ІНСАЙТИ | Ідеї гуру 20 січня 2010 р.

Генерування ідей в команді

Автор: Іцхак Адізес (Ichak Adizes)
Джерело: kmbs journal

Іцхак Адізес (Ichak Kalderon Adizes) Іцхак Адізес
(Ichak Adizes)
Як правильно влаштувати процес генерування ідей та думок? Яким чином налагодити процес командної роботи? В своїй консультаційній практиці я завжди рекомендую організовувати процес за таким рецептом.

Зібравшись в одному місці та в один час, команда спільними зусиллями може вирішити певну проблему чи виконати деяке завдання. Це має бути автономна група, яка є повноцінною і не потребує нікого більше для вирішення поточного завдання. Члени команди повинні вміти домовлятися між собою та відчувати командний дух.

Кожна людина повинна приходити вчасно, в іншому випадку — варто відмінити чи перенести зустріч на інший час. У процесі планування зустрічі важливо витримати часові межі: зустріч повинна тривати не менше трьох годин, але не більше восьми годин на день. Розплануйте графік таким чином, щоб через кожні вісімдесят хвилин відбувалась десятихвилинна перерва. Дотримуватися цього порядку варто добросовісно і не нехтувати графіком.

Протягом перших десяти хвилин кожна людина повинна висловити свої думки щодо того, як він/вона ставиться до зустрічі. І не важливо, що вони говорять, бо значно ціннішим є той факт, що кожен відкрито і чесно висловлює свою думку. Я називаю цей процес "розморожуванням", метою якого є духовна інтеграція всіх учасників зустрічі. Під час командної роботи важливо, щоб свідомість кожного перебувала там, де перебуває тіло. Тому все це виконують для того, щоб кожен міг говорити відкрито. По аналогії з моїм попереднім записом на блозі (див. "Швидкість думок"), "розморожування" — це процес, коли всі бігуни (думки) наближаються до старту перед великим марафоном.

Тепер, коли стартував марафон думок і кожен пропонує свої ідеї, важливо витримати час для розгляду кожної ідеї та не критикувати їх на перших стадіях розгляду.

Потім спробуйте перевтілити кожну ідею у модель і скласти їх у ланцюг причинності, тобто з'ясувати, які моделі варто розглянути першими.

Тепер у вас є план дій. Що далі? Час розпочинати дискусію. Пам'ятайте, що всі ідеї є легітимними! Не засуджуйте жодну з них без ґрунтовного розгляду. Ніякого упередженого ставлення. Іноді погана ідея може засмутити людей так сильно, що це стимулюватиме їх активно мислити та генерувати чудові думки. Оскільки кожна ідея була народжена і хтось витратив на це певні зусилля, то варто класифікувати кожну думку за шкалою — "необхідно зробити до" або "не погано було б зробити після".

Обов'язково переривайте час від часу процес группової роботи і влаштовуйте перерви, навіть якщо перебуваєте у розпалі активного обговорення найкращої ідеї. Ісус Христос нагодував ціле село однією рибиною. Розум потребує відпочинку. Ви будете здивовані, як багато ідей, що на перший погляд здавалися безглуздими, були успішно розроблені та впроваджені після десятирічної перерви.

Ніколи не продовжуйте роботу команди після того, як час, відведений на зустріч, вичерпався. Саме під час "додаткового тайму" люди відчувають тиск, а тому здатні приймати неправильні рішення. Відкладіть обговорення до наступного запланованого засідання. Рим все ж таки був збудований не за один день.

За матеріалами «The Speed of Thoughts», Adizes Blog.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)