ТЕНДЕНЦІЇ | Лідерські посади 31 серпня 2006 р.

Жінкам знадобиться ще 40 років, щоб наздогнати чоловіків

Жінки продовжують рідко займають вищі лідерські посади у компаніях. Якщо сьогоднішня швидкість їхнього прогресу збережеться, то пройде 40 років, перш ніж їх кількість на цих посадах дорівнюватиме кількості чоловіків.

Дослідження, проведене компанією Catalyst, предметом якого стало спостереження за керівними посадами у списку Fortune 500, які займають жінки, виявило, що їх відсоток на найвищих посадах зростає дуже повільно. Якщо така ж швидкість зростання кількості жінок на керівних посадах збережеться, то пройде 40 років, перш ніж вони наздоженуть чоловіків.

За останні три роки середнє зростання відсотку жінок на посадах корпоративних керівників залишалося на рівні 0,23% за рік. Це найнижчий показник за останні 10 років. Протягом 2002-2005-го років кількість жінок на вищих посадах збільшилася лише на 0,7% — до 16,4%

"Десятий щорічний збір даних виявися своєрідним тривожним дзвіночком для всіх бізнес-лідерів. Попри те, що загальна кількість керівних посад дещо зменшилася з 1995-го року, що дає змогу говорити про відносне збільшення пропорції жінок, загальна тенденція лякає", — наголошує Ilene H Lang, президент Catalyst. Відповідно до опитування (за 2005-ий рік) у середньому в компанії, яка належать до Fortune 500, існує 21,8 вищих керівних позицій, з яких жінки займають лише 3,6%. Серед найвищих керівних посад (ті, що вищі за посаду віце-президента) жінкам належить лише 9,4%, порівняно із 7,9% у 2002-му.

Половина компаній, які входять до рейтингу Fortune 500 не зможуть похвалитися навіть трьома жінками на високих управлінських посадах. При цьому жінки займають посаду генерального директора лише у 8-ми компаніях із цього списку. Жодна із цих компаній не входить до рейтингу Fortune 100.

Жінки займають 6,4% найбільш високооплачуваних посад, що на 1,2% більше, ніж у 2002-му. При цьому аж 75% компаній, які входять у список Fortune 500 взагалі не мають жінок, які займають найбільш високооплачувані посади.

"Розумні компанії знають, що розвиток та утримування талантів завжди призводить до чудових результатів, — говорить Lang. — Жінки мають освіту, навички, досвід та амбіції. Компаніям залишилося лише зрозуміти, що саме виведення таких жінок на топові позиції сприятиме їхньому успіху".

Дослідження також виявило зв'язок між певними факторами, які впливають на кількість жінок на найвищих рівнях корпоративного управління. Так, було виявлено, що чим вище компанія знаходиться у списку Fortune 500, тим більше жінок на вищих управлінських посадах такої компанії.

Кількість жінок на таких позиціях залежить також і від загальної кількості жінок серед робочої сили компанії. Так, існують компанії, в яких жінки представляють 49% і більше відсотків від загальної робочої сили. Кількість жінок на керівних посадах у таких компаніях також є більшою.

Позитивний економічний вплив багатоманітності робочої сили на корпоративному лідерському рівні став очевидним. Особливо після того, як компанії почали виходити на нові ринки, вливатися у нові культури, та запрошувати до співробітництва іноземних працівників.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)