КОМЕНТАРІ | Командоутворення 8 січня 2015 р.

Шість ідей для формування команди

Як створити по-справжньому ефективну команду? Зрозуміло, що заходів на кшталт «мотузкових курсів» для цього замало. Своїми порадами щодо формування команди ділиться Марвін Пауелл (Marvin Powell), відомий коуч, засновник фірми Coach Powell Training and Development, автор програми Champions by Design.

Марвін Пауелл (Marvin Powell)
Марвін Пауелл
(Marvin Powell)
Всім нам подобається слідкувати за тим, як працюють видатні команди. Адже це мовби поезія в русі. Люди діють в унісон один з одним — оминають перешкоди з такою віртуозністю, що навіть найскладніші маневри здаються дитячою забавкою. У такої команди є і гнучкість і майже ідеальний набір взаємодоповнюючих знань та вмінь. Отже, не дивно, що група діє як добре зіграний оркестр.

Що ж заважає лідерам реалізувати мрію про ідеальну команду? Адже для цього достатньо дотримуватися шести простих принципів.

1. З’єднувати — а не роз’єднувати

У команді не існує слова «я». Подеколи лідери забувають про те, що без людей, які власними «кров’ю і потом» второвують шлях до реалізації їхньої візії, вони «нуль без палички». Якщо щось таке станеться з вами і ви вирішите, що ваша персона — це щось найголовніше для команди, вважайте: як лідер — ви мертвець.

2. Чванливість — ознака близького падіння

Загалом, в команді абсолютно немає місця для проявів вашого его. Позбавляйтесь цього якнайшвидше. Призначте якогось члена команди, який би відстежував використання вами таких слів, як «мною», «в мене», «я». Також нехай хтось стягує з вас десь доларів сто щоразу, коли ви випинатимете себе на перший план. Адже членам вашої команди знадобляться гроші на послуги консультанта, котрий допомагатиме їм «розгрібати» безлад, що залишиться після вас.

3. Творцем має бути кожний

Я на 100 відсотків переконаний, що лідери мусять твердо скеровувати людей у правильному напрямі, але коли справа доходить до формулювання візії та місії, вам слід долучити кожного до творчого процесу. Що б ви про це не думали, але гребці гребуть енергійніше, якщо їм довірили будівництво судна. Якщо лідери не спроможуться вселити в людей віру та ентузіазм, то більшу частину часу їм доведеться переконувати підлеглих піднятися разом з ними на борт корабля, а тому повноцінно займатися запровадженням стратегії ніхто не буде.

4. Не боятися успіху

Інколи доводиться зустрічати лідерів, які відверто не хочуть брати талановитих людей до своєї команди. При цьому в них завжди знаходиться купа аргументів на користь таких рішень. Але з командою недолугих вам ніколи не виграти жодного чемпіонату. Здобути перемогу можуть лише переможці. Тож ваше завдання вивести на поле найкращих гравців. Ні, не найкращих з тих, котрих вам вдасться знайти — найкращих взагалі. Якщо ж це важко зрозуміти — див. п. 2.

5. Не марнувати здібностей

Якщо ви поняття не маєте про те, на що здатні члени вашої команди, то лідер з вас, м’яко кажучи, ніякий. Бо для того, щоб люди не розхолоджувались, потрібно постійно створювати для них виклики, відповідно піднімаючи планку. Щойно ви довідалися, що хтось має талант у певній сфері, відразу поставте перед людиною завдання, яке б дало змогу задіяти її здібності. А в разі успіху — не забудьте винагородити підлеглого щонайменше увагою.

6. Жодних зайвих людей

Не вірте тим, хто говорить, що внутрішня конкуренція зміцнює вашу команду. Якщо внести до колективу «резервних» гравців, це не сприятиме тому, що ваші підлеглі послідовно гратимуть свою кращу гру кожного дня. Вони не відчуватимуть, що їм довіряють або принаймні цінують. Більше того, вони вважатимуть себе зайвими та непотрібними. «Якщо хтось інший може виконати те, що роблю я, то що я тут взагалі роблю?», — запитуватимуть вони себе.

Тенденція, коли лідери хочуть застрахуватися та призначають відповідальними за виконання певного завдання, наприклад, двох людей, завжди негативно впливає на ефективність, оскільки у підсумку за результат не відповідає ніхто. Люди швидко збагнуть, що корабель пливтиме і без їхньої активної участі. Саме тому великі організації страждають від браку ефективності.

За матеріалами "6 Incredible Team Building Ideas", LinkedIn.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28 вересня — 31 жовтня 2017
Київ, FRAT Social Club
СТРАТЕГІЯ ДЛЯ СТАРТАПУ. Практичний курс: як почати свій бізнес, використовуючи свій досвід по максимуму і звівши ризики до мінімуму
2-3 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління запасами на підприємстві (Валентин Маєвський)
4 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Інтернет для бізнесу: 21 digital-інструментів для залучення нових клієнтів (Світлана Прохоровська)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як ніколи не помилятися. Сила математичного мисленняЯк ніколи не помилятися. Сила математичного мислення
Сила привычки. Почему мы живем и работаем именно так, а не иначеСила привычки. Почему мы живем и работаем именно так, а не иначе
Второй шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мираВторой шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мира
Принцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкосьПринцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкось
Стиральная машина для мозгов. Как научиться эффективно управлять своими мыслями и добиваться намеченных целейСтиральная машина для мозгов. Как научиться эффективно управлять своими мыслями и добиваться намеченных целей


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)