ТЕНДЕНЦІЇ | T&D 26 вересня 2019 р.

Тренди майбутнього в T&D: Автоматизація

Джерело: ПроHR

Тренди майбутнього в T&D: Автоматизація Прогнозується, що в майбутньому з’являться фахівці, які захищатимуть трудові права роботів — адже їх як більш витривалих будуть дискримінувати та перевантажувати, а також консультанти зі стосунків між людьми та їхніми аватарами. Але поки що ми все ще звикаємо до думки, що частину роботи забере штучний інтелект — і не завжди замислюємося, які неймовірні перспективи це вже зараз відкриває перед працівниками та компаніями, зокрема HR-напрямками. Хоча попереду — довгий шлях: згідно з дослідженням KPMG The future of HR 2019, близько двох третин з 1200 опитаних HR-керівників вважають, що в їхній сфері потрібна цифрова трансформація або це вже відбувається, і лише 40% відзначили, що їхні організації мають план діджиталізаціі.

Отже, ще один тренд, який змінить галузь корпоративного навчання та розвитку, — це автоматизація, зокрема — перспективи використання штучного інтелекту на ринку праці. В майбутньому кожний із нас мусить стати трошки програмістом, співпрацювати з так званими коботами, обходитися без робочих місць, опанувати наднові професії та направити енергію на креативність. Тетяна Шерман, керівник департаменту по роботі з зовнішнім ринком Академії ДТЕК, розповідає про цей тренд докладніше.

1. Програмування — must know

А ви вже придбали книгу «Програмування для дітей»? Саме час, адже у майбутньому це буде важлива частина підготовки фахівців різних напрямків, а не прерогатива та відповідальність виключно IT-відділів. Базовими навичками програмування важливо буде володіти більшості співробітників. Продажі, HR, маркетинг — усі, хто досі не хотів і чути про це, будуть вчитися використовувати програмування, щоб підвищити ефективність своєї роботи. При цьому представникам IT-функції також доведеться активніше виходити з власної «мушлі», взаємодіяти та співпрацювати з іншими підрозділами, зокрема — для створення спільних продуктів.

2. Співпраця з коботами

Це термін для позначення нового явища — колег-роботів. Ми боїмося, що роботи замінять нас на робочих місцях, але насправді машини роблять це дуже давно. Скільки функцій, які раніше виконували люди, автоматизовані? Скільки приладів і навіть людских компетенцій замінює один смартфон? Машини вже можуть ідентифікувати злочинців у натовпі, розпізнають пухлини на знімках та проводять операції, штучний інтелект пише новини і навіть сценарії. Завдання компаній — вчити людей взаємодіяти з новими колегами.

3. Без робочих місць

Тренд свободи, бажання людей працювати за гнучким графіком і навіть віддалено стосується вже і великих бізнесів, і навіть галузей, у яких раніше це було б неможливим. Розвиток локальних систем виробництва (перш за все 3D-друку) «згортає» складні виробничі ланцюжки до настільних пристроїв і наближає їх безпосередньо до кінцевого користувача. А ви бачили відео про машиніста в Німеччині, який віддалено керує екскаватором, що працює в Африці? Хто не зможе забезпечити відповідні умови — втрачатиме таланти.

Але цей тренд не тільки про гнучкість, а і про автоматизацію: компанії мають забезпечувати технічні можливості для такої роботи. Поступово розмивається поняття локального робочого місця, керівники майбутнього мають володіти навичками роботи з віддаленими, розподіленими командами.

4. Новітні професії

Футуролог Томас Фрей (Thomas Frey) прогнозує, що до 2030 року зникнуть більше 2 мільярдів робочих місць. «Це не загроза — це попередження, заклик до світу прокинутися і діяти», — запевняє експерт із майбутнього. І дійсно: що поганого у тому, щоб роботи виконували замість людей небезпечні роботи під землею чи на виробництвах? Нічого, окрім перспективи втрати засобів для існування. Тому людям необхідні будуть нові можливості, професії та робочі місця. Якими вони будуть?

Уже зараз штучний інтелект ROSS замінює армію асистентів юриста, рекрутери-боти спілкуються з кандидатами, додатки в телефонах дають поради щодо стилю, фізичних вправ, харчування. Відкриваються ресторани, де роботи замінюють персонал. А серед професій майбутнього, які перераховує Томас Фрей, є, наприклад, такі:

  • Транзитор (Transitionists) — посередники з переходу світу в цифрову реальність.
  • Експансіоністи (Expansionists) — фахівці з адаптації людства в зміненому середовищі існування.
  • Максимайзери (Maximizers) — фахівці інтенсифікації нових технологічних процесів і систем.
  • Оптимізатори (Optimizers) — фахівці з точного налаштування роботи систем для максимізації їх ефективності.
  • Інфлекціоністи (Inflectionists) — фахівці з виявлення та усунення недоліків у роботі систем.
  • Демонтажники (Dismantlers) — фахівці з ліквідації технологічно застарілих систем.
  • Контратакери (Backlashers) — фахівці з роботи з громадською думкою у випадках негативного сприйняття змін тощо.

5. Сучасні HR-системи

Віртуальна, доповнена, змішана реальність (VR, AR та MR) може використовуватися на всіх етапах роботи з людьми: віртуальні екскурсії офісом для кандидатів, симуляції під час онбордингу, центрів оцінки та навчання, зокрема — для складних, небезпечних, екстремальних професій (наприклад, такі технології активно використовуються для підготовки хірургів або перед стрибками с парашутом).

6. Енергія на креатив

Отже, люди мають виконувати роботу, на яку технології не здатні. Насамперед це творча робота — причому в усіх галузях та професіях. Отже, роботодавцям, які розвивають технології і делегують рутинні операції машинам, варто підсилювати творчі складові функціоналу працівників, заохочувати більше енергії витрачати на складні та важливі питання — наприклад, як ще покращити сервіс для клієнтів і де знайти нові ніші для бізнесу.

Ілюстрація: Pixabay



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети
МікромайстерністьМікромайстерність
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)