РЕЦЕНЗІЇ | Книга 30 жовтня 2009 р.

Змінені дизайном

Change By Design

У своїй новій книзі "Змінені дизайном: Як дизайнерське мислення змінює організації і надихає на інновації" (Change by Design: How Design Thinking Transforms Organizations and Inspires Innovation) генеральний директор компанії IDEO Тім Браун (Tim Brown) показує, яким чином навіть лікарні можуть трансформувати свою діяльність, навчивши свій персонал мислити у категоріях дизайну.

Перехід від промислового виробництва до створення знань у економіці перетворює інновації на обов'язковий аспект виживання. Інновації більше не прив'язані до будь-якого фізичного продукту, але натомість вони включають найрізноманітніші типи процесів, сервісів, взаємодії, а також способів комунікації та співробітництва.

Це саме ті "людиноцентричні" завдання, над якими щоденно працюють дизайнери. Настав час для цього типу мислення ("дизайнерське мислення") передатися на найвищі сходинки лідерства у компанії. Керівники бізнесу, директори лікарень чи професори університету — всі повинні інтегрувати у свою повсякденну роботу методи дизайнерів. Якщо говорити коротко, дизайн — це занадто важливий аспект, щоб робити його прерогативою виключно дизайнерів.

Є багато прикладів успішного "дизайнерського мислення" на найвищому рівні компанії. До таких належить Джим Хакет (Jim Hackett) зі Steelcase та Алан Лефлі (Alan Lafley) із Procter & Gamble. Вони та інші подібні лідери зрозуміли, наскільки важливий постійний інноваційний розвиток продуктів для культури інновацій у компанії. Але вони захоплювалися не лише розробкою нових продуктів, але й розробкою (дизайном) самої організації як такої.

Набір дизайнерських інструментів — спостереження за споживачем, брейнштормінг, створення сценаріїв, тощо — хоч і має велетенське значення для інноваційної спроможності компанії, все ж сам по собі рідко буває достатнім. Через деякий час стає зрозуміло, що інновації повинні бути частиною ДНК компанії і мати на неї довгостроковий вплив.

Жодні сесії та брейншторми не змогли б трансформувати Procter & Gamble, якби її генеральний директор Алан Лефлі не створив у компанії нову посаду — директор з інновацій, та не збільшив кількість дизайнерів у компанії на 500%.

Дизайнерський дім IDEO намагається донести думку, що замість того, щоб наймати групу дизайнерів, персонал компанії повинен самостійно навчитися принципам "дизайнерського мислення". Таким чином рівень інноваційності компанії суттєво зростає.

Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
18-19 травня 2021
Онлайн-курс
Оплата за результатом: KPI-мотивація. KPI посад. Впровадження системи мотивації персоналу
25-26 травня 2021
Онлайн-курс
Результативний продаж по телефону із задоволенням
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Переваги поразокПереваги поразок
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)