ІНТЕРВ'Ю | Richard Ian Charlesworth 19 листопада 2010 р.

Створення «лідерських» команд

В інтерв'ю, яке пропонується вашій увазі, Річард (Річ) Ян Чарлсворс (Richard Ian "Ric" Charlesworth) розповідає про створення так званих "лідерських команд". Будучи тренером з хокею на траві, він навчав жіночу команду Австралії, яка під його керівництвом виграла практично всі можливі провідні хокейні змагання у світі, включаючи Champion's Trophy, World Cup, Olympics, а також Commonwealth Games.

Річард Ян Чарлсворс (Richard Ian Charlesworth)
Річард Ян Чарлсворс
(Richard Ian Charlesworth)
З.: Ви стверджуєте, що наявність у команді кількох лідерів — це дуже позитивно. Але яким чином може функціонувати команда, якщо в ній приймають рішення, беруть на себе відповідальність та вирішують проблеми більше, ніж одна людина?

В.: Один лідер може генерувати обмежену кількість ідей та концентруватися одночасно на обмеженому колі завдань. Якщо кількість лідерів стає більшою — це відкриває перед командою більше можливостей та більше ідей та рішень. Як наслідок — якість відповідей на складні запитання буде вищою. Плюс, наявність кількох лідерів додає учасникам команди відчуття, що всі вони беруть участь у прийнятті рішень.

Моя ідея лідерських команд — це розширення концепції кількох лідерів в одній команді. Від кожного очікують, що він здіснить власний внесок у краще функціонування команди.

З.: Яким же чином працює лідерська команда?

В.: В основі лідерської команди, як я вже говорив, лежить можливість для кожного зробити свій внесок. Якщо команда дуже велика — цього важко досягнути. В такому разі варто "розбити" команду на менші групи.

У австралійській жіночій хокейній команді Hockeyroos ми працювали саме в таких невеликих групах, і різні люди були відповідальні за різні частини роботи. Час від часу люди переходили з групи в групу таким чином, щоб кожен мав змогу відчути себе відповідальним за різні напрямки діяльності. Одна група відповідала за тренування, інша — за соціальне оточення, третя — спостерігала за досягненнями інших спортивних напрямків і переймала найкращі практики, четверта — досліджувала розвиток інших команд. Кожна група працювала у зв'язку з іншими і звітувала перед всією командою.

У спорті важливо пам'ятати і про те, що коли команда грає — тренер знаходиться за межами поля. Він не приймає важливих рішень. Самі гравці повинні робити вирішувати, що робити наступної миті. А це можливо тільки за умови, якщо ви віддасте гравцям важелі керування тактикою та методами. Наявність лідерської команди гарантує, що вся влада знаходиться в руках гравців, а не людини, яка перебуває за межами поля.

З.: У системах, де є тільки один лідер, всі знають, чиї рішення є останньою інстанцією. А хто бере на себе остаточну відповідальність у системі з багатьма лідерами?

В.: У командному спорті всі виграють чи програють разом. Якщо гравці не прийматимуть відповідальності за те, що відбувається на полі — значить вони потрапили не в те місце. Втім у професійних іграх тренер часто стає "цапом відбувайлом", а гравці продовжують гру, оскільки у них підписані контракти на конкретний період часу. І байдуже, що ці гравці "вибиваються" з команди. У лідерських командах гравці самі відповідають за власну тактику. Вони цілком усвідомлюють, хто винен, коли щось іде не так.

Люди, які знаходяться разом в одній команді, відповідають один перед одним за власні дії. І вони так само можуть покластися на своїх колег. Адже основна мета кожного індивіда в лідерській команді — досягнути особистої досконалості в командному середовищі.

З.: Які зміни відбулися після того, як Ви представили ідею лідерських команд?

В.: Розвиток команди пішов вгору. Кількість закулісної політики зменшилася, оскільки зникла боротьба спортсменів за право бути капітаном. Вони зрозуміли, що більше не існує лідерської ієрархії, тому сконцентрували свої зусилля на основному — кращій грі. Це спрацювало тому, що кожен із них був поставлений в однакові умови. Зник капітан, який концентрував на собі всю увагу та відповідальність, отримував найвищу платню та найкращі пропозиції від інших клубів. Тому люди сфокусувалися на успіху команди, а не на своїх особистих привілеях.

З.: Чи можливо досягнути подібних результатів у корпоративному оточенні?

В.: Передусім, люди, яким дано право керувати, повинні бути повністю зацікавлені у впровадженні даної концепції. Якщо люди, які зараз знаходяться при владі у компанії, не захочуть ділитися своєю владою з іншими — нічого не вийде.

По-друге, повинна існувати чітка комунікація всередині організації, адже будь-які зміни сприймаються людьми вороже.

І по-третє — повинні бути показники, які б свідчили про прогрес та позитивні зрушення, пов'язані зі впровадженням нової концепції. Як і у спорті, загальна система повинна фокусуватися в першу чергу на результативності.

За матеріалами "Building 'Leaderful' Teams", Forbes.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
15-19 березня 2021
Київ
Системне навчання HR-менеджера: HR-стратегія, Мотивація та Оцінка персоналу
16-17 марта 2021
Київ
Мотивація. Оплата праці. Пільги. Компенсації
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)