Розробка стратегії і плана розвитку бізнесу


РЕЦЕНЗІЇ | Книга 19 вересня 2008 р.

Створення світу без бідності

Creating A World Without Poverty

На думку автора книги Мухамеда Юнуса (Muhammad Yunus), капіталізм — це напівсформована одновимірна концепція, яка для свого існування потребує багатовимірних цілей, які можуть бути забезпечені тільки соціальним бізнесом.

Книга "Створення світу без бідності" (Creating A World Without Poverty) розповідає історію Мухамеда Юнуса, лауреата Нобелівської премії, колишнього професора економіки. Саме його називають автором концепції так званого "соціального бізнесу" — економічної діяльності, яка не спрямована на прибуток, а лише на підтримку власної діяльності, спрямованої на підтримку бідних.

Соціальний бізнес не приносить дивідендів. Він продає продукти за собівартістю, а якщо у нього й з'являються невеликі прибутки — то всі вони використовуються на розвиток продуктів, сервісів та в загальному — бізнесу компанії. Власниками соціального бізнесу є ті люди, на яких він і спрямований. Таким чином вони зацікавлені у розвитку бізнесу, адже від нього напряму залежить їхнє благополуччя та рівень життя їхніх близьких.

Юнус пояснює, чому традиційні фінансові джерела, які відповідають за забезпечення бідних (Світовий Банк та Міжнародний Монетарний Фонд), мають обмежені можливості боротьби з цим явищем. Окрім цього, він ділиться власними порадами, які можуть зарадити проблемі.

Автор також пояснює, чому інші економічні моделі не здатні забезпечити бідних людей. Наприклад, хоч популярна сьогодні модель соціальної корпоративної відповідальності (CSR) і фокусується на трьох основних моментах (прибуток, люди та планета), все ж через деякий час стає зрозуміло, що в основі все-рівно залишається прибуток. "Коли компанія віддає копійку у CSR — вона використовує 99 копійок для того, щоб зробити суспільство гіршим", — пише Юнус.

Після цього Юнус пояснює, яким чином його організація (Grameen Bank) спонукає виникненню соціального бізнесу та багатьох невеликих соціальних компаній. Grameen Bank пропонує мікрокредити (починаючи від $15), не вимагаючи жодної застави. Цей банк спонукає бідні сім'ї у Бангладеш (звідки родом сам Юнус) виходити на рівень самостійного забезпечення. Із 1983-го року він видав кредитів загальною сумою 6 мільярдів доларів, а в кредитуванні взяли участь більше 7 мільйонів людей. Рівень повернення кредитів виявився просто вражаючим 98,6%.

Книгу "Створення світу без бідності" можна рекомендувати всім тим людям, які зацікавлені в тому, щоб наш світ ставав кращим.

Ярослав Федорак, за матеріалами Graziadio Business Report.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управлінське спілкування: як стати «фігурою впливу» для своїх підлеглих (Ірина Головньова)
5-6 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Асистент керівника: мотивація, організація роботи, ефективна комунікація (Наталія Дегтярьова)
7 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Кради как художник. 10 уроков творческого самовыраженияКради как художник. 10 уроков творческого самовыражения
Мой продуктивный год. Как я проверил самые известные методики личной эффективности на себеМой продуктивный год. Как я проверил самые известные методики личной эффективности на себе
Эссенциализм. Путь к простотеЭссенциализм. Путь к простоте
Работа твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым деломРабота твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым делом
Миф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть всеМиф о многозадачности. К чему приводит стремление успеть все


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)