ТЕНДЕНЦІЇ | ERP 18 лютого 2010 р.

ERP: вартість володіння падає, строк впровадження скорочується

Відповідно до результатів дослідження консалтингової компанії Panorama Consulting Group, сукупна вартість володіння корпоративним програмним забезпеченням (ПЗ) у минулому році скоротилася до 6,2 млн. доларів, порівняно з 8,5 млн. доларів у 2008-му році. Строк впровадження ERP-систем також скоротився до 18,4 місяців у порівнянні з показником 2008-го року (19,8 місяців). Крім того, 54% ERP-проектів виконуються з перевищенням бюджету, тоді як у 2008-му році таких ERP-впроваджень було 59%, пише TADVISER.

За даними Panorama Consulting Group, які включають порівняльні дані з показниками 2008-го року, компанії усвідомили свої помилки у впровадженні ERP-систем, і вживають невеликі, але важливі заходи щодо виправлення сформованої ситуації. У дослідженні взяли участь 1600 організацій, які здійснювали впровадження ERP-систем протягом останніх чотирьох років.

1. Сукупна вартість володіння корпоративним ПЗ скоротилася в середньому до 6,2 млн. доларів у порівнянні з 8,5 млн. доларів у 2008-му році. У середньому початкові витрати на розгортання ERP-систем з урахуванням розмірів компаній склали 6,9% від річного доходу в порівнянні з 9,0% у 2008-му році.

На думку експертів консалтингової компанії, таке зменшення більш ніж на 20% можна пояснити скороченнями ІТ-бюджетів і зниженням активності впровадження ERP-систем у відповідь на нестабільні глобальні економічні умови. У результаті скорочення витрат на ІТ-проекти компанії менш задоволені своїми інвестиціями в ERP-системи, ніж у минулі роки.

2. Строки реалізації ERP-проектів. Впровадження ERP-систем в організаціях триває 18,4 місяці, що трохи менше, ніж у 2008-му році (19,8 місяців).

Фахівці Panorama Consulting Group пояснюють скорочення строків ERP-проектів економічним спадом, в умовах якого компанії змушені більш жорстко управляти строками впровадження ERP-систем. Крім того, ряд компаній обмежив свої ініціативи по впровадженню корпоративного програмного забезпечення.

3. Витрати на впровадження ERP-систем. Відповідно до дослідження, 54% ERP-проектів виконуються з перевищенням бюджету, тоді як у 2008-му році 59% впроваджень ERP-систем вийшли за рамки бюджету.

Експерти такий результат пояснюють тим, що багато організацій, що брали участь у дослідженні, на етапі планування не змогли виділити всі потенційні витрати проекту, у той же час плануючи витрати, не характерні для проектів впровадження ПЗ, такі як управління проектами, управління організаційними змінами, оновлення встаткування тощо.

Крім того, відповідно до дослідження, більшість впроваджень ERP-систем не збільшують цінність бізнесу, і компанії неефективно управляють організаційними змінами при впровадженні ERP.

Останнє зауваження стосується вибору між «традиційним» програмним забезпеченням і рішеннями, що надаються за моделлю SaaS (Software-as-a-Service). У середньому впровадження систем, що надаються за моделлю SaaS, здійснюється в коротший термін — 11,6 місяців, тоді як впровадження «традиційного» ПЗ займає 18,4 місяців. Крім того, вартість розгортання SaaS-рішень нижче — 6,2% від річного доходу — проти 6,9% для «традиційного» ПЗ. Задоволеність клієнтів від розгортання рішень за моделлю SaaS становить 52,6%, тоді як задоволеність компаній від «традиційних» ERP-систем становить 50%.

Однак ERP-системи, що надаються за моделлю SaaS, не позбавлені недоліків. Відповідно до дослідження, у впровадження SaaS-рішень набагато менше шансів досягти очікуваних переваг для бізнесу — 23,5% проти 42,9% для «традиційного» ПЗ. Крім того, більш імовірно, що впровадження рішень за моделлю SaaS перевищать бюджет — 70,6% проти 59% для «традиційних» ERP-систем.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
18-19 жовтня 2018
Київ
Управління проектами
19 жовтня 2018
Київ
HR UNIVERSE. Системний курс підготовки HR-менеджерів
22-26 жовтня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Личностный ростЛичностный рост
Искусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игрыИскусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игры
Тайм-менеджмент по Брайану Трейси. Как заставить время работать на васТайм-менеджмент по Брайану Трейси. Как заставить время работать на вас
Второй шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мираВторой шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мира
Талант ни при чем! Что на самом деле отличает выдающихся людей?Талант ни при чем! Что на самом деле отличает выдающихся людей?


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)