ІНСАЙТИ | Лідерство 13 липня 2016 г.

Десять переваг лідера, якому вірять

«В онлайні можна бути ким завгодно — достатньо ретельно продумати сюжетну лінію вашої оповіді. Хтось у віртуальному світі виглядає самим втіленням людської досконалості, хоча в реальному житті — все як раз навпаки. Але трапляється й так, що щирість спроектованої в онлайні особистості віддзеркалює справжній характер людини», — пише Шон Мерфі (Shawn Murphy), засновник та CEO фірми Switch & Shift.

Десять переваг лідера, якому вірять Слово «автентичний» зараз у моді. Воно вживається настільки часто, що перетворившись на банальне кліше втратило свій істинний зміст. «Автентичність — це ключ до реалізації ваших мрій та досягнення стану психологічного благополуччя», — пише психолог Карісса Текер (Karissa Thacker). Також автентичність — це надійність або здатність вселяти довіру. Лідер, котрому ви довіряєте, є людиною, яка ніколи не бреше та на яку завжди можна покластись. Хоча завжди казати правду (особливо у складних ситуаціях) буває дуже непросто, це дає неабиякі переваги.

1. Покращення психологічного стану

Людині доводиться докладати величезних зусиль, аби виглядати тим, ким вона не є. Таким чином ви просто марнуєте свою енергію. Як пише Текер у своїй книзі «The Art of Authenticity» («Мистецтво непідробності»), «індивідам, яким притаманна автентичність, вистачає сміливості бути самим собою — для цього вони долають як страх, що може гризти їх зсередини, так і страх, що сповнює атмосферу». Залишаючись пропри все самим собою, ви формуєте більше значущі стосунки з іншими, а також віддаєте перевагу роботі, що дозволяє гармонійно задіяти ваші навички та сильні сторони. Все це дуже важливо для досягнення стану психологічного благополуччя.

2. Зміцнення стосунків

Підтримка інших завжди збільшує наші шанси на успіх. Практично нереально діяти «на грані», а подеколи навіть виходити за межі можливого, якщо поблизу немає людей, котрі за вас щиро вболівають. Здобути таку емоційну підтримку легше, коли вас з’єднують з оточуючими міцні стосунки. У свою чергу, міцні стосунки ґрунтуються на повазі та довірі до іншої людини. Отже, здатність вселяти довіру є основою міцних взаємовідносин з іншими.

3. Розвиток лідерського потенціалу

Для високоефективних лідерів вплив — це засіб мотивації та здійснення змін. «Найкращим способом здобуття впливу є поєднання теплоти і сили», — зазначає психолог Емі Кадді (Amy Cuddy). А надійність провідника як людини ще більше підсилює ці два стрижневі чинника лідерського успіху.

4. Поглиблення самоусвідомлення

Лідери мусять усвідомлювати власні переваги, вразливі місця та обмежуючі фактори. Текер зазначає, що шлях до поглиблення самоусвідомлення пролягає через вдосконалення «когнітивних, емоційних та поведінкових навичок» індивіда. Краще зрозумівши себе, ви зможете виявляти меншу упередженість при сприйнятті інших та інтерпретації ситуацій. Крім цього, пізнаючи власне «я», ми починаємо чіткіше розуміти, яку цінність можемо привнести до роботи команди, процесу розв’язання проблем чи стосунків.

5. Зміцнення рішучості у сумнівах

Лідер, який досяг глибокого рівня самоусвідомлення, впевненіше почуває себе у ситуаціях непевності. У непрості часи його рішучість лише зміцнюватиметься, хоча, зрозуміло, сумніви будуть завжди.

6. Розширення кругозору

Текер пише, що автентичні лідери є невгомонними шукачами правди. А в пошуку істини набувається глибше розуміння людей та обставин, що впливають на їхні вчинки. Інакше кажучи, прагнення правди допоможе вам краще зрозуміти справжню (а не уявлену) реальність.

7. Усвідомлення меж «доречної прозорості»

Бути самим собою не означає, що слід казати все, що завгодно; а якщо людина не може прийти до тями після ваших слів, знизувати плечима: «Але ж я усього лише сказав правду». Неважливо, йдеться про професійне чи особисте життя, чесність можна використовувати тільки для того, щоб допомогти — людині або бізнесу. І в жодному разі вона не повинна ставати засобом руйнування чиєїсь віри у свої сили.

8. Послідовне втілення цінностей у поведінці

Пізнаючи глибини власного «я», лідери краще розуміють свої цінності, що дозволяє їм виявляти більшу послідовність в управлінні іншими. А послідовність — це потужне джерело довіри.

9. Визнання своїх слабких сторін

«Що більше можливостей отримують люди для вдоволення свого прагнення комфорту, то вужчим стає їхній досвід, бо вони відсуваються все далі від потреби поринання у життєві складнощі», — написав психолог Тодд Кашден (Todd Kashdan) у книзі «The Upside of Your Dark Side» («Зворотний бік вашої темної сторони»). Тобто Кашден, разом зі своїм співавтором Робертом Бісвасом-Дінером (Robert Biswas-Diener), наголошує, що прийняття браку комфорту є необхідною умовою нормального функціонування людини. Приймати свої недоліки як даність буває дуже неприємно, але для лідера це єдиний спосіб мінімізувати їхній вплив на свою діяльність.

10. Приборкання власного его

У своїй новій книзі «Ego is the Enemy» («Его — це ворог») Раян Холідей (Ryan Holiday) дає поради, що робити, аби не сп’яніти від успіху. Амбіції, скеровані в неправильне русло, гордість, віра в гарні слова, що пишуть ЗМІ та говорять оточуючи — все це може спонукати індивіда вести себе у спосіб, котрий відштовхуватиме інших, що, у свою чергу, руйнуватиме цінні для нього стосунки. Щоб не дати волю своєму его, ви як лідер мусите усвідомлювати цей зворотний бік успіху.

За матеріалами "10 Benefits of Being a Trustworthy Leader", Switch & Shift.

Ілюстрація: Shutterstock



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
Фриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавцівФриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавців

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)