Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Фокус на слабкостях 19 жовтня 2015 р.

Слабкість як вимір сили

Джерело: innovations

У багатьох популярних нині підходах до самовдосконалення стверджується: варто сфокусуватись на своїх сильних якостях замість того, щоб намагатись «підтягнути» слабкі. Ідея тут полягає в тому, щоб зробити слабкі навички та якості неважливими. Але що, як вони все-таки важливі? Задається питанням Тодд Сміт (Todd Smith), автор книги "Маленькі речі мають значення" (Little Things Matter).

Тодд Сміт (Todd Smith)
Тодд Сміт
(Todd Smith)
Нерідко можна почути, як люди виправдовують свою неефективну поведінку чи не досить високі результати в тій чи іншій сфері: «це просто не моє», «так, це одна з моїх слабких сторін» тощо. Можливо, інколи це має сенс. Проте складно уявити собі успішного тенісиста, який вміє чудово відбивати м’ячі, але не здатен правильно подавати. Чи досягне високих результатів компанія, де працівники добре виконують свою роботу, але не можуть ефективно комунікувати з колегами?

Як свідчить практика, для більшості з нас слабкі сторони мають велике значення, їх не можна назвати неважливими. А значить, ігнорувати та виправдовувати їх — чимала помилка.

Письменник Натаніель Саммерс казав: «Сила людини часто визначається тим, як вона вміє вправлятись зі своїми слабкостями». Що ви думаєте про свої слабкі сторони? Чи вважаєте ви, що вони не мають значення, чи працюєте над тим, щоб вдосконалити їх? Чи думаєте (або говорите) ви: «я просто такий, який я є, і нічого не можу з цим зробити»?

Варто також поміркувати над таким запитанням: якби ваші колеги зібрались і почали складати список ваших найбільших слабкостей, то що б потрапило до цього переліку? Над покращенням яких пунктів із цього списку ви могли б почати працювати вже зараз?

Спитайте себе: якщо б ваша дружина (чоловік) складали перелік речей, які їй (йому) у вас не подобаються, що б це були за речі? Чи могли б ви змінити щось у цьому списку, якби доклали певних зусиль?

Дуже часто слабкі сторони, які ми сприймаємо як даність, заважають нам будувати більш ефективні стосунки на роботі та поза нею, ставати більш успішними та, зрештою, більш задоволеними своїм життям. Варто лише згадати, як ви відчуваєте себе, коли робите над собою зусилля і дієте так, як вважаєте вірним. Зазвичай ви почуваєтесь кращою людиною, ніж до цього. І навпаки: коли ви потураєте своїм слабкостям, але знаєте, що цього робити не варто, — відчуття не дуже добрі.

Сила людини часто визначається тим, як вона вміє вправлятись зі своїми слабкостями

Як можна вийти з цього становища?

1. Змінити своє ставлення до слабкостей. Потрібно перестати думати, що вони неважливі, що вони не мають значення у порівнянні з іншими якостями. Якщо ви постійно запізнюєтесь, спитайте у тих, хто змушений на вас чекати — чи вважають вони це неважливим?

2. Визнати свої слабкі сторони. Як завжди, перший крок до вирішення проблеми — це її відкрито визнати.

3. Докласти зусиль, щоб змінити ситуацію. Оберіть принаймні одну якість, якою ви незадоволені, і почніть діяти вже сьогодні: слідкуйте за собою вдома, на роботі, при спілкуванні з друзями. Багатьом людям заважає у житті не відсутність фокусу на своїх сильних сторонах, а навпаки — відсутність фокусу на слабкостях.

За матеріалами "Making Your Weaknesses Relevant", Little Things Matter.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Жизнь в потоке. КоучингЖизнь в потоке. Коучинг
Интервью с генеральными директорами ведущих компанийИнтервью с генеральными директорами ведущих компаний
Муза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеиМуза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеи
Стратегия жизниСтратегия жизни
Как преуспеть в бизнесе, нарушая все правилаКак преуспеть в бизнесе, нарушая все правила

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)