Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Лідерство 12 червня 2007 р.

Життєвий цикл лідера

Кожен механізм характеризується своїм робочим ресурсом, який з часом має властивість вичерпуватися. І хоча успішного лідера складно назвати механізмом, схоже, що він також має обмежений ресурс лідерства. Саме тому топ-менеджери рідко бувають ефективними після досягнення старості.

Разом із набуттям життєвого і робочого досвіду, більшість генеральних директорів ризикують потрапити у пастку усталеності і консервативності. Харизматичні лідери, в свою чергу, часто потрапляють під вплив власної влади, звикають до неї і, як наслідок, — втрачають контакт з реальністю. Здатність же вчитися на власних помилках, щоб надалі уникати їх, є набагато важливішою, ніж харизма.

Немає значення, процвітає бізнес, чи навпаки — занепадає, на його чолі завжди повинен бути лідер, який іде в ногу з реальністю. Щоб гнучко реагувати на мінливі потреби ринку, компанія повинна так само гнучко змінювати принципи своєї діяльності. Топ-менеджери ж потребують нових ідей набагато більше, ніж будь-який інший співробітник компанії.

Спробуйте дати чесну відповідь на чотири наступних запитання (правда це, чи ні?):

  • мій стиль керівництва узгоджується із усталеними істинами, тому я іноді втрачаю з поля зору можливості, які суперечать цим істинам;
  • я здатен робити висновки про події, базуючись на конкретних прикладах. Тому дуже часто, коли мені треба прийняти рішення, я використовую радше свій минулий досвід таких рішень, ніж актуальні дані;
  • у кожній ситуації я можу довести свою правоту, вибірково приймаючи або ігноруючи інформацію;
  • мої особисті почуття мають на мене неабиякий вплив — я краще ставлюся до співробітників, які мені подобаються.

Стикаючись із надміром варіантів вибору, свідомість прагне прийняти швидкі та усталені рішення, базуючись на загальних правилах, які роблять ці рішення простішими та швидшими. Тому людині слід докладати зусилля для того, щоб не піддатися узагальненню. Дуже легко повторювати те, що роблять всі навколо. Набагато складніше робити те, чим не займається (або невдало займається) хтось інший.

Окрім цього, для лідера важливо завжди бути відкритим для інформації (незалежно від того, чи підтверджує вона думки лідера, чи навпаки — суперечить їм), а також не мати фаворитів. Слід дати людям шанс завоювати прихильність лідера завдяки думкам та ідеям, а не через особисту приязнь.

За матеріалами "Leadership strategy", management-issues.
Публікується в скороченому перекладі з англійської.I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
В этом году я… Как изменить привычки, сдержать обещания или сделать то, о чем вы давно мечталиВ этом году я… Как изменить привычки, сдержать обещания или сделать то, о чем вы давно мечтали
MBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияMBA в кармане. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Триггеры. Формируй привычки — закаляй характерТриггеры. Формируй привычки — закаляй характер
Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?
Пробуй — получится! Когда вы в последний раз что-то делали впервые?Пробуй — получится! Когда вы в последний раз что-то делали впервые?

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)