Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | ERP 18 лютого 2010 р.

ERP: вартість володіння падає, строк впровадження скорочується

Відповідно до результатів дослідження консалтингової компанії Panorama Consulting Group, сукупна вартість володіння корпоративним програмним забезпеченням (ПЗ) у минулому році скоротилася до 6,2 млн. доларів, порівняно з 8,5 млн. доларів у 2008-му році. Строк впровадження ERP-систем також скоротився до 18,4 місяців у порівнянні з показником 2008-го року (19,8 місяців). Крім того, 54% ERP-проектів виконуються з перевищенням бюджету, тоді як у 2008-му році таких ERP-впроваджень було 59%, пише TADVISER.

За даними Panorama Consulting Group, які включають порівняльні дані з показниками 2008-го року, компанії усвідомили свої помилки у впровадженні ERP-систем, і вживають невеликі, але важливі заходи щодо виправлення сформованої ситуації. У дослідженні взяли участь 1600 організацій, які здійснювали впровадження ERP-систем протягом останніх чотирьох років.

1. Сукупна вартість володіння корпоративним ПЗ скоротилася в середньому до 6,2 млн. доларів у порівнянні з 8,5 млн. доларів у 2008-му році. У середньому початкові витрати на розгортання ERP-систем з урахуванням розмірів компаній склали 6,9% від річного доходу в порівнянні з 9,0% у 2008-му році.

На думку експертів консалтингової компанії, таке зменшення більш ніж на 20% можна пояснити скороченнями ІТ-бюджетів і зниженням активності впровадження ERP-систем у відповідь на нестабільні глобальні економічні умови. У результаті скорочення витрат на ІТ-проекти компанії менш задоволені своїми інвестиціями в ERP-системи, ніж у минулі роки.

2. Строки реалізації ERP-проектів. Впровадження ERP-систем в організаціях триває 18,4 місяці, що трохи менше, ніж у 2008-му році (19,8 місяців).

Фахівці Panorama Consulting Group пояснюють скорочення строків ERP-проектів економічним спадом, в умовах якого компанії змушені більш жорстко управляти строками впровадження ERP-систем. Крім того, ряд компаній обмежив свої ініціативи по впровадженню корпоративного програмного забезпечення.

3. Витрати на впровадження ERP-систем. Відповідно до дослідження, 54% ERP-проектів виконуються з перевищенням бюджету, тоді як у 2008-му році 59% впроваджень ERP-систем вийшли за рамки бюджету.

Експерти такий результат пояснюють тим, що багато організацій, що брали участь у дослідженні, на етапі планування не змогли виділити всі потенційні витрати проекту, у той же час плануючи витрати, не характерні для проектів впровадження ПЗ, такі як управління проектами, управління організаційними змінами, оновлення встаткування тощо.

Крім того, відповідно до дослідження, більшість впроваджень ERP-систем не збільшують цінність бізнесу, і компанії неефективно управляють організаційними змінами при впровадженні ERP.

Останнє зауваження стосується вибору між «традиційним» програмним забезпеченням і рішеннями, що надаються за моделлю SaaS (Software-as-a-Service). У середньому впровадження систем, що надаються за моделлю SaaS, здійснюється в коротший термін — 11,6 місяців, тоді як впровадження «традиційного» ПЗ займає 18,4 місяців. Крім того, вартість розгортання SaaS-рішень нижче — 6,2% від річного доходу — проти 6,9% для «традиційного» ПЗ. Задоволеність клієнтів від розгортання рішень за моделлю SaaS становить 52,6%, тоді як задоволеність компаній від «традиційних» ERP-систем становить 50%.

Однак ERP-системи, що надаються за моделлю SaaS, не позбавлені недоліків. Відповідно до дослідження, у впровадження SaaS-рішень набагато менше шансів досягти очікуваних переваг для бізнесу — 23,5% проти 42,9% для «традиційного» ПЗ. Крім того, більш імовірно, що впровадження рішень за моделлю SaaS перевищать бюджет — 70,6% проти 59% для «традиційних» ERP-систем.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Образование против талантаОбразование против таланта
Как привести дела в порядок. Искусство продуктивности без стрессаКак привести дела в порядок. Искусство продуктивности без стресса
Как очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступкиКак очаровывать людей. Искусство влиять на умы и поступки
Меньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головойМеньше, но лучше. Работать надо не 12 часов, а головой
Самое важное. Как разобраться в себе, стать лидером и повести за собой командуСамое важное. Как разобраться в себе, стать лидером и повести за собой команду

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)