ІНТЕРВ'Ю | Richard Ian Charlesworth 19 листопада 2010 р.

Створення «лідерських» команд

В інтерв'ю, яке пропонується вашій увазі, Річард (Річ) Ян Чарлсворс (Richard Ian "Ric" Charlesworth) розповідає про створення так званих "лідерських команд". Будучи тренером з хокею на траві, він навчав жіночу команду Австралії, яка під його керівництвом виграла практично всі можливі провідні хокейні змагання у світі, включаючи Champion's Trophy, World Cup, Olympics, а також Commonwealth Games.

Річард Ян Чарлсворс (Richard Ian Charlesworth)
Річард Ян Чарлсворс
(Richard Ian Charlesworth)
З.: Ви стверджуєте, що наявність у команді кількох лідерів — це дуже позитивно. Але яким чином може функціонувати команда, якщо в ній приймають рішення, беруть на себе відповідальність та вирішують проблеми більше, ніж одна людина?

В.: Один лідер може генерувати обмежену кількість ідей та концентруватися одночасно на обмеженому колі завдань. Якщо кількість лідерів стає більшою — це відкриває перед командою більше можливостей та більше ідей та рішень. Як наслідок — якість відповідей на складні запитання буде вищою. Плюс, наявність кількох лідерів додає учасникам команди відчуття, що всі вони беруть участь у прийнятті рішень.

Моя ідея лідерських команд — це розширення концепції кількох лідерів в одній команді. Від кожного очікують, що він здіснить власний внесок у краще функціонування команди.

З.: Яким же чином працює лідерська команда?

В.: В основі лідерської команди, як я вже говорив, лежить можливість для кожного зробити свій внесок. Якщо команда дуже велика — цього важко досягнути. В такому разі варто "розбити" команду на менші групи.

У австралійській жіночій хокейній команді Hockeyroos ми працювали саме в таких невеликих групах, і різні люди були відповідальні за різні частини роботи. Час від часу люди переходили з групи в групу таким чином, щоб кожен мав змогу відчути себе відповідальним за різні напрямки діяльності. Одна група відповідала за тренування, інша — за соціальне оточення, третя — спостерігала за досягненнями інших спортивних напрямків і переймала найкращі практики, четверта — досліджувала розвиток інших команд. Кожна група працювала у зв'язку з іншими і звітувала перед всією командою.

У спорті важливо пам'ятати і про те, що коли команда грає — тренер знаходиться за межами поля. Він не приймає важливих рішень. Самі гравці повинні робити вирішувати, що робити наступної миті. А це можливо тільки за умови, якщо ви віддасте гравцям важелі керування тактикою та методами. Наявність лідерської команди гарантує, що вся влада знаходиться в руках гравців, а не людини, яка перебуває за межами поля.

З.: У системах, де є тільки один лідер, всі знають, чиї рішення є останньою інстанцією. А хто бере на себе остаточну відповідальність у системі з багатьма лідерами?

В.: У командному спорті всі виграють чи програють разом. Якщо гравці не прийматимуть відповідальності за те, що відбувається на полі — значить вони потрапили не в те місце. Втім у професійних іграх тренер часто стає "цапом відбувайлом", а гравці продовжують гру, оскільки у них підписані контракти на конкретний період часу. І байдуже, що ці гравці "вибиваються" з команди. У лідерських командах гравці самі відповідають за власну тактику. Вони цілком усвідомлюють, хто винен, коли щось іде не так.

Люди, які знаходяться разом в одній команді, відповідають один перед одним за власні дії. І вони так само можуть покластися на своїх колег. Адже основна мета кожного індивіда в лідерській команді — досягнути особистої досконалості в командному середовищі.

З.: Які зміни відбулися після того, як Ви представили ідею лідерських команд?

В.: Розвиток команди пішов вгору. Кількість закулісної політики зменшилася, оскільки зникла боротьба спортсменів за право бути капітаном. Вони зрозуміли, що більше не існує лідерської ієрархії, тому сконцентрували свої зусилля на основному — кращій грі. Це спрацювало тому, що кожен із них був поставлений в однакові умови. Зник капітан, який концентрував на собі всю увагу та відповідальність, отримував найвищу платню та найкращі пропозиції від інших клубів. Тому люди сфокусувалися на успіху команди, а не на своїх особистих привілеях.

З.: Чи можливо досягнути подібних результатів у корпоративному оточенні?

В.: Передусім, люди, яким дано право керувати, повинні бути повністю зацікавлені у впровадженні даної концепції. Якщо люди, які зараз знаходяться при владі у компанії, не захочуть ділитися своєю владою з іншими — нічого не вийде.

По-друге, повинна існувати чітка комунікація всередині організації, адже будь-які зміни сприймаються людьми вороже.

І по-третє — повинні бути показники, які б свідчили про прогрес та позитивні зрушення, пов'язані зі впровадженням нової концепції. Як і у спорті, загальна система повинна фокусуватися в першу чергу на результативності.

За матеріалами "Building 'Leaderful' Teams", Forbes.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
9-10 квітня 2020
Київ
Мегатренди 2030. Нова роль керівника майбутнього
11-12 квітня 2020
Київ
Категорійний менеджмент 4.0. Нові практики впровадження
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)