Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Книга 30 жовтня 2009 р.

Змінені дизайном

Change By Design

У своїй новій книзі "Змінені дизайном: Як дизайнерське мислення змінює організації і надихає на інновації" (Change by Design: How Design Thinking Transforms Organizations and Inspires Innovation) генеральний директор компанії IDEO Тім Браун (Tim Brown) показує, яким чином навіть лікарні можуть трансформувати свою діяльність, навчивши свій персонал мислити у категоріях дизайну.

Перехід від промислового виробництва до створення знань у економіці перетворює інновації на обов'язковий аспект виживання. Інновації більше не прив'язані до будь-якого фізичного продукту, але натомість вони включають найрізноманітніші типи процесів, сервісів, взаємодії, а також способів комунікації та співробітництва.

Це саме ті "людиноцентричні" завдання, над якими щоденно працюють дизайнери. Настав час для цього типу мислення ("дизайнерське мислення") передатися на найвищі сходинки лідерства у компанії. Керівники бізнесу, директори лікарень чи професори університету — всі повинні інтегрувати у свою повсякденну роботу методи дизайнерів. Якщо говорити коротко, дизайн — це занадто важливий аспект, щоб робити його прерогативою виключно дизайнерів.

Є багато прикладів успішного "дизайнерського мислення" на найвищому рівні компанії. До таких належить Джим Хакет (Jim Hackett) зі Steelcase та Алан Лефлі (Alan Lafley) із Procter & Gamble. Вони та інші подібні лідери зрозуміли, наскільки важливий постійний інноваційний розвиток продуктів для культури інновацій у компанії. Але вони захоплювалися не лише розробкою нових продуктів, але й розробкою (дизайном) самої організації як такої.

Набір дизайнерських інструментів — спостереження за споживачем, брейнштормінг, створення сценаріїв, тощо — хоч і має велетенське значення для інноваційної спроможності компанії, все ж сам по собі рідко буває достатнім. Через деякий час стає зрозуміло, що інновації повинні бути частиною ДНК компанії і мати на неї довгостроковий вплив.

Жодні сесії та брейншторми не змогли б трансформувати Procter & Gamble, якби її генеральний директор Алан Лефлі не створив у компанії нову посаду — директор з інновацій, та не збільшив кількість дизайнерів у компанії на 500%.

Дизайнерський дім IDEO намагається донести думку, що замість того, щоб наймати групу дизайнерів, персонал компанії повинен самостійно навчитися принципам "дизайнерського мислення". Таким чином рівень інноваційності компанії суттєво зростає.

Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Легкий способ перестать откладывать дела на потомЛегкий способ перестать откладывать дела на потом
Стрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуацияхСтрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуациях
Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?
Ваше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциалВаше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциал
Связанные одной сетью. Как на нас влияют люди, которых мы никогда не виделиСвязанные одной сетью. Как на нас влияют люди, которых мы никогда не видели

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)