ТЕНДЕНЦІЇ | Світова економіка 26 лютого 2020 р.

A.T. Kearney: глобальні прогнози 2020 року

Джерело: РБК Pro

Експерти A.T. Kearney виділили десять трендів, які змінять економіку, політику і технології в 2020 році. Серед них еволюція міст, зростання ринку халяльних продуктів і посилення долара.

A.T. Kearney: глобальні прогнози 2020 року

1. Війна поколінь продовжиться

Міленіали і центініали як і раніше будуть провокувати покоління бебі-бумерів. Триватимуть масові протести на чолі з молодими екоактивістами, такими як Грета Тунберг, і антиурядові виступи. Законодавці в деяких країнах (у тому числі в США і ПАР) у відповідь на це запустять проекти, спрямовані на молодих. Це може трохи змінити право вже в 2020 році.

2. Проблеми з водою запустять інновації

У міру зміни клімату повені будуть траплятися частіше, в той же час проблема нестачі води тільки загострюватиметься. У 2020 році криза в цій галузі поглибиться. Це надихне влади на такі кампанії, як Water Day Zero — запущена в Кейптауні ініціатива щодо зниження витрати води в побуті і на виробництві. «Зелені» стартапи створять високоефективні крани і портативні сканери для перевірки якості води.

3. Міста пристосуються до інфраструктурних та кліматичних змін

Нерівність і кліматичні зміни стають джерелом цілого ряду проблем сучасних міст: брак доступного житла, складнощі з транспортом, забруднення. У 2020 році багато міст направлять зусилля на боротьбу з цими проблемами. Вони будуть вкладати гроші в розвиток соціального житла і вертикальних ферм, а також займуться пошуком інноваційних транспортних рішень. Уже зараз Остіну (столиця штату Техас), Лісабону, Афінам і ще тридцяти містам вдалося знизити викиди парникових газів. У цьому їм допомогли велопрокат, заборони на використання одноразового пластику і розвиток системи електробусів. У 2020 році до цих міст приєднаються нові.

4. Чи виникне економіка катастроф

У 2019-му з’явилися стартапи, покликані допомогти жертвам стихійного лиха. У 2020 році цей «ринок» розшириться, тому що зросте кількість природних катаклізмів. Попит на такі технології і сервіси зростатиме, і з часом держави і міжнародні організації зможуть покластися на приватні компанії в питаннях надання допомоги постраждалим від стихійних лих. Стартапи поряд із більш стійкими компаніями розвинуть існуючі технології і створять на їх базі продукти для допомоги постраждалим, які привернуть у цю сферу нові інвестиції і дозволять збільшити виручку.

5. Світовий ринок халяльних продуктів перевищить $ 2,5 трлн

Мусульмани складають 25% населення Землі, і споживання халяльних товарів і послуг постійно зростає. До цієї категорії відносяться шість головних секторів економіки: їжа, fashion-товари, медіа та розваги, медикаменти і косметика. У 2020 році у всьому світі зростуть інвестиції в халяль, особливо в харчову промисловість. Індонезія перетвориться в глобальний халяльний хаб, а обсяг світового ринку халяльних продуктів перевищить $ 2,5 трлн. Виробники одягу і косметики будуть підтримувати тренд на різноманітність, розширюючи лінійки продуктів для мусульман. А оцінити потенціал сектора халяльних подорожей можна з недавнього успіху компанії HalalBooking, якій вдалося залучити $ 2 млн фінансування.

6. США зіткнуться з труднощами на шляху розвитку 5G

Міжнародне змагання з розгортання мереж 5G вже почалося. У цій гонці особливе становище займають США і Китай. У 2020 році покриття 5G у великих американських містах виросте, але подальший розвиток технології пов’язаний із труднощами. У США не вистачає виробників обладнання для 5G. Крім того, багато американців виступають проти цієї технології і побоюються, що вона зашкодить їхньому здоров’ю. Якщо у Китаї в 2020 році вийде розгорнути 5G у більшому масштабі і надати доступ до цієї мережі більшій кількості користувачів, то це стане для нього серйозною перемогою.

7. В Європі зміняться стандарти обробки даних

Політики і прості користувачі по всьому світу все уважніше стежать за безпекою персональних даних. У 2020 році ряд країн представлять нове законодавство в цій області. Зразком для цих законів в Євросоюзі стане Загальний регламент захисту персональних даних (GDPR). Компанії по всьому світу будуть змушені відповідати GDPR, який перетвориться в глобальний стандарт.

8. Міжнародна напруга в Азії посилиться

Геополітична напруга на Сході посилюється. Її підживлюють торгові суперечності між Японією і Південною Кореєю, протести в Гонконзі і презентації нових видів зброї, які провели Китай, Росія і Північна Корея. Запуски північнокорейських ракет і розміщення перспективної гіперзвукової зброї в 2020 році підвищать ризик конфлікту в регіоні.

Відносини Китаю з Гонконгом і Тайванем залишаться напруженими. Торгові протиріччя між Японією і Південною Кореєю збережуться і в 2020 році. Йдеться перш за все про виробництво напівпровідників і зростання цін на мікросхеми пам’яті. Ймовірно, ці витрати перекладуть на покупців смартфонів.

9. Долар залишиться сильним

Незважаючи на те, що Федеральний резерв США знизив процентну ставку в 2019-му, долар зберіг свої позиції, а торгово-зважений індекс долара у вересні 2019 року досяг історичного максимуму — 131,57. У 2020 році долар може підсилитися по відношенню до інших головних валют. Навіть якщо США ще знизять ставку, ці зміни будуть компенсовані монетарною політикою країн Європи і Азії. Подальше посилення долара зробить більш конкурентоспроможними товари з Китаю та інших країн, що розвиваються, і викличе палкі дискусії про валютні війни.

10. Державні і комерційні інтереси зіткнуться в космосі

У космосі стає багатолюдно: вже зараз туди направляються і державні, і приватні місії. У 2020-му ця тенденція посилиться в міру того, як приватні компанії на кшталт SpaceX будуть розвивати свої проекти. Все це підштовхне уряди до обговорення проблем трафіку і роботи з відходами в космосі. Ймовірно, нас чекає ряд багатосторонніх зустрічей, але за один рік навряд чи вийде виробити домовленості.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
9-10 квітня 2020
Київ
Мегатренди 2030. Нова роль керівника майбутнього
11-12 квітня 2020
Київ
Категорійний менеджмент 4.0. Нові практики впровадження
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)