Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Прийняття рішень 2 листопада 2006 р.

Інколи навіть найвидатніші лідери роблять помилки

Попри швидкий розвиток технологій, саме нам, а не їм доводиться приймати найскладніші і найбільш важливі рішення. Кожен прагне знаходити єдине правильне рішення, проте, далеко не кожне знає, як це зробити. Повелося, що саме лідери зазвичай приймають рішення швидше, краще і розумніше, ніж їхні підлеглі, — стверджує Michael Useem, директор Center for Leadership and Change у Wharton School та автор книги "The Go Point: When It's Time to Decide".

Прийняття рішень — це мистецтво та наука водночас. Мистецтво — бо залежить від почуттів та інтуїції; наука — бо повинне бути логічним і аналітичним. Нижче наведено кілька порад від світових лідерів, як переступити через бар'єр прийняття рішень.

1. Вивчіть уроки минулого. Минулі рішення можуть стати в нагоді для уникнення майбутніх помилок. Liu Chuanzhi, працівник Китайської академії наук, натхненний лібералізацією країни у 1984-му році, сформував компанію Legend Group, яка згодом стала найбільшим виробником персональних комп'ютерів у Китаї. У 2005-му вона отримала нову назву Lenovo і зайняла 3-тє місце серед найбільших виробників комп'ютерних технологій. Наприкінці кожного тижня Liu та верхівка компанії намагаються переглянути найважливіші рішення компанії за останні п'ять років. Вони постійно знаходять помилки, яких можна було уникнути. Це дозволяє переконатися, що їх більше не допустять у майбутньому.

2. Приймайте 70-відсоткові рішення. Якщо ви маєте 70% інформації, здійснили 70% аналізу і відчуваєте впевненість на 70% — тоді можете діяти. Логіка дуже проста: хороша ідея (нехай і не досконала) відмінно втілена у життя, має чималі шанси на успіх. У той же час, якщо ви не діятимете — шансів на успіх у вас не буде взагалі.

Саме таке повідомлення розіслала Ann Livermore, виконавчий віце-президент компанії Hewlett-Packard, 65 000 своїх співробітників, щодо оцінки рішень технологічних операцій у компанії. Це дозволило пришвидшити прийняття рішень на всіх рівнях компанії і при цьому не зашкодило успішності.

3. Пробачайте кожну помилку один раз. Якщо ви керуєтесь системою 70-відсоткових рішень — помилок уникнути майже неможливо. Charles Elachi, голова JPL (Jet Propulsion Laboratory), контрактного агента НАСА, зіткнувся із проблемою, коли деякі рішення щодо польоту кораблів у космос були помилковими. Політ на Марс у 1998-му році через неправильне рішення приніс компанії такі збитки, що двоє топ-менеджерів цієї компанії були готові звільнитися. Проте Elachi не дозволив їм піти. Він сказав: "Ми витратили $400 млн. на ваше тренування. Тож цю помилку ви також повинні сприймати як можливість навчитися. Я переконаний, що вона більше ніколи не повториться".

4. Спалюйте човни. Seymour Cray виробляв два типи продукції: човни та суперкомп'ютери. Кожен його новий комп'ютер був вершиною мистецтва. Проте, як будь-яка технологія — він швидко застарівав. Cray знав, що вічної досконалості не існує. Щоб унаочнити своє переконання, він кожної весни будував прекрасний човен, а кожної осені — спалював його.

Ярослав Федорак, за матеріалами Optimize Magazine.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра
Меньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головойМеньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головой
Цельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целейЦельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целей
Новые размышления о личном развитииНовые размышления о личном развитии
Экономист под прикрытиемЭкономист под прикрытием

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)