КОМЕНТАРІ | Смиренність лідера 7 березня 2019 р.

Як плекати командну скромність

Джерело: open

Скромність є однією з тих рис, що не спадають на думку у першу чергу, коли ми уявляємо собі лідера. Проте вона може бути надзвичайно корисною і для самого управлінця, і для його компанії. Що являє собою скромність і як зробити її однією з цінностей своєї команди? Експерт із лідерства й управління Ден Роквелл (Dan Rockwell) розмірковує про це у своєму блозі.

Як плекати командну скромність (Ден Роквелл) Навіщо взагалі потрібна скромність? По-перше, вона дозволяє зменшити вплив власного его на прийняття рішень (а саме це є одним з основних джерел помилок). По-друге, вона допомагає залишатись відкритим для сторонніх думок зовсім різних людей.

Скромність тісно пов’язана з двома іншими поняттями — смиренністю та чесністю. Людина не завжди може сказати, чи є вона скромною, проте може відповісти на запитання, чи практикує вона смиренність у повсякденному житті. І це саме те, що потрібно робити лідеру.

На думку Дена Роквелла, керівникам варто практикувати смиренність не в ізоляції, а в командній взаємодії. Адже з точки зору лідерства, ця якість матиме найбільший сенс, якщо впливає на інших.

Він радить таку вправу. Запросіть усіх членів своєї команди на нараду, де запропонуєте їм завершити фразу: «Я б хотів/хотіла стати кращою у…» (тут може бути певна навичка, прояв поведінки, якість характеру тощо), а також відповісти на запитання: «У чому б ви порадили стати кращим мені?».

Інколи управлінці, перш за все, прагнуть змінювати інших. Скромний лідер починає з власних змін

При цьому важливо пам’ятати про такі правила:

  • Дякувати за поради, а не оцінювати те, що ви почули на свою адресу.
  • Не пояснювати свою поведінку, не вибачатись за неї, не намагатись виправдати її.
  • Не змушувати себе діяти відповідно з порадами, які ви почуєте. Але якщо ви приймаєте рішення використати якусь із них, скажіть про це команді й дозвольте запитувати у вас про прогрес.

Такі кроки дозволяють практикувати смиренність і допомагати у цьому своїм працівникам. Інколи лідер стикається з вибором: бути скромним і — відповідно — ризикувати (адже почути від членів команди можна різне, у тому числі не дуже приємне) або залишити все, як є.

Цей вибір залежить від цінностей управлінця, від того, що для нього важливе. Скромні лідери мають внутрішню мотивацію до вдосконалення себе і свого середовища, адже їхні серця відкриті до змін. Інколи управлінці, перш за все, прагнуть змінювати інших. Скромний лідер починає з власних змін.

За матеріалами "A Simple Strategy for Developing Humble Teams", Leadership Freak.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4-6 серпня 2021
Київ
Керівник HR-служби. Побудова системи управління персоналом
5-6 серпня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)