РЕЦЕНЗІЇ | Книга 23 жовтня 2012 р.

Як мудрість Пітера Друкера може
надихнути і трансформувати ваше життя

Living in More than One World, How Peter Drucker's Wisdom
Can Inspire and Transform Your Life

Коли помер Пітер Друкер (Peter Drucker), його знайшли з розгорнутою Біблією. Ні для кого не секрет, що Пітер Друкер був віруючою людиною. Втім, Брюс Розенштейн (Bruce Rosenstein) у своїй книзі "Життя у більш, ніж одному світі" (Living in More than One World) розповідає, що Друкер дотримувався світського світобачення. При цьому він вірив, що існує кілька світів, але жоден з них не є духовним.

Розенштейн ділиться мудрістю Пітера Друкера для сучасних людей бізнесу. Він звертається до "інтелектуального працівника 21-го століття" (термін, вигаданий Друкером більше 50-ти років тому). Ось лише деякі аспекти:

  • Постійно згадувана "криза середнього віку" серед управлінців зазвичай пояснюється банальною нудьгою;
  • Відчуття досягнення має набагато більше значення, ніж наявність цілі (на зразок "заробити багато грошей"). Він пише: "Я знав всього кілька людей, чия основна ціль полягала у заробітку… І всі вони почувалися нещасними. Вони досягали своєї цілі і втрачали сенс життя";
  • Ви не можете бути щасливими, якщо ваші цінності не співпадають з цінностями компанії, в якій ви працюєте;
  • Коли йдеться про людську мотивацію, теорії часто виявляються безсилими, але інтуїція вказує на правильний шлях.

Друкер був переконаний, що життя повинно мати багато вимірів. Його власна кар'єра була чудовою ілюстрацією такого життя. Друкер цікавився соціологією, філософією, журналістикою, письмом та викладанням. Здобувши славу одного з найвидатніших бізнес-мислителів століття, Друкер став авторитетом у сфері японського мистецтва.

Пітер Друкер стверджував, що інтелектуальний працівник здобуває свій досвід завдяки навчанню і сучасні інтелектуальні працівники прагнуть набагато більшого, ніж отримують. Кількість інформації сьогодні настільки велика, що люди стикаються зі справжнім випробуванням, намагаючись перетворити цю інформацію на знання.

Для Друкера викладання та навчання були дисциплінами-двійниками та основним ключем, який давав змогу жити відразу у багатьох світах. Друга кар'єра може стати навчальним покликанням. Наприкінці свого життя, у віці 93 років, Друкер вирішив стати знавцем Шекспіра. Тому він двічі перечитав всі п'єси геніального автора. Потрібно дуже любити навчання і життя, щоб здійснювати такі досягнення в похилому віці.

Ярослав Федорак, за матеріалами Graziadio Business Report.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
19-22 квітня 2021
Онлайн-курс
Ефективне управління товарними запасами
21-22 квітня 2021
Київ+ONLINE
Управління проектами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 важелів успіху12 важелів успіху
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)