Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Ефективність 16 жовтня 2015 р.

Не плутайте швидкість виконання завдань із продуктивністю

Багато хто вважає, що дистанційна робота — це не лише зручність для персоналу та економія коштів для компанії, але й також можливість працювати продуктивніше.

Вейн Тармел (Wayne Turmel)
Вейн Тармел
(Wayne Turmel)
«Щоразу, розмовляючи з людьми, які працюють у режимі віддаленого офісу я чую: "Звісно ж, вдома я працюю набагато ефективніше, — бо ніхто не стоїть над душею", — пише Вейн Тармел (Wayne Turmel)1, визнаний фахівець у сфері дистанційної взаємодії. — Що ж, все це чудово, але коли я запитую : "А як на рахунок продуктивності, чи вона насправді зростає?", — на мене дивляться як на прибульця з невідомої планети та кажуть: "Очевидно, що так; адже я роблю набагато більше"».

Ось тут і криється підвох, бо більше це не обов’язково продуктивніше.

Дослідження, яке проводила Гарвардська школа бізнесу, показало, що люди, котрі працюють дистанційно, як правило, встигають виконати більше завдань за певний проміжок часу, ніж ті, хто перебуває в оточенні колег та (що найважливіше) «в зоні досягнення» боса. І це не дивно, адже останні вічно затягуються у якісь дискусії або наражаються на інші відволікання, а тому не можуть впоратися із запланованим переліком задач. Утім, відповідно до цього ж дослідження, індивіди, котрі працюють в офісному середовищі, мають також суттєві переваги, зокрема, вони краще розпізнають потенційні проблеми та ефективніше долають перепони.

Коли ви перебуваєте «у тиші і спокої», не отримуючи зворотного зв’язку від шефів та колег, може статися так, що продукт вашої праці не відповідатиме повною мірою вимогам замовника (внутрішнього чи зовнішнього) і вам доведеться вносити чимало коректив, а, можливо, все повністю переробляти, таким чином знижуючи рівень своєї продуктивності.

Якщо ви працюєте у віддаленому режимі, варто знайти час та скоригувати з босом й колегами те, що ви робите. Використовуйте сервіс обміну миттєвими повідомленнями, внутрішні блоги або інші інструменти для того, щоб перевірити власні припущення та обговорити деякі моменти.

Якщо бос запитує: «Як справи?», не слід поспішати з відповіддю «нормально», так, мовби ви отримаєте додаткові бали за найшвидше завершення розмови. Краще конкретизувати, що саме означає «нормально» та продумати, які запитання у вас можуть виникнути. Також поцікавтесь, які, на думку боса, складнощі чи проблеми можуть завадити успішному виконанню завдання.

Якщо ви координуєте роботу людини, що працює поза межами офісу, якнайактивніше розпитуйте її про процес виконання завдання. Якщо відчуєте сумніви чи непевність у відповідях, уточнюйте інформацію. Активне вислуховування та правильне розпитування (можна використати такий простий прийом, як переформулювання одних й тих ж самих запитань) дозволить виявити можливі проблеми на перших етапах, і, відповідно, запобігти їхньому розростанню. Сміливо використовуйте веб-камеру, бо люди стають багато чеснішими, коли дивляться один одному в очі.

Продуктивність вимірюється тільки у тривалій часовій перспективі, а тому одного лише швидкого виконання роботи не достатньо. Важливо оцінювати все в категоріях успіху цілого проекту. Зробити щось швидко, а потім все ґрунтовно переробляти — це можна назвати, хиба що, продуктивністю навпаки.

За матеріалами "Don’t confuse task completion with productivity", management-issues.


    1 Вейн Тармел (Wayne Turmel) — засновник та президент Greatwebmeetings.com, співзасновник The Remote Leadership Institute, автор книги «Meet Like you Mean it» («Проводьте зустрічі так, як задумали»), присвяченій ефективності взаємодії дистанційних команд.

I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Краткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияКраткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Искусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизниИскусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизни
Один плюс один равно триОдин плюс один равно три
Поднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать большеПоднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать больше
Искусство влияния. Убеждение без манипуляцийИскусство влияния. Убеждение без манипуляций

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)