КОМЕНТАРІ | Управлінська клятва 11 грудня 2008 р.

Перше правило менеджера: Не нашкодь!

Чи потрібно керівникам давати "клятву Гіпократа"? Вже сьогодні управлінці багатьох провідних компаній, в результаті уповільнення економіки, починають розуміти, що рано чи пізно "настане гроза", а отже, їм слід пересвідчитися, що менеджери компанії готові до цих змін.

Сьогодні вже нікого не дивує, коли великі і потужні міжнародні компанії починають банкрутувати. Але це робить очевидною абсолютну необхідність практики управління ризиками. І замість фокусу на максимізацію короткострокових прибутків — звертати увагу на довготермінові цілі та завдання компанії.

Чому ж провали перестали нас дивувати? У статті "It's Time to Make Management a True Profession", опублікованій журналом Harvard Business Review, Ракеш Курана (Rakesh Khurana) та Нітін Норія (Nitin Nohria) пишуть, що основною проблемою є нестача професіоналізму. Протиставляючи управлінців докторам наук та спеціалістам у різних сферах, автори статті стверджують, що пора вже менеджменту стати "справжньою професією".

"На відміну від лікарів та юристів, менеджери не зобов'язані отримувати формальну освіту. Їм не потрібна спеціальна ліцензія для того, щоб заматися практикою", — пояснюють Ракеш та Нітін. Додайте до цього тотальну критику MBA — і ви зрозумієте, чому рівень менеджменту у всьому світі так часто виглядає відверто слабким.

Втім, як стверджують ці автори, бажання перетворити менеджмент на справжню професію (таку саму, як лікар чи юрист) було притаманне Гарвардській бізнес-школі ще з часів її заснування (тобто більше 100 років тому). Єдине питання, яке не давало спокою — це те, наскільки обов'язковою повинна бути управлінська освіта для менеджерів.

Чи став би кращим лідером Bill Gates, якби він отримав формальну управлінську освіту? Чи залежить успішність провідних світових підприємців від наявності у них ліцензії на виконання своєї діяльності? В медицині та законодавчій сфері прикладів успішної діяльності без формальної освіти набагато менше.

Можливо, набагато важливішим, ніж єдиний освітній стандарт, є загальна згода щодо характеристик професійної поведінки. І в цьому аспекті професори пропонують застосувати своєрідну "клятву Гіпократа" (клятву, яку дають всі лікарі, перш ніж приступити до своєї діяльності). "Принципи, які дають відчуття спільноти та взаємні обов'язки її членів щодо одне одного та щодо професії, як такої".

Управлінська клятва повинна включати такі аспекти, як повну відсутність егоїзму та повну прозорість. Звісно, ці принципи не є настільки ж простими та очевидними, як лікарське: "Не зашкодь!" Але навіть вони могли б суттєво покращити результативність діяльності менеджерів.

За матеріалами "First, do no harm", Economist.com.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
20-21 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління проектами (Олег Андрієнко)
20 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
10 головних секретів керівника, або Як досягти лояльності і залучення персоналу (Ірина Головньова)
23-24 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
Стратегічна Сесія. Розробка стратегії топ-менеджментом компанії (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Эффективные письменные деловые коммуникацииЭффективные письменные деловые коммуникации
Работай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивностиРаботай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивности
Мастерство общения. Как найти общий язык с кем угодноМастерство общения. Как найти общий язык с кем угодно
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха
Гибкий ум. Как видеть вещи иначе и думать нестандартноГибкий ум. Как видеть вещи иначе и думать нестандартно


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)