КОМЕНТАРІ | Успішність групи 27 лютого 2019 р.

Ознаки здорових команд

Джерело: open

Існує чимало різних думок з приводу того, як зробити групу успішною. У той же час, багато експертів погоджуються: здорові команди мають багато спільного. Про що саме йдеться?

Ознаки здорових команд Алекс Пентланд (Alex Pentland), професор інформатики в Массачусетському технологічному інституті, займається використанням сучасних технологій для вивчення закономірностей людської поведінки. Його дослідження свідчать: успішність групи визначається п’ятьма факторами, які можна виміряти. А саме:

  1. Усі члени групи розмовляють приблизно однакову кількість часу та намагаються бути лаконічними.
  2. Усі в команді часто підтримують зоровий контакт, а їхні розмови й жести енергійні.
  3. Люди спілкуються один із одним напряму, а не через лідера групи.
  4. Члени команди розмовляють один з одним у «фоновому режимі», а не тільки у справі.
  5. Люди періодично відволікаються, виходять за межі групи, а потім повертаються із новою інформацією та діляться нею з колегами.

Ці фактори виглядають дивно — бо ми звикли визначати успішність команди через індивідуальні вміння її членів, а не тривіальні прояви поведінки. Проте Пентланд упевнений, що саме така поведінка — те, що створює у людей відчуття безпеки та взаємопов’язаності. А це є найкритичнішим для командних досягнень.

На думку Рона Едмондсона (Ron Edmondson), генерального директора організації Leadership Network, у здорових командах немає місця таким семи речам.

1. Его. Кожен член команди повинен мати однакову «вагу». Це означає, що й визнання має розподілятись порівну. Ніхто з працівників не думає, що він кращий чи важливіший, аніж інші.

Поведінка, що створює у людей відчуття безпеки та взаємопов’язаності, — є найголовнішою для командних досягнень

2. Закритість. Здоровій команді потрібна думка кожного її члена. Саме синергія різних поглядів робить групу кращою. Тому люди повинні бути готовими відкрити свої ідеї та думки колегам.

3. Домінування. Ніхто не «контролює» нікого у здоровій команді. Проте бувають команди, коли кожен з працівників — головний, тому що цього вимагають його обов’язки й мета.

4. Егоїзм. У команді люди розподіляють час та ресурси так, щоб оптимальним чином вистачило усім. Замість того, щоб забрати собі найбільший «шматок», люди підтримують один одного.

5. Негативізм. Працівники у здорових командах заохочують своїх колег, і це живить групову продуктивність.

6. Персональна критика. Як відомо, критикувати особистість людини — це найгірший спосіб надати їй зворотний зв’язок. У здоровій команді люди не критикують іншу персону (проте це не означає, що вони не можуть піддражнювати один одного).

7. Упертість. Бути частиною успішної команди — означає вміти за необхідності відступитись від того способу, який ви вважаєте найкращим, якщо група приведе достатні аргументи для цього.

За матеріалами "7 Things Healthy Teams Refuse to Allow", Ron Edmondson.

Ілюстрація: Depositphotos.comcomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Мистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесіМистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесі
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)