КОМЕНТАРІ | Лідерство 4 жовтня 2016 р.

П’ять рівнів лідерства

Джерело: innovations

Відповідаючи за когось, чи то в якості менеджера, тренера, вчителя, батька чи когось іншого, ви виконуєте роль лідера. Але де ви знаходитесь на цьому шляху і куди прямуєте? Джон Максвелл (John Maxwell), відомий бізнес-консультант та автор декількох книг, пропонує власне бачення п’яти рівнів лідерства.

Джон Максвелл (John C. Maxwell)
Джон Максвелл
(John Maxwell)

Посада

Це найнижчий (чи то вхідний) рівень лідерства, і єдиний, який не потребує зусиль для опанування. Ви маєте певну владу і вплив вже тому, що обійняли посаду лідера. Але цього не достатньо, щоб справді вести за собою людей. На першому рівні люди стануть вашими послідовниками лише у тому випадку, якщо вони вірять, що мають ними бути. Лідери, які не йдуть далі рівня посади, не вміють працювати з волонтерами — бо не мають над ними формальної влади.

Цей рівень варто розглядати як стартовий, як місце, де ви маєте час та змогу для інвестування у розвиток лідерського потенціалу. Тоді ви згодом зможете перейти до наступного рівня.

Дозвіл

Цей рівень базується на відносинах. Тут люди стають вашими послідовниками, тому що самі хочуть цього. Іншими словами, вони дають дозвіл лідеру на те, щоб вести їх. Щоб дорости до цього рівня і розвиватись на ньому, лідеру потрібно витратити час на те, щоб ближче познайомитись з підлеглими, налагодити зв’язок з ними. Він не може просто керувати працівниками, йому потрібно навчитися їх любити, якщо хоче керувати ефективно.

Коли ви любите людей і добре до них ставитесь (як до індивідуальностей з власними цінностями), ви отримуєте все більший позитивний вплив на них. Зростає довіра, яка породжує повагу. І це створює фундамент для наступного рівня.

Результат

Хороший лідер знає, як мотивувати своїх людей так, щоб вони почали забезпечувати потрібні результати. Саме результати — найважливіше на цьому рівні. Лідер сприяє результату, і тому зростає його вплив і авторитет. Послідовники йдуть за ним, тому що дійсно цього бажають, а також через відчуття зростаючої ефективності власної праці.

На цьому рівні лідери можуть стати агентами змін. Робота виконується, атмосфера у колективі покращується, прибуток зростає, цілі досягаються. А отже, лідер стає здатним вирішувати все складніші проблеми. А сам процес управління людьми стає для нього задоволенням, адже він бачить, як команда рухається уперед як єдине ціле і виходить на новий рівень ефективності.

Лідерство — це, перш за все, розвиток. Себе, своїх відносин, своєї продуктивності, а також своїх людей

Розвиток

Четвертий рівень можна охарактеризувати одним словом: відтворення. Мета лідера тут — виявлення та розвиток якомога більшої кількості майбутніх лідерів, інвестування у розкриття їхнього потенціалу. Причина проста: що більше лідерів — тим більше ймовірність, що організації вдасться реалізувати свою місію.

Що більше нових лідерів ви зможете виростити, то більше шансів змінити життя усіх членів своєї команди. У результаті, люди йтимуть за вами через те, що ви зробили особисто для них. І — в якості додаткового бонусу — деякі з цих відносин «наставник — учень», ймовірно, триватимуть усе життя.

Вершина

Досягнення найвищого рівня лідерства — непроста задача, яка потребує не лише сильного бажання, але й докладання чималих зусиль протягом тривалого часу. Ви не зможете досягти п’ятого рівня, якщо не готові вкладати власне життя у розвиток інших. Проте якщо ви це робите на постійній основі, увесь час фокусуєтесь і на своєму зростанні, і на зростанні оточуючих, розвиваєте лідерів, які, у свою чергу, готові розвивати інших, то зрештою зможете опинитися на вершині.

Лідери п’ятого рівня створюють видатні організації. Люди за ними йдуть через те, що вони собою являють, через їхню репутацію.

Лідерство, на думку Джона Максвелла, — це у першу чергу розвиток. Себе, своїх відносин, своєї продуктивності, а також своїх людей. Щоб бути хорошим лідером, необхідно мати жагу до постійного вдосконалення, а також розуміти — де ви знаходитесь зараз і куди прямуєте.

За матеріалами "The 5 Levels of Leadership", John Maxwell on Leadership.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
29 вересня — 1 жовтня 2021
Київ
Моделювання бізнес-процесів у BPMN 2.0
6-7 жовтня 2021
Київ
LEAN інструменти для впровадження ощадливих технологій. Візит на AeroStar
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)