КОМЕНТАРІ | Лідерство 25 червня 2013 р.

13 звичок найуспішніших керівників

Як досягти того, щоб ваші працівники прагнули докладати до роботи максимум зусиль? Публіцист Джеффрі Джеймс (Geoffrey James), базуючись на книзі Сильвії Лафер (Sylvia Lafair) «Don't Bring It To Work» («Не приносьте цього з собою на роботу»), представив у свої статті в Inc. 13 характеристик, притаманних найефективнішим керівникам.

Джефрі Джеймс (Geoffrey James)
Джефрі Джеймс
(Geoffrey James)

1. Не напускають туману в очі

Найкращі боси переосмислюють саму сутність поняття «успіху». Багатство, посада та визнання не мають для них особливого значення. Вони усвідомлюють: успіх — це не обов’язково досягнення певної людини; водночас, успіх групи — це сума досягнень окремих людей.

2. Виявляють увагу до людей

По-справжньому ефективні керівники ніколи не нехтують потребами підлеглих. Крім того, їм вдається стимулювати бажання людей здійснити перехід від того, що є — до того, що можливо. Таким чином, все більше й більше працівників відчувають свою причетність до справи — тому й намагаються докладати до неї більше зусиль.

3. Вселяють надію

Найкращі боси вміють вселити в людей впевненість — усі негаразди реально подолати. Адже кожний, хто хоч раз потрапляв у складні обставини, чудово розуміє, як важливо, коли поруч є хтось, хто зміг би допомогти побачити проблиск надії серед повної безвихідності.

4. Вміють посміятися над проблемами (та над собою)

Почуття гумору — одна із неодмінних ознак вмілих керівників. Влучний жарт розвіює страхи. Дає нам змогу посміятися над ситуацією та над собою перед тим, як взятися за важку роботу. Крім того, здатність вчасно пожартувати зменшує рівень стресу в колективі та згуртовує людей.

5. Допомагають іншим побачити краще майбутнє

Видатні боси в змозі створити візію, яка б надихала кожного працівника. Вони показують нам місце, де краще, та вселяють мужність, потрібну для того, щоб туди потрапити.

6. Особисто випробовують нововведення

Найефективніші керівники завжди особисто випробовують шлях, яким буде рухатися команда, що реалізовуватиме новий проект. Вони провадять людей на нові землі, при цьому самі тримаються в тіні. Крім того, такі боси відчувають, скільки часу люди повинні залишатися із проблемою наодинці, а в який момент слід втрутитися особисто.

7. Навчають та наставляють

Гарні боси вміють вислуховувати та вчасно дати добру пораду. Успіх дався їм непросто. Тому вони досконало знають, що таке долати перепони. І найважливіше, переконавшись, що ви в змозі приймати рішення без їхньої допомоги, вони готові відпустити вас у «вільне плавання».

8. Розповідають історії

Видатні керівники достеменно знають, що з допомогою надихаючої історії людей можна завести у далини, до яких із PowerPoint ніколи не потрапити. Оповіді для них — це інструмент, котрий допомагає людям збагнути, як треба розв’язувати проблеми. Крім того, історії дають змогу долати відстань, яку створили між нами усілякі електронні повідомлення.

9. Інтегрують частки в одне ціле

Усім високоефективним босам притаманне вміння бачити різні аспекти ситуації. Вони не лише дають кожній із конфліктуючих груп змогу висловити свою думку, але й визнають, що в кожної із сторін — своя «правда». Також вони вміють зробити так, щоб окремі люди, що конфліктують між собою, могли співпрацювати разом.

10. Завжди говорять правду, хай навіть і гірку

Найкращі керівники ніколи не змінюють позицію задля того, щоб комусь догодити. Хоча подеколи вони й можуть дещо модифікувати свою думку, щоб підштовхнути конфлікт у бік розв’язання. І ще, такі шефи ніколи «не ходять навкруги» — завжди прямо та чесно говорять вам — на чому ви стоїте.

11. Вправно керують творчим процесом

Перед тим, як творчий процес досягне апогею, завжди матиме місце напруга. Найефективніші боси вміють толерувати конфлікти та керувати ними. Вони люблять перебувати в епіцентрі спорів, сприяючи таким чином примиренню думок та просуванню вперед.

12. Формують довіру

Найкращі керівники достеменно знають, що довіра — це клей, який тримає організацію у купі. Культивуючи довіру, вони вичавлюють з неї «політику», яка перетворює більшість фірм у нестерпне місце для роботи.

13. Мирять фракції

Високоефективні боси не стають на бік якоїсь людини або підрозділу, що веде війну проти когось. Замість цього вони намагаються підтримувати цілісність усієї системи. Врешті-решт, істинні миротворці вчать нас, що мир — це стан душі, а також, що попри все, можна бути щасливим серед сум’яття та безладу.

За матеріалами "13 Habits of Extraordinary Bosses", Inc.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 листопада 2018
Київ
XI Форум HR-Директорів
22-23 листопада 2018
Київ
Комплексне управління логістикою
28 листопада 2018
Київ
Фінанси для керівників та нефінансових менеджерів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Lift. Поднимите энергию на максимально возможный уровеньLift. Поднимите энергию на максимально возможный уровень
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
Как работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доходКак работать где хочешь, сколько хочешь и получать стабильный доход
Доктрина шокаДоктрина шока
100 лучших бизнес-книг всех времен. О чем они и почему их следует прочитать100 лучших бизнес-книг всех времен. О чем они и почему их следует прочитать


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)