Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | HR 18 квітня 2012 р.

HR Барометр 2012

Транснаціональна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) представила результати нового міжнародного дослідження "HR Барометр 2012" (HR-Barometer 2012), в основу якого покладені опитування керівників найбільших компаній світу про тенденції в області зміни заробітної плати, чисельності персоналу, а також тенденцій в області управління персоналом.

PricewaterhouseCoopers (PwC) - HR Барометр 2012 Результати нинішнього опитування керівників найбільших світових компаній свідчать про те, що тривала світова економічна криза змушує керівників стримано оцінювати перспективи росту. Тільки 47% керівників у світі повністю впевнені в перспективах росту своїх компаній у наступні три роки.

На цьому тлі цілком обґрунтованим виглядає той факт, що більшість компаній продовжують заощаджувати на витратах: 66% керівників відзначили, що будуть скорочувати витрати в наступні 12 місяців. Проте, компанії готові заощаджувати багато на чому, але не на персоналі. Кадрове питання як і раніше перебуває в зоні особливої уваги: більше половини керівників (53%) відзначили, що вони збільшили чисельність персоналу у своїх організаціях торік, 51% розраховують збільшити чисельність персоналу в поточному році. І лише 18% керівників бізнесу заявили про те, що планують скоротити персонал цього року. Компанії в періоди спадів у першу чергу намагаються скоротити накладні витрати, але тільки в останню чергу скорочують співробітників.

Пошук талантів й утримання співробітників як і раніше залишається однією з головних проблем для роботодавців. Кожен четвертий керівник змушений відкладати стратегічні ініціативи або відмовлятися від можливостей розвитку бізнесу через брак талантів. За даними опитування, 53% керівників уважають, що одним із найскладніших кадрових завдань є залучення й утримання менеджерів середньої ланки, які мають високий потенціал. Це повною мірою стосується і висококваліфікованого виробничого персоналу, і молодих фахівців. Така ситуація диктує компаніям зміну стратегії по управлінню персоналом. І в найближчий час цим збираються зайнятися три чверті (78%) керівників.

За даними дослідження, 55% компаній уважають, що конкуренція за пошук висококваліфікованих співробітників зросте цього року. Але не тільки залучення в компанію ключових співробітників, але й подальше їхнє утримання усередині організації залишається одним із головних завдань для роботодавців. Дослідження, проведені PwC в 2011-му році, показали, що основна кількість звільнень відбувається протягом першого року роботи, що може свідчити про неправильне формування очікувань співробітників. Більшість компаній (63%) очікують, що рівень звільнень співробітників за власним бажанням в 2012-му році залишиться на тому ж рівні, що й в 2011-му. Разом з тим, автори дослідження вважають, що інвестиції в персонал, а також сильний кадровий резерв забезпечать компаніям конкурентноздатність і ріст.

Основні висновки дослідження:

  • 65% компаній-респондентів збільшили чисельність персоналу в 2011-му році в порівнянні з 2010-им роком. У 2012-му році 57% компаній збираються збільшувати чисельність співробітників. Більшість респондентів планують ріст чисельності співробітників не більше ніж на 5%.

  • 91% компаній-респондентів підвищили рівень заробітної плати своїм співробітникам в 2011-му році, при цьому практично половина компаній (49%) відповіли, що заробітна плата їхніх співробітників виросла в порівнянні з 2010-им роком на 5-10%.

  • 80% компаній мають намір підвищити зарплату своїм працівникам у 2012-му році, що на 11% менше в порівнянні з 2011-им роком. 51% компаній планують ріст заробітної плати на рівні 5-10%.

  • Практично всі учасники опитування мають практику змінної винагороди.

  • Більшість компаній-респондентів (71%) відзначили, що бонуси за результати 2010-го року були виплачені їхнім співробітникам у повному обсязі.

  • Половина учасників (50%) указали, що розмір бонусів, заснованих на результативності, в 2012-му році залишиться на тому ж рівні, що й торік. При цьому 33% компаній планують підвищити розмір бонусів своїм співробітникам.

  • Більше половини опитаних компаній (55%) уважають, що конкурентна боротьба за пошук висококваліфікованих співробітників на ринку праці зросте в 2012-му році в порівнянні з 2011-им. При цьому, більшість компаній (63%) відзначають, що рівень звільнень співробітників за власним бажанням залишиться на тому ж рівні, що й торік.

  • Майже половина учасників (49%) відповіли, що рівень залученості персоналу в 2011-му році залишився на тому ж рівні, що й у 2010-му. В поточному році компанії очікують, що така ситуація збережеться.

За матеріалами Центру гуманітарних технологій.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Обрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивнымОбрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивным
Зачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем местеЗачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем месте
Мир 3.0. Глобальная интеграция без барьеровМир 3.0. Глобальная интеграция без барьеров
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра
Тайные мысли успешных женщинТайные мысли успешных женщин

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)