КОМЕНТАРІ | Продуктивність праці 17 листопада 2015 р.

Як покращити корпоративне середовище: підказки для керівників

Мотивація персоналу, культура, яка сприяє продуктивній роботі людей — всі знають, що це дуже важливо. Але як насправді виглядають реалії корпоративного середовища?

Як покращити корпоративне середовище: підказки для керівників
Ілюстрація: Shutterstock
З 18 тис. працівників, опитаних LinkedIn, лише 15% висловили задоволеність роботою. У ході дослідження, поведеного Root Inc., 68% респондентів зазначили, що менеджери, здебільшого, фокусуються на власних потребах, а питання мотивації персоналу цікавить їх мало. А відповідно до висновку опитування Towers Watson: тільки менш ніж половина працівників вважають, що керівників цікавить їхнє психологічне благополуччя.

Втім, як зазначає Шон Мерфі (Shawn Murphy), співзасновник та CEO фірми Switch and Shift, — попри невтішну статистику, цю ситуацію можна змінити. Хай компанії виглядають вкрай непривабливо зсередини, але є в них і те, що вселяє надію. Відповідно до останнього звіту Gallup, 70% коливань рівня залученості працівників зумовлюється стосунками з їхніми безпосередніми керівниками.

Отже, якщо боси суттєво впливають на ставлення підлеглих до своєї роботи, вони при бажанні можуть зробити клімат у своїх структурах принаймні сприятливішим для продуктивної праці. Ось три підказки для керівників, які насправді прагнуть це зробити.

1. Створюйте позитиву атмосферу

Окремо взяті управлінці навряд чи можуть вплинути на формування корпоративної культури, але цілком в їхніх силах покращити атмосферу в колективі, яким вони управляють.

Ваш управлінський стиль — ось що найбільше впливає на контекст, в якому функціонують люди. Чи виявляєте ви доброзичливість? Чи намагаєтесь вдумливо розібратися в проблемах, з якими стикаються працівники? Чи відкриті до спілкування? Чи притаманна вам допитливість? Такі риси є чимось на кшталт камертону, що настроює атмосферу на позитивний лад. Якщо ж ви «не бачите», на які перипетії наражуються підлеглі при виконанні завдань, якщо намагаєтеся всіляко відгородитися від них, якщо вас не цікавлять ідеї, думки, сподівання й побоювання людей — це вбиватиме навіть рештки позитиву (якщо вони взагалі ще є). Відповідно, продуктивність структури неухильно знижуватиметься.

2. Виходьте з того, що підлеглі — це дорослі люди

Наприклад, у Netflix вважають: щоб працівники діяли як дорослі люди, здатні повною мірою відповідати за свої рішення та вчинки, — їм потрібні «свобода та відповідальність». Тому компанія ліквідувала всі правила та процедури, що суперечать цій тезі — наприклад, відмовилася від ідеї традиційних відпусток, бо вважає: працівники й так можуть взяти «тайм-аут», коли їм це потрібно без якихось формальностей.

Можливо, у вас немає повноважень, щоб змінити, скажімо, політику компанії стосовно відпусток, але ви завжди можете дати підлеглим достатньо свободи, аби вони самостійно вирішували, як найкраще організувати свою працю. Люди завжди відповідатимуть рівню очікувань, який ви встановлюватимете.

3. Сприяйте формуванню позитивних міжособистісних стосунків

Психолог Керол Ріфф (Carol Ryff) визначила позитивні стосунки з оточуючими як фактор, що формує наше психологічне благополуччя, котре, у свою чергу, є передумовою досягнення щастя та задоволеності життям. Упродовж тривалого часу в організаціях загалом не було прийнято згадувати про ці вкрай важливі складники нашого буття. Проте, якщо ви хочете, аби ваша структура досягала максимально високих результатів, то мусите створити умови, в яких люди відчували б себе щасливими. Одним зі складників щастя є почуття «спорідненості душ». Звісно, неможливо змусити людей відчути це, але цілком реально керувати групою так, що духовна близькість між її членами стане чимось природним. Для цього потрібно, зокрема:

  • створювати можливості для частої та позитивної взаємодії між працівниками;
  • формувати партнерства між «новачками» і досвідченими співробітниками;
  • запропонувати образ, символ чи річ, які б служили ототожненням команди, прищеплюючи її членам відчуття спільної ідентичності;
  • заохочувати працівників якнайчастіше зустрічатися один із одним — в онлайні чи офлайні.

Весь хід еволюції людства показує: разом ми можемо досягнути незмірно більше, ніж поодинці; а в нашому гіпермережевому світі спільна взаємодія набуває ще більшої актуальності. І як би непривабливо не виглядало організаційне середовище, завжди можна створити в ньому свою версію реальності. Першим кроком на шляху до позитивних змін повинно стати ваше бажання діяти.

За матеріалами "3 Great Ways to Make Your Workplace More Positive", Switch and Shift.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
22-26 жовтня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR
24 жовтня 2018
Київ
KMBS IDEA DAYS: Нескінченні співбесіди чи бренд роботодавця?
25-26 жовтня 2018
Київ
Оцінка персоналу від А до Я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Как очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступкиКак очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступки
Ментальные ловушки на работеМентальные ловушки на работе
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра
Мастерство общения. Как найти общий язык с кем угодноМастерство общения. Как найти общий язык с кем угодно
Правила выдающейся карьерыПравила выдающейся карьеры


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)