КОМЕНТАРІ | Лідерство 2 вересня 2014 р.

Яка задача лідера найважливіша?

Джерело: Innovations.com.ua

Існує багато думок з приводу того, що є найважливішим для лідера. Пропонуємо вашій увазі підбірку відповідей на це запитання відомих світових консультантів та експертів.

Марк Санборн (Mark Sanborn)
Марк Санборн
(Mark Sanborn)

Марк Санборн (Mark Sanborn), автор бізнес-бестселерів, президент компанії Sanborn & Associates, Inc., яка фокусується на розвитку лідерів:

Найбільш важливим завданням лідера є фокусувати час і знання своєї команди на тій роботі, яка принесе найбільшу користь організації.

Всі результати і доходи визначаються тим, як люди витрачають свій час (зусилля) і досвід (знання та навички). Прибуток, інновації, ефективність, результативність — все це є побічним продуктом часу і досвіду. Якщо вони вкладені з розумом, організація досягає великих успіхів. Якщо фокусу немає — посередність стає нормою.

Лідер — це не просто сфокусована людина, це той, хто створює загальний фокус. В компаніях, де працівники більшу частину часу роблять неважливу роботу, або роботу, яку взагалі можна було б не робити, ресурси витрачаються марно. Але ключова проблема тут — відсутність ефективного лідера.

Ефективний лідер — це той самий диригент, який слідкує, щоб члени оркестру грали правильну музику, використовуючи увесь свій потенціал.

Джо Калловей (Joe Calloway)
Джо Калловей
(Joe Calloway)

Джо Калловей (Joe Calloway), коуч, який консультує з питань організаційного розвитку, спікер:

Що є найбільш важливим завданням лідера? Ясність.

Перш за все, ясність щодо культури. Кожному повинно бути кристально зрозуміло, хто ми такі, що ми цінуємо, і як ми ставимося до людей. Ясність щодо культури означає, що ті, хто порушує принципи культури, повинні піти. (Проте культура також може заохочувати нові ідеї, критику і розбіжності думок.)

По-друге, ясність щодо того, що є найбільш важливим. Ефективний лідер доносить до усіх, куди ми йдемо і що ми повинні зробити, щоб туди потрапити. Всі мають знати, які наші пріоритети, і бути орієнтованими на досягнення цих пріоритетів.

Майже всі мали досвід в умовах нечітких очікувань, формулювання напрямку або цінностей. Це — найгірше. Лідер без чіткого розуміння напряму може зруйнувати організацію.

Щоб досягти ясності, лідер повинен мати можливість зробити складне простим. Стів Джобс був майстром цього. Він якось сказав: "якщо ви можете зробити речі простими, ви можете звернути гори."

Скотт Маккейн (Scott McKain)
Скотт Маккейн
(Scott McKain)

Скотт Маккейн (Scott McKain), автор бізнес-бестселерів, у тому числі книги Create Distinction:

Найбільш важливе завдання лідера — приймати найкращі рішення для довгострокової користі групи. Лідер повинен дивитися на групу, якою він керує, на проблеми і можливості, що стоять перед нею, зі стратегічного рівня.

Це означає, що іноді консенсус треба шукати ще до того, як буде прийнято рішення. А інші ситуації вимагають спочатку прийняти рішення, а потім шукати його підтримки.

Причому важливо мати на увазі саме довгострокову користь для групи — і саме є підводним каменем, який не дає багатьом керівникам стати справжніми лідерами. Вони думають про цифри в межах кварталу, але не створюють довгострокову конкурентну відмінність компанії.

Коли лідер дивиться в майбутнє зі стратегічного рівня — це як дивитися з вікна літака. Можна побачити набагато більшу ділянку дороги, ніж побачить той, хто їде по ній автомобілем.

За матеріалами "What is a Leader’s Most Important Job?", Mark Sanborn.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
27 жовтня — 30 листопада 2020
Онлайн-курс
Управлінський облік. Фінанси. Бюджетування
3 листопада 2020
Київ
KPI-Мотивація. Побудова системи оплати за результатом
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)