РЕЦЕНЗІЇ | Ключові ідеї 22 лютого 2024 р.

«Strategy to Reality»: як зробити неможливе можливим

Чіткий і зрозумілий опис того, як працює бізнес-архітектура (Business Architecture, BA), чому це чудова ідея для вашої організації і як ви можете застосувати її для себе — все це робить книгу «Strategy to Reality» Вайнде Куна (Whynde Kuehn) ідеальною не лише для професіоналів у сфері BA, але й для всіх керівників — від менеджерів проєктів до CEO.

Strategy to Reality: Making the Impossible Possible for Business Architects, Change Makers and Strategy Execution Leaders

Ключові ідеї книги

Прагматизм і колаборація

Цю книгу відрізняє прагматичний підхід. Не лише з точки зору концепції «достатньо і вчасно», але й з точки зору визнання того, що бізнес-архітектура не має відповідей на всі питання. Це одна з низки дисциплін, які повинні співпрацювати для досягнення ефективних змін. «Strategy to Reality» визначає, чим є бізнес-архітектура, а чим вона не є. Вона чітко окреслює відмінності між дисциплінами, щоб створити практичний гайд для використання BA при формуванні та реалізації бізнес-стратегії. Це робиться для того, щоб забезпечити максимальну ефективну взаємодію між дисциплінами.

Ось лише деякі з обговорюваних сфер бізнесу та суміжних дисциплін, які є прикладом запропонованого автором підходу, що передбачає активну колаборацію:

  • Інновації
  • Дизайн клієнтського досвіду
  • Дизайн-мислення
  • Організаційний дизайн
  • Архітектура підприємства та ІТ-архітектура
  • Управління процесами та Lean Six Sigma
  • Управління проєктами та портфелями
  • Бізнес-аналіз
  • Управління змінами
  • Agile та SAFe

«Бізнес-архітектура — це практичний спосіб прискорити та покращити результати всередині та між гнучкими командами, а також пов’язати їхні результати із загальною картиною»

Покроковий гайд

Щоб ще більше продемонструвати прагматичність цієї книги: у ній чітко викладено покрокову інструкцію до успіху, яка пояснює такі фундаментальні поняття, як «спроможності» та «потоки цінності», а також їхній взаємозв’язок. У ній йдеться про те, як вписатися в продуктове мислення (якщо саме так працює ваша організація), а також — як почати з малого і мати вплив, щоб отримати необхідну для зростання підтримку. Книга містить практичні приклади того, як будувати теплові карти, проводити оцінку впливу, розробляти сценарії використання та визначати швидкі перемоги.

Далі йдеться про такі важливі види діяльності, як оцінка зрілості, а також про методи, які допомагають встановити відповідальність бізнесу за діяльність та артефакти, пов’язані з BA.

Чудовим прикладом корисності матеріалу в цій книзі є «Golden Thread» («золота нитка»), яка детально описує, як перейти від стратегії до успіху.

«Ми прагнемо до того, щоб бізнес-архітектура була повністю інтегрована в структуру організації, де вона стане саме тим, як працює організація, а не окремою концепцією, що потребує особливої уваги»

Ефективність BA-функції

«Strategy to Reality» дає вичерпні поради щодо того, як створити та розвинути функцію бізнес-архітектури та команду з її реалізації. Вона охоплює такі важливі теми, як місце функції в організації, тип структури (наприклад, централізована, гібридна чи децентралізована), а також те, як вона може розвиватися з часом.

Книга також визначає деякі з основних принципів, які ви можете прийняти, щоб забезпечити ясність у тому, чого ви намагаєтеся досягти (і як), і далі дає поради щодо встановлення критичних факторів успіху для функції бізнес-аналізу.

«Це справжня вправа на те, як з сірого зробити чорне та біле, щоб створити шлях до дії. Бізнес-архітектори від природи є вправними у подоланні цього розриву»

Пошук і розвиток бізнес-архітекторів

Для ефективного виконання BA-практики необхідні люди. Книга визначає знання, досвід, здібності (компетенції) та характеристики хорошого бізнес-архітектора, а також описує деякі з різноманітних шляхів, якими вони можуть піти для розвитку цих якостей. Далі в книзі обговорюється важливість моделі компетенцій, яка може бути використана, щоб допомогти бізнес-архітекторам розвиватися впродовж їхньої кар’єри.

«Хоча бізнес-архітектура — це те, що ми створюємо і використовуємо, саме люди роблять її практикою»

Майбутнє бізнес-архітектури

Зазираючи в майбутнє, автор Вайнде Кун обговорює, куди може рухатися дисципліна бізнес-архітектури, допомагаючи фахівцям-практикам планувати свою кар’єру. Далі Вайнде робить деякі прогнози щодо того, як можуть розвиватися події, включаючи більш широке впровадження BA в організаціях, більшу залученість у життєвий цикл реалізації стратегії, а також можливість того, що обов’язки BA перейдуть від підтримання бази знань BA до архітектури бізнесу.

«Бізнес-архітектори є цінними мислячими партнерами, інтерпретаторами та провідниками для розробки та розвитку бізнес-моделі та операційної моделі організації»

Висновок

Важко знайти більш всеосяжне та ґрунтовне трактування бізнес-архітектури, і мабуть жодне з тих, що існують, не описує її в такій легкій для розуміння формі. У поєднанні з практичним і прагматичним характером матеріалу, він дійсно читається як ідеальний гайд не лише для побудови та управління практикою бізнес-архітектури, але й для забезпечення ефективних змін в організаціях.

За матеріалами Enterprise Architecture Professional Journal



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)