Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | Прийняття рішень 29 грудня 2011 р.

Люди, які мають владу, стикаються з серйозними проблемами при прийнятті рішень

Рішення, що приймаються людьми, які мають владу в бізнесі чи в будь-якій іншій сфері, зазвичай безпосередньо впливають на людей та організації. Втім, одне з останніх досліджень доводить, що наявність у людини влади шкодить адекватному прийняттю нею рішень через невміння прислухатися до порад.

Люди, які мають владу, стикаються з серйозними проблемами при прийнятті рішень Влада підвищує впевненість того, хто нею володіє, а це, в свою чергу, підкріплює віру людини в те, що вона не може помилятися.

Попередні дослідження вже довели, що якість рішень падає, коли люди проявляють надмірну самовпевненість і не готові прислухатися до порад своїх колег. Такі керівники зазвичай довіряють лише своїм враженням та керуються тільки власною точкою зору.

Дослідники провели чотири експерименти, метою яких було встановити кореляцію між наявністю влади та відкритістю до зворотного зв'язку. Всі чотири дослідження показали, що люди з високим рівнем влади більш схильні до недовіри і байдуже сприймають поради ззовні. При цьому дослідники відзначають, що впевненість сприймається як обов'язковий атрибут будь-якого лідера. А готовність прислухатися до порад дехто з них вважає ознакою слабкості.

Цікаво те, що дана тенденція стосується не лише людей, які володіють формальною владою чи займають високі посади, але й тих, хто хоча б частково виділяється серед своїх колег як людина, наділена владою. При цьому дослідники відзначають, що жінки в середньому поводяться менш самовпевнено, ніж чоловіки, і зазвичай більш відкриті до зворотного зв'язку та порад.

"Влада, формальна чи реальна, підвищує рівень впевненості людини та її віру у правильність власних суджень, що, в свою чергу, знижує відкритість до зворотного зв'язку", — пишуть автори дослідження.

Під час останнього експерименту дослідники перевіряли, наскільки влада шкодить судженням учасників. 126-м бізнес-студентам було запропоновано дати відповідь на запитання щодо вартості навчання у семи американських університетах. При цьому всім їм було запропоновано отримати допомогу від інших студентів, які, втім, також не знали правильної відповіді.

Аналіз показав, що студенти, які демонстрували високий рівень влади, були менш відкритими до порад і дали менш точні відповіді на запитання. Студенти ж, які демонстрували нижчий рівень влади, зуміли набагато суттєвіше наблизитися до правильної відповіді.

Дослідники переконані, що їхні відкриття можуть мати деякі не надто приємні наслідки для організацій, оскільки вони доводять, що сильна влада може негативно впливати на правильність рішень, які приймаються в компанії.

Виправити цю ситуацію можна лише свідомо сфокусувавши ресурси компанії на створення системи, яка б спонукала обмін інформацією та збір порад на ранніх стадіях процесу прийняття рішень, перш ніж люди при владі встигнуть сформувати свою власну думку.

За матеріалами "The Decision-Making Flaw in Powerful People", strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Под давлением. Как добиваться результатов в условиях жестких дедлайнов и неопределенностиПод давлением. Как добиваться результатов в условиях жестких дедлайнов и неопределенности
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Эссенциализм. Путь к простотеЭссенциализм. Путь к простоте
Истинный профессионализмИстинный профессионализм
Не бойся действовать. Женщина, работа и воля к лидерствуНе бойся действовать. Женщина, работа и воля к лидерству

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)