ТЕНДЕНЦІЇ | Ринок праці 8 липня 2019 р.

Конкуренція людей і машин: як штучний інтелект вплине на професії майбутнього

Автор: Ілля Кенігштейн, засновник і CEO Creative States
Джерело: ЛіГА.БІЗНЕС

У найближчі десять років лише 40% з 1 млрд людей знайдуть роботу. Причина — стрімкий розвиток штучного інтелекту. Він замінить багато професій.

Конкуренція людей і машин: як штучний інтелект вплине на професії майбутнього (Ілля Кенігштейн)

Роботи замість бухгалтерів

Ми увійшли в епоху четвертої промислової революції — Industry 4.0. Це масове прогнозоване впровадження кіберфізичних систем виробництва і обслуговування людських потреб.

Штучний інтелект розвивається. Роботизовані системи різного типу замінять багато професій у найближчі 10-15 років. Це спричинить зміни в усіх сферах нашого життя.

За даними World Bank, з мільярда молодих людей, які прийдуть на ринок праці в найближче десятиліття, лише 40% знайдуть роботу. Решта 600 млн залишаться безробітними. Вдумайтеся в цю цифру.

Нещодавно знайомий юрист розробив чатбот, який замінює бухгалтера. Коли вартість цього рішення буде нижча від зарплати фахівця, відбудеться моментальна заміна. Компаніям буде вигідно впровадити рішення, яке окупиться через п’ять-шість місяців. Воно не буде хворіти, йти у відпустку, брати вихідний. Воно буде працювати завжди. В цьому і є головний сенс того, що відбувається.

Виробництва стануть доступними, безпечними, функціональними, ефективними, автономними. Менше часу знадобиться для впровадження ідеї на ринку, налагодиться зв’язок між дизайном і функціоналом. З’явиться С2С-ринок: ви будете розробляти продукт для вузької групи людей моментально.

Навички та професії майбутнього

Емоційний інтелект, навички прийняття рішень, орієнтованість на послуги, вміння вести переговори, когнітивна еластичність, а також уміння знаходити рішення в складних ситуаціях і працювати в команді, критичне мислення, креативність, управління персоналом — навички, які потрібно розвивати в собі і своїх дітях. Навіщо? Щоб протягом наступних 10-15 років не опинитися на узбіччі.

Професії майбутнього — біофармакологи, проектувальники роботів, оператори безпілотників, кліматологи, IT-медики та генетики, молекулярні дієтологи, міські кібераналітики, екологи, архітектори живих систем.

У всіх цих майбутніх професій є спільна суть — робота як хобі, те, що б ви хотіли робити в дитинстві. Програмісти стануть архітекторами, архітектори стануть коміками, а коміки — самі знаєте, ким.

Економіка пересичення і емоційний продукт

Таких же розумних, як ви, багато. Попереду виявляться ті, хто займається "дизраптом" (технології та ідеї, які суттєво змінюють правила гри). Нам здається, що в країні злидні. Частково це правда. Але в контексті благ, якими користуємося, ми — на стадії економіки пересичення. У ній злітає тільки емоційний продукт — той, в який ви вклали частину себе. Не хліб на полиці, а історія: як він був зроблений, як потрапив до вас, чому виглядає саме так.

Через 20-25 років гроші відійдуть на другий план. Головною цінністю стане затребуваність на ринку праці (завдяки величезній конкуренції за право працювати).

Apple вже замінила роботами більше 60 000 співробітників на своїх заводах у Китаї. Amazon розширює мережу супермаркетів, в яких взагалі немає касирів. У США десятками закриваються традиційні магазини. Роботи масово замінюють людей практично у всіх сферах, в тому числі в медицині, освіті, юриспруденції та журналістиці — там, де до недавна вважалося, що замінити людину неможливо.

У Китаї під загрозою скорочення виявиться більше 70% робочих місць. Світ буде схильний до глобального безробіття і зіткнеться з проблемою величезної кількості непотрібних людей.

Десятки мільйонів людей опиняться на вулиці. Це сумна реальність, але ми до неї наближаємося.

Зникне половина професій — аналітики, бухгалтери, телемаркетологи, чиновники. Викорінення останніх — це перемога.

Безумовний базовий дохід і конкуренція

Цукерберг і Гейтс багато говорять про безумовний базовий дохід — коли держава утримує безробітних людей. Але концепція спірна.

Безумовний базовий дохід — це соціальні знижки і умови, які в майбутньому дадуть можливість жити без грошей, тому що в світі буде правити затребуваність. Люди будуть конкурувати не тільки між собою, а й з машинами.

Як це відбивається на нашій реальності? Поки ніяк. Україна веде себе як величезний лісосплав, який пливе по річці еволюції і не впливає на процеси, що відбуваються навколо.

Проблема непотрібних людей поки що здається суспільству несерйозною і мікроскопічною, а для держави такої проблеми взагалі не існує. За рахунок закритості, корупції і низької купівельної спроможності наша країна так і залишилася в зоні провінції. Тут більшість перебуває в ілюзії щодо стійкості світу. Всі зміни у нас відбуваються вкрай повільно і з великою затримкою. Подумаєш, якась технологічна еволюція, роботи. В країні доріг майже немає. Гарячу воду веерно відключають. 3G з’явився два роки тому. А тут якісь Hyperloop, безпілотні таксі, 3D-принтери для їжі, багатоповерхівки з HD-екранами замість вікон.

Але прогресу плювати на тих, хто спізнюється. Він їх пожирає і перетравлює. І соціуми тих країн, які не враховують це сьогодні, завтра опиняться за бортом. Через 10 років світ стане радикально іншим. Зміни вже почалися.



comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
11-12 грудня 2021
Київ
Трансформаційне лідерство у бізнесі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)