КОМЕНТАРІ | Оцінка результативності 21 січня 2008 р.

Особистісні тести — слабкий індикатор майбутньої ефективності

Все більша та більша кількість організацій для найму та просування співробітників по службі використовують особистісні тести. Проте, за даними групи американських психологів, такі тести не завжди є ефективним інструментом оцінки майбутньої робочої результативності.

Фредерік Моргесон (Frederick Morgeson), професор менеджменту у Michigan State University, переконаний, що хоча зв'язок між особистісними характеристиками людини та її результативністю на робочому місці видається очевидним, все ж часто його значення переоцінюють.

В одній зі статтей, опублікованих в останньому номері журналу Personnel Psychology, Моргесон та його колеги переконливо доводять, що особистісні тести, які сьогодні застосовуються десятками тисяч HR-менеджерів та директорів із персоналу по всьому світі, мають суттєві обмеження.

Одним із найбільш очевидних недоліків особистісних тестів є їх цілковито суб'єктивний характер. Адже зазвичай людині, яка проходить подібний тест, пропонують самостійно оцінити себе. Не дивно, що більшість кандидатів, намагаючись показати себе із найкращого боку, часто прикрашають дійсність та не зовсім чесно відповідають на запитання.

І хоча існує багато спроб виключити чи хоча б мінімізувати можливість брехні під час таких тестів, все ж психологам до сих пір не вдалося розробити надійних інструментів, які б вирішували цю проблему.

"Роботодавцям слід більше перейматися залученням кандидатів до відкритого процесу найму, коли кожна сторона чесно ділиться своїми інтересами та розповідає про те, що хоче отримати від співпраці. Тільки таким чином можна створити довіру між рекрутером та потенційним співробітником. "Ігри" із папірцем та олівцем не здатні зарадити цій проблемі", — стверджує Роберт Дібоє (Robert Dipboye), один зі співавторів дослідження.

Проте проблеми особистісних тестів мають набагато більш глибокий характер, переконаний інший співавтор дослідження Кевін Мерфі (Kevin Murphy). "Цінність таких тестів для прогнозування майбутньої робочої результативності співробітника надзвичайно низька", — пояснює він.

Але не варто думати, що дана праця має на меті змусити роботодавців відмовитися від особистісних тестів. Натомість, автори прагнуть, щоб дослідження стало суттєвим кроком до їх покращення та підвищення ефективності. Однією зі стратегій такого покращення є потреба кандидата обґрунтувати свою відповідь на кожне із запитань. Тести також повинні бути чітко орієнтовані на посадовий функціонал працівника та уникати двозначних або особистих запитань. Таким чином можливо досягнути найвищої їх ефективності.

За матеріалами "Personality Tests Poor Predictors of Job Performance", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
Мотивація «під ключ»: від ефективності до оплати праці в рамках обмеженого бюджету (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
7-8 грудня 2017
Київ
Оцінка персоналу від А до Я (Оксана Кондратенко)
7-8 грудня 2017
Київ, Готель «Мир»
Видатний керівник: Лідерство. Менеджмент. Управління людьми. Мотивація. Управління ключовими фінансовими показниками (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Связи решают все! Правила позитивного нетворкингаСвязи решают все! Правила позитивного нетворкинга
Умение слушать. Ключевой навык менеджераУмение слушать. Ключевой навык менеджера
Стратегия успеха. Как избавиться от навязанных стереотипов и найти свой путьСтратегия успеха. Как избавиться от навязанных стереотипов и найти свой путь
Работай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективностиРаботай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективности
Стиральная машина для мозгов. Как научиться эффективно управлять своими мыслями и добиваться намеченных целейСтиральная машина для мозгов. Как научиться эффективно управлять своими мыслями и добиваться намеченных целей


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)