КОМЕНТАРІ | Смиренність лідера 7 березня 2019 р.

Як плекати командну скромність

Джерело: open

Скромність є однією з тих рис, що не спадають на думку у першу чергу, коли ми уявляємо собі лідера. Проте вона може бути надзвичайно корисною і для самого управлінця, і для його компанії. Що являє собою скромність і як зробити її однією з цінностей своєї команди? Експерт із лідерства й управління Ден Роквелл (Dan Rockwell) розмірковує про це у своєму блозі.

Як плекати командну скромність (Ден Роквелл) Навіщо взагалі потрібна скромність? По-перше, вона дозволяє зменшити вплив власного его на прийняття рішень (а саме це є одним з основних джерел помилок). По-друге, вона допомагає залишатись відкритим для сторонніх думок зовсім різних людей.

Скромність тісно пов’язана з двома іншими поняттями — смиренністю та чесністю. Людина не завжди може сказати, чи є вона скромною, проте може відповісти на запитання, чи практикує вона смиренність у повсякденному житті. І це саме те, що потрібно робити лідеру.

На думку Дена Роквелла, керівникам варто практикувати смиренність не в ізоляції, а в командній взаємодії. Адже з точки зору лідерства, ця якість матиме найбільший сенс, якщо впливає на інших.

Він радить таку вправу. Запросіть усіх членів своєї команди на нараду, де запропонуєте їм завершити фразу: «Я б хотів/хотіла стати кращою у…» (тут може бути певна навичка, прояв поведінки, якість характеру тощо), а також відповісти на запитання: «У чому б ви порадили стати кращим мені?».

Інколи управлінці, перш за все, прагнуть змінювати інших. Скромний лідер починає з власних змін

При цьому важливо пам’ятати про такі правила:

  • Дякувати за поради, а не оцінювати те, що ви почули на свою адресу.
  • Не пояснювати свою поведінку, не вибачатись за неї, не намагатись виправдати її.
  • Не змушувати себе діяти відповідно з порадами, які ви почуєте. Але якщо ви приймаєте рішення використати якусь із них, скажіть про це команді й дозвольте запитувати у вас про прогрес.

Такі кроки дозволяють практикувати смиренність і допомагати у цьому своїм працівникам. Інколи лідер стикається з вибором: бути скромним і — відповідно — ризикувати (адже почути від членів команди можна різне, у тому числі не дуже приємне) або залишити все, як є.

Цей вибір залежить від цінностей управлінця, від того, що для нього важливе. Скромні лідери мають внутрішню мотивацію до вдосконалення себе і свого середовища, адже їхні серця відкриті до змін. Інколи управлінці, перш за все, прагнуть змінювати інших. Скромний лідер починає з власних змін.

За матеріалами "A Simple Strategy for Developing Humble Teams", Leadership Freak.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
15-19 березня 2021
Київ
Системне навчання HR-менеджера: HR-стратегія, Мотивація та Оцінка персоналу
16-17 марта 2021
Київ
Мотивація. Оплата праці. Пільги. Компенсації
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаосbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)