Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Книга 28 березня 2007 р.

Задум: Стартова точка великих компаній

Purpose: The starting point of great companies

Книга Нікоса Моркогіаніса (Nikos Mourkogiannis) "Задум: Стартова точка великих компаній" одне із найменш традиційних лідерських видань цього року. Вона складається із особистих спогадів, реклами консультаційної компанії, де працює автор, історії бізнесу, філософських роздумів, етичних розмислів та студентської бібліографії. Таким чином витвір Нікоса — чудова ілюстрація нового мультидисциплінарного спрямування у бізнес-літературі. Проте, моральне послання автора заслуговує неабиякої уваги: прибуток є недостатньою метою для існування бізнесу. Нікос намагається довести, що існує чотири актуальних причини, які здатні створити і підтримувати бізнес: Відкриття, Майстерність, Альтруїзм та Героїзм.

Хоча не з кожним твердженням, наведеним у книзі, можна погодитися, Нікос точно і гостро відзначає деякі ключові моменти. Наприклад, він називає Генрі Форда втіленням героїчного бізнес-лідера. Саме Форд здійснив спробу змінити світ і досягнув успіху. Для Форда не мали значення ті правила, які врегульовували життя інших людей. Він зумів подолати всі перешкоди — технологічні, фінансові, організаційні — які заважали іншим бізнес-лідерам здійснити революцію масового виробництва, яка, в свою чергу, призвела до неймовірного зростання економіки та зниження цін для споживачів. Чи ж не геній?!

Форд заподіював безліч незручностей тим людям, які працювали на нього або просто мали з ним справу. Він був автократичним керівником та егоїстичним партнером, який не дозволяв нікому стати в нього на шляху. Він карав та засуджував тих колег та інвесторів, які сприймали компанію Ford Motor "машиною для створення грошей", а сам вважав її "інструментом для втілення у життя ідей". Але, як і кожна "велика людина", Форд мав свої слабкі сторони. Він був сфокусованою людиною, що призводило до певного зациклення на ключовій ідеї. Докладаючи усіх зусиль до подальшого здешевіння автомобіля Моделі Т, Форд втратив з поля зору мінливі потреби споживачів. Форд був людиною дії, а не аналізу. Тому його зумів обставити Альфред Слоан (Alfred Sloan), який створив повноцінну лінійку автомобілів у відповідь на зміну споживацьких запитів. І коли Форд нарешті втілив у життя свою заповітну мрію — він продовжував виробництво Моделі Т, до тих пір, поки вона мало не стала причиною банкрутства компанії Форда. Залежність же людей, які працювали в ній від свого лідера було настільки сильним, що після смерті Форда пройшли десятиліття, перш ніж компанія зуміла позбавитися від негативних наслідків його "спадку".

Нікос нагадує управлінцям, що історія приховує надзвичайно багатий матеріал, який може бути застосований на практиці. Не завжди слід вчитися тільки з власних помилок — іноді варто взяти до уваги й помилки інших. Звісно, досвід інших іноді буває складно інтерпретувати та пристосовувати до власних ситуацій. Проте, Нікос наполягає, що для сучасного лідера ця навичка є небхідною.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Доктрина шокаДоктрина шока
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
Стрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуацияхСтрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуациях
Второй шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мираВторой шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мира
Искусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизниИскусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизни

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)