РЕЦЕНЗІЇ | Книга 29 травня 2008 р.

Протилежна думка: Як успішні лідери досягають успіху завдяки інтегративному мисленню

The Opposable Mind: How Successful Leaders Win Through Integrative Thinking

Як часто вам, виконуючи роль менеджера, доводилося робити вибір між двома відверто непривабливими альтернативами? Припустимо, перша альтернатива була "дешевою, але неякісною", а друга — "якісною, але дорогою". При цьому жодна з них не відповідала вашій цілі.

Що ви оберете у такій ситуації? Менше із двох зол? А можливо ви займетесь пошуком інших альтернатив, які більш точно відповідатимуть вашим потребам? Більшість успішних менеджерів обирають саме другий підхід. Але щоб відшукати вдалу альтернативу, вам майже напевне знадобиться досвід, навички і навіть певна часточка хоробрості. Роджер Мартін (Roger Martin), автор книги "Протилежна думка" (The Opposable Mind), переконаний, що ця відвага притаманна і вам.

Книга "Протилежна думка" пояснює різницю між звичним мисленням і так званим "інтегративним мисленням" — підходом, який передбачає більшу вигоду для кожного з його учасників. Саме інтегративне мислення лежить в основі будь-якої креативної взаємодії у менеджменті. Люди, які володіють інтегративним мисленням, задають собі такі питання, як:

  • чи допомагає вибраний підхід краще зрозуміти ситуацію;
  • які інші підходи можуть бути застосовані;
  • яким чином вони взаємодіють чи навпаки — суперечать один одному.

Завдяки інтерв'ю з успішним інтегративним мислителем та підприємцем Аланом Лефлі (A. G. Lafley), який зараз займає посаду генерального директора у Procter & Gamble, Мартін розробив чітку модель процесу інтегративного мислення. Він досліджує ставлення, інструменти та завдання. І хоча деякі його ідеї не є новими, вони дуже чітко, яскраво і цікаво представлені у книзі, що робить процес читання по-справжньому захопливим.

Книга допомагає нам зрозуміти ключові принципи взаємодії між стратегічним та операційним підходами. Вона змушує нас копати глибше та дивитися ширше! Нарешті, вона допомагає нам перебороти внутрішні страхи та відшукати інтегративне рішення, яке дозволить досягнути поставлених цілей.

Ярослав Федорак, за матеріалами Graziadio Business Report.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28-29 липня 2021
Київ
Управлінський практикум
4-6 серпня 2021
Київ
Керівник HR-служби. Побудова системи управління персоналом
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Переваги поразокПереваги поразок
Дизайн-мислення. Спроектуй своє життяДизайн-мислення. Спроектуй своє життя
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)