КОМЕНТАРІ | Лідерство 2 вересня 2014 р.

Яка задача лідера найважливіша?

Джерело: Innovations.com.ua

Існує багато думок з приводу того, що є найважливішим для лідера. Пропонуємо вашій увазі підбірку відповідей на це запитання відомих світових консультантів та експертів.

Марк Санборн (Mark Sanborn)
Марк Санборн
(Mark Sanborn)

Марк Санборн (Mark Sanborn), автор бізнес-бестселерів, президент компанії Sanborn & Associates, Inc., яка фокусується на розвитку лідерів:

Найбільш важливим завданням лідера є фокусувати час і знання своєї команди на тій роботі, яка принесе найбільшу користь організації.

Всі результати і доходи визначаються тим, як люди витрачають свій час (зусилля) і досвід (знання та навички). Прибуток, інновації, ефективність, результативність — все це є побічним продуктом часу і досвіду. Якщо вони вкладені з розумом, організація досягає великих успіхів. Якщо фокусу немає — посередність стає нормою.

Лідер — це не просто сфокусована людина, це той, хто створює загальний фокус. В компаніях, де працівники більшу частину часу роблять неважливу роботу, або роботу, яку взагалі можна було б не робити, ресурси витрачаються марно. Але ключова проблема тут — відсутність ефективного лідера.

Ефективний лідер — це той самий диригент, який слідкує, щоб члени оркестру грали правильну музику, використовуючи увесь свій потенціал.

Джо Калловей (Joe Calloway)
Джо Калловей
(Joe Calloway)

Джо Калловей (Joe Calloway), коуч, який консультує з питань організаційного розвитку, спікер:

Що є найбільш важливим завданням лідера? Ясність.

Перш за все, ясність щодо культури. Кожному повинно бути кристально зрозуміло, хто ми такі, що ми цінуємо, і як ми ставимося до людей. Ясність щодо культури означає, що ті, хто порушує принципи культури, повинні піти. (Проте культура також може заохочувати нові ідеї, критику і розбіжності думок.)

По-друге, ясність щодо того, що є найбільш важливим. Ефективний лідер доносить до усіх, куди ми йдемо і що ми повинні зробити, щоб туди потрапити. Всі мають знати, які наші пріоритети, і бути орієнтованими на досягнення цих пріоритетів.

Майже всі мали досвід в умовах нечітких очікувань, формулювання напрямку або цінностей. Це — найгірше. Лідер без чіткого розуміння напряму може зруйнувати організацію.

Щоб досягти ясності, лідер повинен мати можливість зробити складне простим. Стів Джобс був майстром цього. Він якось сказав: "якщо ви можете зробити речі простими, ви можете звернути гори."

Скотт Маккейн (Scott McKain)
Скотт Маккейн
(Scott McKain)

Скотт Маккейн (Scott McKain), автор бізнес-бестселерів, у тому числі книги Create Distinction:

Найбільш важливе завдання лідера — приймати найкращі рішення для довгострокової користі групи. Лідер повинен дивитися на групу, якою він керує, на проблеми і можливості, що стоять перед нею, зі стратегічного рівня.

Це означає, що іноді консенсус треба шукати ще до того, як буде прийнято рішення. А інші ситуації вимагають спочатку прийняти рішення, а потім шукати його підтримки.

Причому важливо мати на увазі саме довгострокову користь для групи — і саме є підводним каменем, який не дає багатьом керівникам стати справжніми лідерами. Вони думають про цифри в межах кварталу, але не створюють довгострокову конкурентну відмінність компанії.

Коли лідер дивиться в майбутнє зі стратегічного рівня — це як дивитися з вікна літака. Можна побачити набагато більшу ділянку дороги, ніж побачить той, хто їде по ній автомобілем.

За матеріалами "What is a Leader’s Most Important Job?", Mark Sanborn.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11 березня — 28 квітня 2021
Онлайн-курс
Школа Керівника і Власника бізнесу: унікальний авторський курс із системного розвитку бізнесу
15-19 березня 2021
Київ
Системне навчання HR-менеджера: HR-стратегія, Мотивація та Оцінка персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесibigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)