ТЕНДЕНЦІЇ | Прийняття рішень 29 грудня 2011 р.

Люди, які мають владу, стикаються з серйозними проблемами при прийнятті рішень

Рішення, що приймаються людьми, які мають владу в бізнесі чи в будь-якій іншій сфері, зазвичай безпосередньо впливають на людей та організації. Втім, одне з останніх досліджень доводить, що наявність у людини влади шкодить адекватному прийняттю нею рішень через невміння прислухатися до порад.

Люди, які мають владу, стикаються з серйозними проблемами при прийнятті рішень Влада підвищує впевненість того, хто нею володіє, а це, в свою чергу, підкріплює віру людини в те, що вона не може помилятися.

Попередні дослідження вже довели, що якість рішень падає, коли люди проявляють надмірну самовпевненість і не готові прислухатися до порад своїх колег. Такі керівники зазвичай довіряють лише своїм враженням та керуються тільки власною точкою зору.

Дослідники провели чотири експерименти, метою яких було встановити кореляцію між наявністю влади та відкритістю до зворотного зв'язку. Всі чотири дослідження показали, що люди з високим рівнем влади більш схильні до недовіри і байдуже сприймають поради ззовні. При цьому дослідники відзначають, що впевненість сприймається як обов'язковий атрибут будь-якого лідера. А готовність прислухатися до порад дехто з них вважає ознакою слабкості.

Цікаво те, що дана тенденція стосується не лише людей, які володіють формальною владою чи займають високі посади, але й тих, хто хоча б частково виділяється серед своїх колег як людина, наділена владою. При цьому дослідники відзначають, що жінки в середньому поводяться менш самовпевнено, ніж чоловіки, і зазвичай більш відкриті до зворотного зв'язку та порад.

"Влада, формальна чи реальна, підвищує рівень впевненості людини та її віру у правильність власних суджень, що, в свою чергу, знижує відкритість до зворотного зв'язку", — пишуть автори дослідження.

Під час останнього експерименту дослідники перевіряли, наскільки влада шкодить судженням учасників. 126-м бізнес-студентам було запропоновано дати відповідь на запитання щодо вартості навчання у семи американських університетах. При цьому всім їм було запропоновано отримати допомогу від інших студентів, які, втім, також не знали правильної відповіді.

Аналіз показав, що студенти, які демонстрували високий рівень влади, були менш відкритими до порад і дали менш точні відповіді на запитання. Студенти ж, які демонстрували нижчий рівень влади, зуміли набагато суттєвіше наблизитися до правильної відповіді.

Дослідники переконані, що їхні відкриття можуть мати деякі не надто приємні наслідки для організацій, оскільки вони доводять, що сильна влада може негативно впливати на правильність рішень, які приймаються в компанії.

Виправити цю ситуацію можна лише свідомо сфокусувавши ресурси компанії на створення системи, яка б спонукала обмін інформацією та збір порад на ранніх стадіях процесу прийняття рішень, перш ніж люди при владі встигнуть сформувати свою власну думку.

За матеріалами "The Decision-Making Flaw in Powerful People", strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
19-20 квітня 2019
Київ
Складська логістика торгового підприємства
24 квітня 2019
Київ
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2019, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)