Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Зміни 12 березня 2008 р.

Змінюйтесь на краще

Маршал Голдсміт (Marshall Goldsmith) — один із найвідоміших (і найбільш високооплачуваних) наставників у світі, внесений журналом Wall Street Journal до переліку десяти найкращих тренерів керівного складу компанії, вважає, що тільки готовність змінюватися на краще забезпечить успішність вашої компанії.

Маршал Голдсміт (Marshall Goldsmith) Готовність ділитися своєю точкою зору, настроєм чи емоціями, або навпаки — приховувати їх — це один з основних важелів впливу менеджерів на їхніх підлеглих. Наприклад, якщо ви повчаєте своїх підлеглих, вказуєте їм на їхні помилки, оцінюєте їх чи пояснюєте певні принципи — ви тим самим ділитесь із ними інформацією. І навпаки — якщо ви не надаєте підлеглим зворотнього зв'язку, не розмовляєте з ними і не дякуєте їм за вдало виконану роботу — ви приховуєте інформацію.

У вас є тільки дві альтернативи — поділитися інформацією чи емоцією зі своїми колегами, або приховати її. І якщо ви хочете бути хорошим лідером, можливо вам варто засвоїти простий але дієвий принцип: намагайтеся завжди ділитися інформацією, яка допомагає вашим людям, і завжди приховувати інформацію, яка шкодить чи будь-яким іншим чином негативно впливає на них.

Відповідність обставинам

Вирішуючи, поділитися із колегами інформацією чи емоцією, чи навпаки — приховати їх, вам слід зважити наскільки ваше рішення відповідатиме обставинам. Вдало подана інформація — допомагає іншим людям; невдала — тільки шкодить їм, заважаючи досягнути поставлених цілей. Різниця між правильною та неправильною інформацією — це різниця між простими вказівками, куди варто рухатися, та детальними інструкціями, куди не варто звертати і як не варто поводитися у жодному разі. Якщо перед вами буде занадто багато принципів та правил, яких потрібно дотримуватися — вони, замість того, щоб допомогти, тільки ще більше заплутають вас.

Так само на відповідність обставинам слід перевіряти і свої емоції. Наприклад, любов зазвичай буває найкращою емоцією, та навіть вона може не відповідати обставинам, якщо повторювати фразу "я тебе люблю" занадто часто і в найбільш несподівані моменти. Так само й агресія, яка носить переважно негативний характер, може стати в нагоді, якщо використовувати її у малих дозах і тільки у надзвичайно рідкісних випадках.

Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок із підлеглими може стати одним із найбільш зручних та вдалих інструментів для самовдосконалення. Успішні люди, маючи справу зі зворотнім зв'язком, зазвичай стикаються із двома проблемами:

  1) вони не хочуть чути негативної оцінки від підлеглих;
  2) підлеглі бояться чесно оцінювати своє керівництво.

  Успішні люди часто переоцінюють свої досягнення. Більше 95% із них вважають, що їхні досягнення знаходяться у верхній половині досягнень у їхній сфері. Тому забезпечення керівників негативним зворотнім зв'язком може стати хорошим поштовхом до того, щоб вони нарешті перестали дивитися на світ через рожеві окуляри.

  Насправді ж, саме топ-менеджери та люди, які досягнули найвищого положення у суспільстві, найбільше обділені зворотнім зв'язком. Їм просто бояться говорити про їхні помилки. Підлеглі пам'ятають правило колишніх світових правителів, які зазвичай обезглавлювали посла, який приносив погані новини.

  Проблема ускладнюється ще й тим, що особистий "тет-а-тет" зворотній зв'язок, зазвичай, фокусується на минулому (що було зроблено не так), а не на майбутньому (що можна зробити, щоб уникнути провалів у майбутньому). Ми не можемо змінити минулого. Ми можемо змінювати тільки майбутнє. Негативний зворотній зв'язок, який стосується минулого, ще раз доводить керівникам, що вони також здатні на помилку. А як би почувалися ви, якби ваш партнер постійно нагадував вам про помилки минулого?

  Користь від зворотнього зв'язку може бути тільки у тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, де ми знаходимося і куди ми рухаємося. Всі ми потребуємо чесного зворотнього зв'язку, щоб зрозуміти свої помилки і більше ніколи їх не повторювати. Але не слід занадто заглиблюватися у негативне минуле. Краще сфокусуватися на позитивному майбутньому.

  Взаємовигідний обмін

  Взаємодія між лідером та його підлеглими може бути дуже корисним і взаємовигідним досвідом. Адже не тільки керівник змінюється на краще, коли отримує чесний і відкритий зворотній зв'язок від своїх підлеглих, але й вони стають більш зрілими, намагаючись допомогти розвитку свого лідера.

  За матеріалами "Change for the Better", Executive Excellence, April 2007.
  Стаття публікується в скороченому перекладі з англійської.
РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Пять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгоранияПять правил выдающейся эффективности. Как достигать главных целей без перегрузок и выгорания
Не работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг васНе работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг вас
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха
Убедительное письмо. Как использовать силу словУбедительное письмо. Как использовать силу слов
Гении и аутсайдеры. Почему одним все, а другим ничего?Гении и аутсайдеры. Почему одним все, а другим ничего?

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)