РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 20 грудня 2018 р.

«В оточенні ідіотів»: їх дійсно так багато чи справа в чомусь іншому?

Джерело: m!nd

Як нова книга Томаса Еріксона (Thomas Erikson) «В оточенні ідіотів» (Surrounded by Idiots) вчить розуміти інших.

В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти (Томас Еріксон)

Бекграунд. Мабуть, вже сама назва викликає бажання прочитати книгу «В оточенні ідіотів. Або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти». Справді, майже кожен відчуває, що досить часто зустрічаються ті самі, вибачте, ідіоти, чи не так?

Якщо ж вас не вразила назва, ось цифри: книга перекладена 26 мовами, за чотири роки лише у Швеції було продано 550 000 примірників, а її продовження «В оточенні психопатів», яке написано у 2017-го, вже куплене шведською понад 100 000 разів і готується до перекладу іншими мовами світу.

Автор книги — шведський біхевіорист Томас Еріксон — письменник і тренер у сфері лідерства — за останні 20 років працював більше ніж з 4500 менеджерами вищих ланок, аби допомогти їм розвинути лідерські якості. Проте «В оточенні ідіотів» корисна не лише директорам чи іншим керівникам, але будь-кому, хто має справу з людьми. Тобто, насправді, кожному.

Як розповів автор у вступі, поштовхом для вивчення цього питання, а згодом — написання книги стала зустріч з власником бізнесу Стуре, який керував виключно дурнями та ідіотами. А працювати в такому оточенні, та що там, існувати в такому оточенні вельми нелегко. Згодні?

Сюжет. Увага, спойлер: люди — не ідіоти. Щоб довести це, Еріксон протягом 22 розділів пояснює, чому ми іноді не розуміємо інших. Автор вважає, що вагомою причиною є темперамент людини, який й визначає її поведінку. Автор використовує модель DISC Вільяма М. Марстона (Dominance — домінування, Influence — вплив, Steadiness — стійкість, Conscientiousness — сумлінність) для визначення типів, проте керується кольорами: червоний, жовтий, зелений та синій. Якщо забажаєте співставити їх із Гіпократовими холериком, сангвініком, флегматиком і меланхоліком, вам це легко вдасться. Проте Еріксон не лише аналізує риси темпераментів, але й тлумачить їх природу.

Чому він «червоних» асоціює з чаркою, «жовтих» — зі склянкою для молока, «зелених» — із пивною діжкою, а «синіх» — із такою ж діжкою, але з краном? Людина з яким типом темпераменту рідко слухає співбесідника? Чи справді меланхоліки або «сині» песимісти? Особа якого темпераменту схильна пліткувати за спиною? Але головне — чому це так? Еріксон має відповіді.

«В оточенні ідіотів» пояснює, що результатом спілкування є не ваше вміння викласти свою ідею, а сприйняття вашої думки абсолютно іншою людиною через призму її цінностей. Наприклад, якщо «червоний» цінує результат та час, він ніколи не підійде до вирішення питання здалека, а відразу перейде до суті. Натомість «жовтому», який отримує задоволення від спілкування, незрозуміле небажання обсмакувати деталі вчорашнього матчу перед тим, як розпочати обговорення робочих проблем.

Еріксон пояснює темперамент через призму цінностей, самосприйняття та реакцію зовнішнього світу на осіб кожного типу. Він вчить розрізняти їх звички, манери, мову тіла. Еріксон використовує конкретні приклади з життя та приперчує це гумором, відтак книга не видається сухою науковою літературою.

«В оточенні ідіотів» дає достатній обсяг теоретичного матеріалу, який допоможе читачу розрізняти типи темпераментів їхніх співбесідників, уміти уникати з ними конфліктів, досягати від них бажаного та визначати прогалини в собі. Проте одним із заключних повідомлень Еріксона є наступне: вийти у світ і практикувати, шляхом експериментів підлаштовуватися до людей не вашого типу, інакше з отриманих знань не буде жодної користі.

І ще, після прочитання ви, швидше за все, забажаєте визначити свій тип темпераменту. Можливо, це буде тест Айзенка, або тест за DISC-моделлю, або будь-який інший тест — краще зробіть це до прочитання. Після ви знатимете, яка відповідь підходить тому чи іншому типу, а тоді значно складніше буде відповідати об’єктивно.

Вам сподобається, якщо: вам цікаво розбиратися у поведінці людей і ви бажаєте розуміти наміри та причини їхніх дій, емоцій та слів. Або ж просто цікавитеся біхевіористикою.

Вам не сподобається, якщо: ви переконані, що будь-які маневри у спілкуванні з оточенням і спроби підлаштуватися в тій чи іншій ситуації руйнують вашу індивідуальність. Крім того, книга видасться вам суперечливою, якщо ви противитеся ідеї комунікативної адаптації або ж просто вважаєте маніпуляцією підлаштування до типу інших. Однак, якщо це все про вас, то вам тим паче варто прочитати «В оточенні ідіотів».

Головна причина прочитати: окрім того, що ви навчитеся розрізняти поведінку різних людей, ви також матиме змогу проаналізувати свої помилки та власне підводне каміння, яке не дає вам можливості стати успішним чи порозумітися з оточенням. У книзі ви зможете знайти ті якості, за рахунок яких людина певного темпераменту має переваги над іншими, та запозичити їх собі.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)