КОМЕНТАРІ | Інновації 13 лютого 2009 р.

Інновації під час рецесії

"Інновації не зупиняються, коли приходить криза.
І ви повинні діяти відповідно! Адже саме інновації
приваблюють споживача!"

Ервін Содані (Arvin Sodhani), Intel

Коли економіка потерпає від кризи, а багато компаній переходять у так званий "режим виживання", слова Ервіна Солдані можна надихають своєю свіжістю. Президент Intel Capital, однієї з найбільших організацій у світі, наголошує на важливості інноваційної діяльності під час рецесії, називаючи її (інноваційну діяльність) не тільки можливою, але й абсолютно необхідною.

Коли весь світ розмірковує над скороченням витрат, сповільненням виробництва та звуженням своєї діяльності тільки до найбільш основних напрямків, у компаній, які мають відвагу продовжити інноваційну діяльність, з'являється надзвичайно суттєва конкурентна перевага.

Британське дослідження, в якому взяло участь 1000 бізнесів, переконливо засвідчило, що за останні 30 років інвестиції в інновації згенерували 24% повернення інвестицій, тоді як скорочення витрат дозволили заощадити лише 0,6%

Спробуємо розглянути інноваційні прориви наступних компаній:

  • прибутки та продаж компанії Procter & Gamble (P&G) дуже суттєво скоротилися під час Великої депресії. Втім, це не завадило компанії запустити першу "мильну" радіо-оперу та створити перший синтетичний пральний засіб Dreft;

  • протягом кризи 1980-82 років Тед Тернер (Ted Turner) заснував CNN (у 1980-му). Наступного року він запустив програму MTV. У цьому ж році American Airlines дали старт відомій програмі лояльності, яка базувалася на милях;

  • через 42 дні після горезвісного 9/11/01 компанія Apple створила свій перший iPod — легендарний mp3-плеєр, який зумів завоювати мільйони прихильників у різних куточках світу.

Що ж пояснюють всі ці приклади? Винахідлива, сфокусована та цілеспрямована інноваційність призводить до підвищення результативності. Питання полягає не в тому, чи потрібно займатися інноваціями під час кризи, а в тому, яким чином зробити це найбільш ефективно?

Нижче наведено три техніки, які допоможуть знизити ризики:

Створіть "спіраль" натхнення: під час кризи дуже важливо повністю захопити "серця та думки" всіх ключових учасників бізнесу, в тому числі й співробітників. Нехай вони більше спілкуються з клієнтами та конкурентами. Це дозволить їм підтримувати в собі дух натхнення. Не чекайте, коли креативність ваших колег проявиться сама по собі. Спонукайте її! Наприклад — проведенням спеціальних креативних сесій.

Дотримуйтесь підходу "тестування та вивчення" (test and learn approach): Такий підхід — надзвичайно економний і, водночас, ефективний шлях до інновацій. Він передбачає, що кожен інноваційний продукт треба якомога швидше та дешевше протестувати на життєздатність. Якщо продукт не виправдав себе — відмовитись від нього, якщо навпаки — запустити його у масове виробництво. Таким чином досягається значна економія коштів.

Розвивайте "відкриті" (Open Source) зв'язки: Людина не може все робити сама. Навчившись креативно залучати талановитих людей, їхнє натхнення та ідеї (навіть якщо вони знаходяться за межами компанії) допоможе суттєво підвищити якість наявних продуктів, а можливо — навіть посприяти створенню нових. Наприклад, кампанія обміну співробітниками між Google та P&G дозволила працівникам P&G довідатись багато нового про принципи та функціонування Web 2.0, а представникам Google дізнатися нові речі про маркетинг, який працює у P&G.

За матеріалами статті Anthony Gerardi, Jennifer Dominiquini "Innovation In a Recession", Prophet.
Переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
5-6 серпня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
14 серпня — 18 вересня 2021
Київ
Lean IIBLC® — ощадливе виробництво — програма підготовки до іспиту (CGBL®)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)