КОМЕНТАРІ | Лідерство 25 жовтня 2013 р.

Чим Facebook корисний для лідерів?

Автор: Ніна Сімоско (Nina Simosko)
Джерело: Innovations.com.ua

Подобається нам це чи ні, готові ми до цього чи не готові, бізнеси дедалі активніше взаємодіють між собою. А команди все частіше стають розподіленими, часом навіть по різних країнах.

Ніна Сімоско (Nina Simosko)
Ніна Сімоско
(Nina Simosko)
Зараз всі ми здатні надіслати електронного листа або провести відео-конференцію. Проте все це — вчорашній день, адже технології за останні кілька років значно змінилися. Сучасні лідери вже не можуть покладатися на інструменти, що колись допомогли багатьом стати успішними. Тепер ми дедалі частіше звертаємося до коротких та миттєвих повідомлень для швидкого зв’язку, стрічок активності для моментального звітування та великих даних (big data) для прийняття рішень.

Втім, лідерство не можна зводити лише до набору технологій. Передусім, воно пов’язане з людьми та їх результативністю. І саме тут соціальні медіа вступають у гру. Що ж варто шукати керівникам у Facebook? Я б сказала, шукайте лідерство, де б воно не ховалося. А конкретніше:

  • Нові ідеї та тренди. На Facebook не лише підтримуйте зв’язок з найпріоритетнішими людьми у вашому житті. Звертайте увагу на розмови у межах більшої вибірки. Читайте стрічки новин ваших друзів. Спостерігайте, як ідеї з’являються, набирають обертів та розсіюються. Шукайте ті, що отримують довіру та починають поширюватися. Аналізуйте: що робить одну ідею кращою за іншу? Які ідеї розквітають, а які в’януть?

  • Користь ієрархії. Проаналізуйте: як працює репутація у мережі? Як саме створюються мережі контактів, чому люди обмінюються певним контентом? Що лежить в основі — кому це вигідно, чим саме діляться люди та на що розраховують у відповідть? Що схожого і відмінного між цими онлайн-процесами та роботою в команді?

  • Самоорганізація. Корисно подивитись, як відбувається формування нової групи. Як люди починають співпрацювати, створювати ідеї та переходити від ідей до дій? Чи є події, які об’єднують людей? Що є рушійною силою цих процесів? Це окрема людина чи група? Запитайте себе, як деякі з цих принципів можна застосувати у своїй роботі.

Отже, якою б спокусою не було думати, що соціальні мережі лише марно поглинають робочий час, насправді від них є користь для бізнесу. Ще зовсім нещодавно керівники поставили б від сумнів продуктивність команд, що часто користуються соціальними мережами. Деякі організації навіть обмежили доступ до цих сайтів. Але в 2012-му році дослідження McKinsey Global Institute показало, що соціальні мережі можуть генерувати суттєву цінність для бізнесу — через доступ до інформації та інструменти для розв’язання робочих завдань.

За матеріалами "How Using Facebook Helps Leaders", NinaSimosko.com.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)