КОМЕНТАРІ | Інновації 9 жовтня 2009 р.

«Латання дір» іноді веде до інновацій

Макс МакКеон (Max McKeown) працює стратегічним радником у провідних світових компаніях, а також читає семінари на тему інновацій. Перу Макса належить шість відомих бізнес-книг, серед яких "E-Customer, an insight into evolving customer behavior", "Why They Don't Buy", "Unshrink". Остання його книга — "Правда про інновації" (The Truth about Innovation). Сьогодні ж він ділиться своїми власними спостереженнями, які стосуються кризи та нових можливостей, що відкриваються перед людьми під час рецесії. У статті, яка наведена нижче, він розповідає, яким чином незначні спроби покарщити продукт можуть вести до великих інновацій.

Макс МакКеон (Max McKeown)
Макс МакКеон
(Max McKeown)
Більшість інновацій трапляються тоді, коли хтось прагне відшукати кращий спосіб виконувати ту або іншу роботу, яка має значення для нього особисто. Більшість спроб здійснити інновацію свідомо ні до чого не приводять. Втім, якщо співробітники у компанії намагаються щось виправити — "залатати діру" — тоді інновації стають природнім наслідком. І особливо помітно це під час спадів, коли люди намагають досягнути якомога більших результатів, використовуючи для цього мінімальні ресурси.

В Індії генеральний директор Tata Corporation виявив, що люди задовольняють свої потреби у транспортуванні небезпечним, хоч і досить креативним способом. "Цілі родини пересувалися на двохколісних скутерах — батько керував скутером, молодший син стояв попереду батька, а дружина сиділа позаду з малою дитиною на руках". Це дуже яскравий приклад "латання дір", яке виявляється необхідним через нестачу ресурсів, бюрократію або коли наявні рішення не задовольняють потреб людей.

Саме в Індії, щоб зекономити гроші та ресурси, було вигадано дерев'яні автомобілі, чиї двигуни були перероблені із водяних насосів. З одного боку максимальна швидкість, яку здатен розвинути такий автомобіль, складає всього 40 кілометрів на годину, а його гальма часто ламаються. А з іншого — вартість такого автомобіля — всього $1000. Тобто його можуть собі дозволити навіть люди з дуже посереднім достатком.

Знаючи про потребу індійців у транспортуванні, Ратан Тата (Ratan Tata) вирішив створити "безпечний та доступний автомобіль, який зміг би перевезти людей у будь-яку необхідну їм точку країни за будь-яких погодних умов". Тому він проголосив, що його компанія розробить, створить та буде займатися продажем повністю функціональних модерних автомобілів всього за $2500.

Через чотири роки його компанія представила найдешевший у світі автомобіль чотиридверний п'ятимісний автомобіль Tata Nano.

Таким чином, з допомогою інновацій та здорового глузду Ратан зумів зробити для індійського народу те, що у свій час Генрі Форд зробив для американців.

Тому швидкі виправлення та вдосконалення, основною метою яких є забезпечити реальні потреби користувачів, діють набагато ефективніше, ніж різноманітні опитування та фокус-групи. По суті, вони вирішують ті потреби, які існують вже давно і вирішуються споживачами всіма можливими способами. Іноді таке єдина мета таких інновацій — виконувати стандартні завдання більш ефективно.

За матеріалами "Quick fixes can lead to great innovations", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
20-21 жовтня 2017
Одеса
Системне управління бізнесом, або Як навести порядок у своїй компанії (Ігор Сокуренко)
24 жовтня 2017
Харків, Premier Palace Hotel Kharkiv
SelfMadeMan: самоменеджмент і самомотивація (Радислав Гандапас)
25 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Активні продажі: система гарантованого залучення клієнтів (Наталія Дегтярьова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра
Миф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть всеМиф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть все
Заговор богатыхЗаговор богатых
Поднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать большеПоднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать больше
Высшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минутуВысшая цель. Секрет, который поддерживает вас каждую минуту


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.


IV Форум Диригенти змін (9 листопада 2017, КИЇВ)

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)