ТЕНДЕНЦІЇ | Лідерські посади 31 серпня 2006 р.

Жінкам знадобиться ще 40 років, щоб наздогнати чоловіків

Жінки продовжують рідко займають вищі лідерські посади у компаніях. Якщо сьогоднішня швидкість їхнього прогресу збережеться, то пройде 40 років, перш ніж їх кількість на цих посадах дорівнюватиме кількості чоловіків.

Дослідження, проведене компанією Catalyst, предметом якого стало спостереження за керівними посадами у списку Fortune 500, які займають жінки, виявило, що їх відсоток на найвищих посадах зростає дуже повільно. Якщо така ж швидкість зростання кількості жінок на керівних посадах збережеться, то пройде 40 років, перш ніж вони наздоженуть чоловіків.

За останні три роки середнє зростання відсотку жінок на посадах корпоративних керівників залишалося на рівні 0,23% за рік. Це найнижчий показник за останні 10 років. Протягом 2002-2005-го років кількість жінок на вищих посадах збільшилася лише на 0,7% — до 16,4%

"Десятий щорічний збір даних виявися своєрідним тривожним дзвіночком для всіх бізнес-лідерів. Попри те, що загальна кількість керівних посад дещо зменшилася з 1995-го року, що дає змогу говорити про відносне збільшення пропорції жінок, загальна тенденція лякає", — наголошує Ilene H Lang, президент Catalyst. Відповідно до опитування (за 2005-ий рік) у середньому в компанії, яка належать до Fortune 500, існує 21,8 вищих керівних позицій, з яких жінки займають лише 3,6%. Серед найвищих керівних посад (ті, що вищі за посаду віце-президента) жінкам належить лише 9,4%, порівняно із 7,9% у 2002-му.

Половина компаній, які входять до рейтингу Fortune 500 не зможуть похвалитися навіть трьома жінками на високих управлінських посадах. При цьому жінки займають посаду генерального директора лише у 8-ми компаніях із цього списку. Жодна із цих компаній не входить до рейтингу Fortune 100.

Жінки займають 6,4% найбільш високооплачуваних посад, що на 1,2% більше, ніж у 2002-му. При цьому аж 75% компаній, які входять у список Fortune 500 взагалі не мають жінок, які займають найбільш високооплачувані посади.

"Розумні компанії знають, що розвиток та утримування талантів завжди призводить до чудових результатів, — говорить Lang. — Жінки мають освіту, навички, досвід та амбіції. Компаніям залишилося лише зрозуміти, що саме виведення таких жінок на топові позиції сприятиме їхньому успіху".

Дослідження також виявило зв'язок між певними факторами, які впливають на кількість жінок на найвищих рівнях корпоративного управління. Так, було виявлено, що чим вище компанія знаходиться у списку Fortune 500, тим більше жінок на вищих управлінських посадах такої компанії.

Кількість жінок на таких позиціях залежить також і від загальної кількості жінок серед робочої сили компанії. Так, існують компанії, в яких жінки представляють 49% і більше відсотків від загальної робочої сили. Кількість жінок на керівних посадах у таких компаніях також є більшою.

Позитивний економічний вплив багатоманітності робочої сили на корпоративному лідерському рівні став очевидним. Особливо після того, як компанії почали виходити на нові ринки, вливатися у нові культури, та запрошувати до співробітництва іноземних працівників.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 лютого 2017
Київ, Український дім
Хрест лідера (Радислав Гандапас)
21 лютого 2017
Київ, HUB 4.0
Лідерство 2.0. Виклики сучасності і перспективи — 2020 (практикум Руслана Лемещука)
21-23 лютого 2017
Київ
Стратегічний менеджмент (Олександр Фрідман)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
В этом году я… Как изменить привычки, сдержать обещания или сделать то, о чем вы давно мечталиВ этом году я… Как изменить привычки, сдержать обещания или сделать то, о чем вы давно мечтали
Ментальные ловушки на работеМентальные ловушки на работе
Как стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организацииКак стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организации
Хватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работуХватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работу
Делай меньше. Как избавиться от желания все успетьДелай меньше. Как избавиться от желания все успеть


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)