РЕЦЕНЗІЇ | Книга 21 вересня 2006 р.

Прагнення до перемоги: Життя та здобутки Гораціо Нельсона

The Pursuit of Victory: The Life and Achievement of Horatio Nelson

Книга "Прагнення до перемоги: Життя та здобутки Гораціо Нельсона" (The Pursuit of Victory: The Life and Achievement of Horatio Nelson), автора Roger-а Knight-а, який читає лекції в University of Greenwich — це повна і змістовна біографія адмірала Гораціо Нельсона. Адмірал Нельсон є одним з найбільш відомих та знаних діячів у Англії. По популярності його вдалося обійти лише Вінстону Черчиллю.

Не зважаючи на те, що книга написана для широкого кола читачів, у неї включені уроки розвитку лідерства, які повністю відповідають сучасній ситуації в організаціях. Маючи в активах 900 кораблів та 150.000 чоловік, англійський Королівський військовий флот був однією з найбільш ефективних організацій 18-го століття. Комерційні організації знаходилися на ранніх стадіях свого розвитку і саме військово-морська служба приваблювала талановитих молодих хлопців, які прагнули заробити на життя.

Сьогодні ми знаємо, що різноманітні програми розвитку лідерства пропонують особливий досвід: середовище, яке постійно кидає нам виклики; видатні керівники; складні умови виживання. У 32-ох розділах своєї книги професор Knight робить очевидним, що саме ці три умови були визначальними у житті королівського військового флоту. Сам Гораціо Нельсон пішов до флоту у 12 років і 30 років свого життя провів на різноманітних кораблях, керуючи все більшими і більшими суднами. Виклики, які кидало йому життя, були різноманітними: від плавання та боїв у морі до сухопутних військових операцій.

Адмірал Нельсон отримав багато знань та навичок коли ще був молодий і немає сумніву, що його розвиток (це знайомо всім успішним менеджерам) сильно залежав від рольових моделей, що зустрічалися на шляху його зростання. Найвищою стадією зростання Гораціо Нельсона стала звичка відігравати менторську роль щодо своїх підлеглих, знайомлячи їх із людьми при владі, які могли стати в нагоді для їхньої кар'єри.

Доводилося стикатися з багатьма труднощами: проводити довгий час у морі, далеко від землі та сім'ї; витримувати виснажливі дієти; важко і багато фізично працювати. Також існував ризик небезпечної хвороби чи нещасного випадку. У той же час корабель міг постраждати від аварії чи просто загинути від атаки ворога. Порядок та дисципліна вважалися не забаганкою вищих посадовців, а логічною відповіддю на конкретну ситуацію. Англійські кораблі перебували в морі протягом дуже довгого часу, що давало можливість розвинути навички роботи в команді — абсолютно необхідний фактор для вдалого плавання та проведення військових операцій. На противагу їм, французький флот, закритий у власних портах, мав набагато менше можливостей для ефективного навчання солдатів. Саме в цьому секрет непереможності флоту під командуванням Гораціо Нельсона.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
27-28 квітня 2021
Київ+ONLINE
Управління проєктами
29-30 квітня 2021
Онлайн-курс
Управління відділом продажу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія єbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)