ТЕНДЕНЦІЇ | Вигорання 19 серпня 2019 р.

Тренди-2019: протидія стресу

Джерело: open

Споживачі сьогодні стають все нетерплячішими, і одна з причин — поширення товарів та сервісів «на вимогу». Клієнти хочуть отримати саме те, що їм потрібно, саме тоді, коли їм потрібно. Проте цей тренд працює і в протилежному напрямку: роботодавці очікують того ж від працівників. А результатом стає вигорання.

Тренди-2019: протидія стресу

Джек Ма працює у режимі 996 (з 9 ранку до 9 вечора, 6 днів на тиждень), Ілон Маск каже: «ніхто не змінив світ за 40 годин на тиждень». Чимало компаній — особливо в країнах, де робота є однією з найбільших цінностей, — хотіли б, щоб люди працювали «на вимогу», тобто були готові «підхопити прапор» будь-якої миті. Проте наслідки такого підходу можуть бути катастрофічними, і головний з них — вигорання.

У травні поточного року Всесвітня організація охорони здоров’я додала вигорання до переліку небезпечних для здоров’я чинників у Міжнародному класифікаторі хвороб. Японія на законодавчому рівні встановила обмеження на понаднормову роботу — до 45 годин на місяць. Схожу політику почав впроваджувати уряд Південної Кореї.

Втім, навіть коли люди не працюють, вони часто витрачають свій час не найкращим чином. Наприклад, за даними одного дослідження, вони проводять у середньому 2 години і 16 хвилин щодня на соціальних платформах.

Постійне порівняння себе з іншими створює тиск на людину й змушує її намагатися досягти все більшого, спалюючи останні психічні та фізичні резерви. Вигорання стає занадто дорогою проблемою, щоб її ігнорувати: воно виливається у $125-190 млрд на рік, витрачених на відновлення здоров’я людей. І ця цифра у майбутньому зростатиме.

Джек Ма працює у режимі 996 (з 9 ранку до 9 вечора, 6 днів на тиждень), Ілон Маск каже: «ніхто не змінив світ за 40 годин на тиждень»

Розуміючи усе це, багато брендів та бізнесів розпочинають власну боротьбу проти вигорання. Сегмент «піклування про себе» зараз оцінюється у $11 млрд і являє собою справжній тренд. Ось деякі приклади його представників, а також компаній, які втілюють зміни у стилі «антивигорання».

Американська фастфуд-мережа Shake Shack

Американська фастфуд-мережа Shake Shack у березні 2019 року оголосила, що випробовує чотириденний робочий тиждень для деяких своїх працівників. Такий крок має допомогти утримувати наявні таланти та залучати нові з ринку. Організація пішла на цей крок після того, як ознайомилась зі звітом страхової компанії Perpetual Guardian. У ньому стверджується, що перехід на чотириденний тиждень допоміг збільшити продуктивність працівників на 20% і покращити баланс між їхнім особистим життям та роботою на 24%.

Реабілітаційний центр The Dawn у Таїланді

Розташований нещодавно запустив програму для відновлення сил управлінців, які постраждали від вигорання. Її учасники проходять оцінку фізичного стану, а потім проходять персональні тренування, медитації, займаються йогою, індивідуальною та груповою терапією тощо. Вартість участі у цій двотижневій програмі складає $6 тис.

Перехід на чотириденний тиждень допоміг збільшити продуктивність працівників компанії Perpetual Guardian на 20% і покращити баланс між їхнім особистим життям та роботою на 24%

Stress Test

Британська компанія Thriva на початку 2019 року запропонувала ринку Stress Test — тест, який за зразком слини визначає, яким є рівень стресу людини. Він оцінює рівень кортизолу й може сказати — у які години стрес стає занадто сильним. Користувач має пожувати шматочок спеціального матеріалу чотири рази протягом одного дня, а потім відіслати зразок до Thriva. За 48 годин результат буде готовий. Коштує така послуга 79 фунтів.

Додаток для медитацій Calm

Різноманітні додатки для медитацій стають все популярнішими, і один з них — Calm — у 2019-му запустив дві ініціативи. По-перше, музикант Moby створив альбом спеціально для Calm. Шість 37-хвилинних треків мають допомогти користувачам додатка максимально розслабитися. Во-друге, Calm вирішив надавати безкоштовний доступ до преміальних сервісів кожному шкільному вчителю та учням. До кінця року додаток планує охопити 100 тис. класів.

За статистикою, 48% американських працівників плакали на робочому місці. Вочевидь, продукти для зниження рівня стресу та подолання наслідків вигорання будуть користуватися попитом. Проте навіть якщо ваша компанія відноситься до іншої сфери, ви можете використати силу описаного тренду, запитавши себе: чи страждають ваші працівники чи клієнти від вигорання? Як це можна зрозуміти? Чим ви могли б їм допомогти?

За матеріалами trendwatching.comcomments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)