РЕЦЕНЗІЇ | Книга 22 квітня 2011 р.

Теорія покликання до лідерства

Driven to Lead: Good, Bad, and Misguided Leadership

Амбітною ціллю книги "Покликаний бути лідером: Хороше, погане та неправильне лідерство" (Driven to Lead: Good, Bad, and Misguided Leadership) став синтез кількох теорій людської поведінки поєднаних концепцією так званого оновленого дарвінізму (Renewed Darwinian theory). Автор книги Пол Лоуренс (Paul Lawrence) стверджує, що лідерство, яке насправді є не чим іншим, ніж особливим способом прийняття рішень, є настільки ж природнім для людей, як, скажімо, здатність літати для птахів.

У серці теорії оновленого дарвінізму лежить теорія "покликання", яка розроблена Нітіном Норія (Nitin Nohria) (зараз він займає посаду декана Гарвардської бізнес-школи) та описана у спільній книзі Лоуренса та Норія "Покликання: Як людська природа формує наш вибір" (Driven: How Human Nature Shapes Our Choices). Лоуренс стверджує, що існує чотири незалежні підсвідомі сили, які визначають механізм людського існування: потреба накопичувати ресурси, потреба захищати себе, потреба взаємодіяти з іншими людьми та потреба усвідомлювати і досліджувати світ навколо себе. І якщо перші дві сили властиві як людям, так і тваринам, то останні дві притаманні тільки людям.

У другій частині книги Лоуренс досліджує історичні моделі лідерства та причини появи психологічно неврівноважених лідерів, в яких не проявлялася потреба взаємодіяти з іншими людьми. Він наводить приклади таких політичних лідерів, як Наполеон та Сталін, а також бізнес-лідера Джея Гоулда — злочинного барона XIX-го століття. Він називає їх "людьми без свідомості" і приходить до висновку, що їхні психологічні вади є генетичними та, за великим рахунком, не можуть бути виправлені завдяки соціалізації. Значну кількість "людей без свідомості" на лідерських позиціях Лоуренс називає "глобальною хворобою суспільства".

У третій частині книги автор продовжує застосовувати принципи оновленого дарвінізму для вирішення глобальних проблем. Він пропонує користуватися ними при розробці корпоративної структури, яка б сприяла виникненню позитивної/моральної корпоративної культури. Лоуренс навіть радить вивчати теорію оновленого дарвінізму в бізнес-школах, оскільки, на його думку, це суттєво покращить здатність студентів аналізувати ситуації.

Як наслідок — маємо доволі провокативну книгу, місцями — навіть контроверсійну. З неї можна отримати багато корисних інсайтів, але все ж до багатьох тверджень варто ставитися зі здоровим скепсисом.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Закони переможців. Як здійснити cвої мріїЗакони переможців. Як здійснити cвої мрії
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)