Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Поведінка IT-бізнесу 13 листопада 2009 р.

Жаба в окропі

Стівен Бальзак (Stephen Balzac) консультант та професійний оратор, а також президент компанії 7 Steps Ahead, LLC розповідає про те, чим поведінка бізнесів схожа на поведінку жаб.

Стівен Бальзак (Stephen R. Balzac) Стівен Бальзак
(Stephen R. Balzac)
Існує стара теорія, що якщо кинути жабу у киплячу воду — то вона негайно вистрибне. Але, якщо посадити жабу у холодну воду і почати повільно збільшувати температуру — жаба звариться. Насправді це трапиться лише якщо закувати лапи жаби у цемент. Сімейство жаб'ячих — занадто розумні, щоб дозволити зварити себе заживо.

Але чому ж ця історія продовжує своє існування?

Справа в тому, що поведінка жаби нагадує поведінку сучасного світу інформаційних технологій. Якщо проаналізувати ситуацію, стає очевидно, що по суті вони також знаходяться у дуже "гарячій воді". Але найгірше — вони не помічають того, що температура навколо продовжує підвищуватися. Отже, вони сприймають за норму те, що виявилося б шоком для будь-якого іншого бізнесу. Їм все важче наймати нові таланти та утримувати ключових співробітників. Значна частина зусиль витрачається на банальне виживання та намагання зберегти співробітників від вигорання, замість того, щоб займатися продуктивною діяльністю.

Цим люди відрізняються від жаб. Якщо другі знають, коли настав час "вистрибнути" з води, то перші залюбки варяться, час від часу навіть показуючи, що їм це подобається. І при цьому люди вважаються розумнішими за жаб. То в чому ж справа?

По-перше, жаби не вміють хизуватися тим, наскільки довго вони здатні терпіти "гарячу воду", перш, ніж зваряться. Таке терпіння приписують людям у чесноти і називають "цілеспрямованістю" та "відданістю компанії". Більше того, культура компанії часто діє таким чином, щоб винагороджувати таку здатність підлеглих "терпіти, стиснувши зуби". І висміює тих, хто намагається "вистрибнути" для того, щоб врятуватися.

Безперечно, переживати труднощі — це дуже почесно і збільшує у людині відчуття власної компетентності та значущості. Але це тільки у випадку, якщо труднощі можна пережити, а не продовжити їх на невизначену кількість часу. Вся іронія полягає в тому, що чим довше працює кожен член команди, намагаючись всіма зусиллями втримати на плаву безнадійну компанію, то більш безнадійною вона стає, а зусилля працівників перетворюються на справжню муку. Найскладніше у такий момент — відчути, що "вода навколо давно кипить", і пора "вистрибувати".

Тому ось декілька простих методів, які допоможуть розплющити очі на те, чи не "варитесь ви заживо":

  • один із найкращих методів — звернутися до зовнішнього радника. Запросіть у компанію людину, якій ви повністю зможете довіритися, але яка раніше не працювала у компанії разом із вами. Якщо ця людина стверджує, що атмосфера у компанії абсолютно неприйнятна — запросіть ще двох людей. Якщо всі вони сходяться на цій думці — значить настав час щось міняти;
  • проаналізуйте свою рекрутингову активність. Якщо вам не вдається найняти та утримати найкращі таланти — не думайте, що щось не гаразд із ними, зверніть увагу на себе;
  • проаналізуйте поведінку своїх працівників. Якщо вони щасливі, випромінюють ентузіазм та мотивацію — значить все гаразд. Якщо ж вони постійно втомлені, часто дратуються, а єдина їхня мотивація — це страх звільнення, тоді вам потрібно змінювати щось у компанії.

Будьте хоч у чомусь схожими на жаб — не продовжуйте "варитися в окропі". Ціна, яку ви платите за це, може виявитися занадто високою. Це втрачена енергія та зниження продуктивності. Жоден бізнес не може дозволити собі цього.

За матеріалами "Boiling the Frog", The CEO Refresher.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Экономист под прикрытиемЭкономист под прикрытием
Связи решают все! Правила позитивного нетворкингаСвязи решают все! Правила позитивного нетворкинга
Футбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутриФутбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутри
Как лгать при помощи статистикиКак лгать при помощи статистики
Креативь! Поставь идеи на потокКреативь! Поставь идеи на поток

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)