КОМЕНТАРІ | Agilе-підхід 6 березня 2017 р.

Мислення типу «agilе»: чи потрібно це вашій компанії?

Турбулентність на ринках та неочікувані змінювання переваг споживачів — у таких реаліях зараз функціонують більшість компаній. І хоча в певних умовах авторитарний стиль управління може виявитись найдоцільнішим, не надавши командам певної автономії, не розвинувши в людях бажання й здатності швидко реагувати на зміни, керівники наражають фірму на ризик втратити вже здобуті позиції. Щоб цього не сталося, потрібно прищепити в фірмі спосіб мислення типу «agile» (англ. «гнучкий»), — радить лідерам Валері Ніколс (Valerie Nichols), консультант Hemsley Fraser — компанії, що пропонує рішення з навчання та розвитку персоналу.

Валері Ніколс (Valerie Nichols)
Валері Ніколс
(Valerie Nichols)
Agilе-підхід, народжений в IT-спільноті як творчий і динамічний метод розробки програмного забезпечення, все глибше проникає в різні сфери діяльності організацій. Якщо говорити в загальному, то цим терміном позначається здатність компанії передбачати нові можливості й реагувати на них швидко, ефективно та не виходячи за межі розумного в плані витрат. Гнучкість мислення виявляється в допитливості та відкритості до нових і незвичних ідей, які можуть стати джерелом інновацій чи вдосконалення.

Наскільки вам властива гнучкість мислення?

Як керівник ви можете перевірити, в якому ступені вам притаманний спосіб мислення типу «agile». Для цього спробуйте подивитись на себе очами підлеглих — запитайте себе, чи ваші слова та дії свідчать про те, що ви:

  • заохочуєте співпрацю, надаєте певну незалежність у роботі, цінуєте гнучкість підходів до виконання завдань;
  • готові йти на розумний ризик та дозволяєте це робити підлеглим;
  • вважаєте, що помилка — це нормальний складник робочого процесу;
  • сприймаєте зміни та швидко на них реагуєте;
  • розумієте, які знання та вміння знадобляться членам команди в майбутньому;
  • стимулюєте надання вам зворотного зв'язку та відповідним чином корегуєте свої рішення та дії.

Або може все як раз навпаки? І ви більшою мірою схильні:

  • приховувати інформацію, яка обмальовує реальний стан справ у фірмі, не доводячи її до підлеглих;
  • різко-негативно ставитись до критики власних ідей і будь-що стояти на своєму, навіть якщо й виявиться, що саме ви зробили помилку;
  • не вчиняти жодних дій доти, доки не стане абсолютно ясно, яким буде їхній наслідок.

Цілеспрямовано практикуючи певні поведінкові моделі та проходячи формальне й неформальне навчання, можна розвинути agile-мислення як в себе, так і допомогти це зробити підлеглим. Проте, якщо на ваше переконання спосіб управління з допомогою наказів та контролю є безальтернативним, якщо ваша організаційна культура в жодний спосіб не підтримує виявів гнучкості мислення, то не варто навіть пробувати його прищеплювати.

Чи потрібен вашій компаній agile-підхід?

Незалежно від того, підходить, на вашу думку, фірмі agile-підхід чи ні, все одно варто розглянути його переваги. Наприклад, він допоможе вам не зациклюватись на поточній ситуацій, ставити статус-кво під сумнів та розпізнавати нові можливості. Ви навчитесь не лякатись невизначеності та краще адаптуватись до нових, подеколи цілком неочікуваних обставин, а також оперативно вносити потрібні корективи до своїх рішень та дій.

І ще одна по-справжньому важлива перевага. Прийнявши спосіб мислення типу «agile», ви як керівник станете каталізатором відповідних змін у колективі. В компанії поступово зникатимуть традиційні «кордони» між окремими підрозділами, бо в команд з’являться стимули для налагодження нормальної взаємодії. Люди не боятимуться експериментувати та виявлятимуть ініціативу, пропонуючи різні види вдосконалень. Вони не просто ефективніше реагуватимуть на потреби й проблеми клієнтів, але намагатимуться їх передбачати.

Якщо в компанії все обертається навколо командно-адміністративної управлінської моделі, це вповільнює процес прийняття рішень, а працівники стають байдужими та безініціативними. Відповідно, у фірмі не буде ані інноваційності, ані потрібної адаптивності, ані здатності швидко розв’язувати проблеми чи взагалі на щось оперативно реагувати. На чому ж тоді ґрунтуватиметься її конкурентоспроможність?

Культивуючи agile-мислення, ви підвищуєте власну продуктивність, активізуєте енергію персоналу, що покращує здатність організації передбачати зміни та ефективно на них реагувати. Разом це не просто підвищує результативність бізнесу, але й робить компанію привабливішою як працедавця.

За матеріалами "Developing agility", management-issues.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
2-3 лютого 2021
Київ
Організація процесу закупівлі і планування запасів
3-4 лютого 2021
Київ
Фахівець із закупівель. Навчання закупівлям від А до Я
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
Сила продуктивності. Як подолати прокрастинаціюСила продуктивності. Як подолати прокрастинацію

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)