Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Книга 12 листопада 2008 р.

МВА може не виявитися каталізатором для кар'єрних змін

What They Teach You at Harvard Business School

Люди часто вступають на MBA намагаючись полегшити свій перехід з однієї кар'єрної сфери до іншої. Але чи допомагає їм бізнес-школа досягнути поставлених цілей?

Філіп Делвз Брутон (Philip Delves Broughton), який провчився у Гарварді, написав книжку про власний досвід навчання у бізнес-школі. "Чого можна навчитися у Гарвардській бізнес-школі" (What They Teach You at Harvard Business School), яка отримала багато дуже схвальних відгуків. Вона читається дуже легко і змушує замислитися про багато різних речей.

Філіп Делвз ставить під сумнів здатність успішних бізнесменів-капіталістів дотримуватися балансу між професійними досягненнями та сімейним життям. У той же час він закликає абітурієнтів ще раз подумати, перш ніж покладатися на здатність бізнес-школи докорінно змінити їхню кар'єру.

У книзі Делвз цитує одного зі своїх одногрупників у Гарварді:

    "Вони стверджують, що бізнес-освіта — це найкращий спосіб змінити сферу діяльності. Але дуже мало хто досягає успіху в цьому починанні. Шлях найменшого протистояння полягає у переході випускників МВА у банківську або консалтингову сферу. Якщо це вас влаштовує — тоді проблем із роботою швидш за все не буде. Але, якщо вас цікавить якась інша сфера — тоді за своє місце під сонцем доведеться поборотися. Якщо у вас немає досвіду у певній галузі — то ніхто не хоче наймати вас. І єдиний вихід — повертатися до тієї галузі, в якій у вас вже є досвід".

Багато зі студентів — колег Делвза — справді поверталися до роботи у галузях, які вони ненавидять. При цьому їх вже не задовольняла навіть височенна зарплата, яку їм готові були платити. Але вибору не було!

Говорять, що те, яким чином людина розставляє пріоритети щодо своїх витрат грошей, вказує на її пріоритети у житті. Так само, пріоритети компанії вказують на її ставлення до бізнесу та людей.

У книзі наводиться кейс Microsoft, в якому його колеги-студенти розглядають рахунки Microsoft і намагаються дати відповідь на запитання, чому ж така велика кількість грошей на ранніх стадіях існування компанії утримувалась на рахунках, а не працювала на розвиток компанії? В чому полягала стратегія?

Як виявилося, Біл Гейтс хотів мати достатньо коштів на рахунках для того, щоб у випадку провалу молодої і на той час ще зовсім не міцної компанії, він міг розрахуватися за рік зі своїми колегами, багато хто був його другом. Люди, які працювали з Гейтсом, покинули свою захищену і стабільну роботу в інших компаніях, щоб допомогти йому розвинути стартап. І саме про цих людей він думав у першу чергу.

Якщо ця стратегія дозволила з'явитися на світ такій потужній корпорації, як Microsoft, то чому ж майже ніхто не застосовує її сьогодні?

Про ці та інші цікаві спостереження та відкриття щодо бізнес-освіти можна прочитати у книзі Філіпа Делвза "Чого можна навчитися у Гарвардській бізнес-школі".

Ярослав Федорак, за матеріалами FT.com Management Blog.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Управленческое консультирование. Введение в профессиюУправленческое консультирование. Введение в профессию
Руководить с юмором. Динамика успехаРуководить с юмором. Динамика успеха
Харизма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатлениеХаризма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатление
У них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не училУ них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не учил
О чем думают экономисты. Беседы с нобелевскими лауреатамиО чем думают экономисты. Беседы с нобелевскими лауреатами

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)