РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 12 листопада 2018 р.

Кремнієвий стиль: «Долина богів» Александри Вульф

Джерело: K.Fund Media

Thiel Fellowship — стипендійна програма Пітера Тіля (Peter Thiel), засновника PayPal та одного з інвесторів Facebook. Гасло програми «Два роки. $100 000. Деякі ідеї не можуть чекати». Її надають молодим людям віком до 23 років, які готові створювати та втілювати у життя інновації. Концепція — ризикнути і скористатися шансом на професійне зростання або допомогу в розробленні й запуску стартапу від фундації Тіля. Стипендія дає змогу два роки пожити у Кремнієвій долині та випробувати себе.

Молоді, розумні й амбітні мешканці Кремнієвої долини, які на наших очах здійснюють, по суті, чергову технологічну і культурну революцію, — сучасні «боги».

Як живеться в цьому «місті майбутнього» стипендіатам Thiel Fellowship, розповіла американська журналістка Александра Вульф (Alexandra Wolfe) у книжці «Долина богів. Історії з Кремнієвої долини». Її переклад українською випустило 2018-го року видавництво Yakaboo Publishing.

Новачки, за словами автора, не лише професійно зростають поруч із «богами», а й переймають основні аспекти їхнього стилю життя. Деякі з них — у цьому огляді.

Долина богів. Історії з Кремнієвої долини (Александра Вулф)

1. Манера одягатися

У цьому і чоловіки, і жінки у Кремнієвій долині надають перевагу комфорту. Мода обох статей дуже проста — зазвичай це джинси та светр або футболка. Людей, одягнених інакше, завжди сприймають як немісцевих. Усі прагнуть мати молодий вигляд і тому продовжують наслідувати моду студентських років. Яскравими прикладами такого стилю є Марк Цукерберґ і Стів Джобс, які завжди з’являлися на публіці у джинсах, кросівках, чорному гольфі або сірій футболці. Вони не купуватимуть нові речі спеціально для презентації чи конференції.

2. Поліамурність і безглютенність

Як відомо, Кремнієва долина знаходиться на історичному місці зародження культури хіпі. Концепцією взаємовідносин сімей і пар є так звана поліамурність, що передбачає відсутність ревнощів та можливість вільних сексуальних відносин. Мешканці Долини переконані, що цей підхід є здоровим і запобігає виникненню хворобливої залежності від іншої людини.

Більшість тутешніх мешканців також дотримуються безглютенової дієти, і місцеві магазини та кав’ярні враховують це у своєму асортименті.

3. Один будинок на всіх

Життя комуною зменшує не лише фінансові витрати, а й час на проїзд до офісу, адже маєш його вдома. Інтер’єр будинку для стипендіатів організований таким чином, щоби було зручно працювати за комп’ютерами. Є в ньому і велика дошка для спільних ідей або обговорень. Зазвичай усі працюють до світанку, а потім роблять перерву на сон або ранкову пробіжку.

У будинку живуть стартапери, які не мають зайвих грошей, але мешканці Долини готові їм допомагати. Окремі кімнати можуть отримувати лише жінки.

4. Зайнятість як ознака успішності

Стартапери та підприємці, що живуть у Долині, не мають речей класу люкс і не подорожують екзотичними куточками планети. І навіть якщо й мають у власному гаражі останню модель Ferrari, вона не стане об’єктом їхнього вихваляння або гордості.

Зайнятість протягом 24 годин, постійне навчання чи робота над новим проектом є атрибутами успішності. Відсутність вільної хвилини упродовж дня — критерій, за яким оточуючі можуть оцінювати рівень успішності особи.

5. Нескінченне навчання

Попри те, що стипендійна програма пропонує відмовитися від навчання в університеті чи коледжі, вона передбачає постійне самовдосконалення протягом двох років та можливість у майбутньому повернутися до освіти.

Усі стипендіати мають змогу відвідувати Стенфордський університет, що знаходиться у серці Кремнієвої долини, та користуватися його лабораторіями для власних досліджень. Сам Пітер Тіль, попри скептичне ставлення до освіти, закінчив цей знаменитий заклад.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)