді витрачають час реальні менеджери і виявив, що їхня робота є не настільки розумовою, та науковою, як звикла вважати більшість.

Протягом чотирьох десятиліть Мінцберг продовжував досліджувати інтелектуальну складову роботи менеджерів. Його найостанніша книга "Управління" (Managing) зводить до одного знаменника більшість із тем Мінцберга, коли він намагається дати відповідь на запитання, що роблять і що повинні робити менеджери. Саме про це йдеться в інтерв'ю з ним, яке наведене нижче.

Генрі Мінцберг (Henry Mintzberg)
Генрі Мінцберг
(Henry Mintzberg)
З.: Дивовижно, наскільки мало книг написано про те, чим насправді займаються управлінці.

В.: Вражаюче, чи не так? Окрім себе, я знаю тільки одну таку людину — хлопця зі Швеції, який дійсно присвятив значну частину своєї кар'єри дослідженню практики менеджменту. Чому так мало людей займаються дослідженням цього питання? Для мене це загадка! Можливо, керівників всі вважають богами і бояться навіть наближатися до них.

З.: Думаю, проблема полягає якраз у тому, що вони не боги, що і стверджується у Вашій книзі.

В.: Саме так — звичайнісінькі люди зі своїми проблемами, як і більшість із нас. Більшість дослідників надають перевагу точним наукам і намагаються звертати увагу на математичні деталі. Але в управлінні немає нічого математичного і точного.

З.: Ви ставите за мету зробити менеджмент більш привабливим, чи просто намгаєтесь відновити баланс між управлінням та лідерством?

В.: Ні те, ні інше. Я однозначно не намагаюся зробити менеджмент більш привабливим. Я хочу, щоб люди усвідомили його базовою частиною людської діяльності. І звісно ж — я не хочу фокусуватися на менеджменті як на протилежності до лідерства. На мою думку, всім людям варто розуміти, що лідерство не краще і не гірше — воно просто відрізняється від менеджменту.

Я хочу, щоб люди розуміли, лідерство — це один із компонентів управління. Але є безліч інших аспектів — інформація, дії, залученість, зв'язок і т. п.

З.: Зважаючи на той час, який минув із часу публікації Вашої першої книги про управлінську роботу, що змінилося?

В.: Контент управління змінився (і змінюється постійно) — з чим ви маєте справу, яким чином структурується ваша галузь. Але процес, думаю, не змінився.

Ще одна річ, про яку я постійно говорю — це Інтернет і особливо — електронна пошта. Але, на мою думку, ці речі просто підсилюють проблематичну поведінку. Я не думаю, що вони змінюють щось фундаментально.

Можливо, єдине, що дійсно змінилося, це той факт, що менеджмент почав більше ігноруватися і вважатися нижчим за лідерство.

З.: Ви дивитесь у майбутнє з оптимізмом?

В.: Я завжди дивлюсь у майбутнє з оптимізмом, тому що завжди є чудові люди і вони чудово поводяться і роблять чудові речі. Але в мене вселяють песимізм деякі сучасні тренди, тому що мені здається, що люди втрачають багато хороших можливостей.

За матеріалами "Henry Mintzberg on leadership vs management", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
29-30 червня 2017
Київ, Нивки-Холл
Управлінський облік: стратегія управління компанією (Олена Павлова)
30 червня 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "Промова Лідера. Ораторське мистецтво" (Ксенія Селіна). -50% для перших 4-х учасників
4-6 липня 2017
Київ, Готель «Мир»
Школа Продавця (Наталія Дегтярьова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Чек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиямЧек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиям
Искусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизниИскусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизни
Не работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг васНе работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг вас
Пирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системеПирамида эффективности. От разрозненных техник к цельной системе
Бизнес по правилам и без. Как добиться успеха, не потеряв себяБизнес по правилам и без. Как добиться успеха, не потеряв себя


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)