ТЕНДЕНЦІЇ | HR 18 квітня 2012 р.

HR Барометр 2012

Транснаціональна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers (PwC) представила результати нового міжнародного дослідження "HR Барометр 2012" (HR-Barometer 2012), в основу якого покладені опитування керівників найбільших компаній світу про тенденції в області зміни заробітної плати, чисельності персоналу, а також тенденцій в області управління персоналом.

PricewaterhouseCoopers (PwC) - HR Барометр 2012 Результати нинішнього опитування керівників найбільших світових компаній свідчать про те, що тривала світова економічна криза змушує керівників стримано оцінювати перспективи росту. Тільки 47% керівників у світі повністю впевнені в перспективах росту своїх компаній у наступні три роки.

На цьому тлі цілком обґрунтованим виглядає той факт, що більшість компаній продовжують заощаджувати на витратах: 66% керівників відзначили, що будуть скорочувати витрати в наступні 12 місяців. Проте, компанії готові заощаджувати багато на чому, але не на персоналі. Кадрове питання як і раніше перебуває в зоні особливої уваги: більше половини керівників (53%) відзначили, що вони збільшили чисельність персоналу у своїх організаціях торік, 51% розраховують збільшити чисельність персоналу в поточному році. І лише 18% керівників бізнесу заявили про те, що планують скоротити персонал цього року. Компанії в періоди спадів у першу чергу намагаються скоротити накладні витрати, але тільки в останню чергу скорочують співробітників.

Пошук талантів й утримання співробітників як і раніше залишається однією з головних проблем для роботодавців. Кожен четвертий керівник змушений відкладати стратегічні ініціативи або відмовлятися від можливостей розвитку бізнесу через брак талантів. За даними опитування, 53% керівників уважають, що одним із найскладніших кадрових завдань є залучення й утримання менеджерів середньої ланки, які мають високий потенціал. Це повною мірою стосується і висококваліфікованого виробничого персоналу, і молодих фахівців. Така ситуація диктує компаніям зміну стратегії по управлінню персоналом. І в найближчий час цим збираються зайнятися три чверті (78%) керівників.

За даними дослідження, 55% компаній уважають, що конкуренція за пошук висококваліфікованих співробітників зросте цього року. Але не тільки залучення в компанію ключових співробітників, але й подальше їхнє утримання усередині організації залишається одним із головних завдань для роботодавців. Дослідження, проведені PwC в 2011-му році, показали, що основна кількість звільнень відбувається протягом першого року роботи, що може свідчити про неправильне формування очікувань співробітників. Більшість компаній (63%) очікують, що рівень звільнень співробітників за власним бажанням в 2012-му році залишиться на тому ж рівні, що й в 2011-му. Разом з тим, автори дослідження вважають, що інвестиції в персонал, а також сильний кадровий резерв забезпечать компаніям конкурентноздатність і ріст.

Основні висновки дослідження:

  • 65% компаній-респондентів збільшили чисельність персоналу в 2011-му році в порівнянні з 2010-им роком. У 2012-му році 57% компаній збираються збільшувати чисельність співробітників. Більшість респондентів планують ріст чисельності співробітників не більше ніж на 5%.

  • 91% компаній-респондентів підвищили рівень заробітної плати своїм співробітникам в 2011-му році, при цьому практично половина компаній (49%) відповіли, що заробітна плата їхніх співробітників виросла в порівнянні з 2010-им роком на 5-10%.

  • 80% компаній мають намір підвищити зарплату своїм працівникам у 2012-му році, що на 11% менше в порівнянні з 2011-им роком. 51% компаній планують ріст заробітної плати на рівні 5-10%.

  • Практично всі учасники опитування мають практику змінної винагороди.

  • Більшість компаній-респондентів (71%) відзначили, що бонуси за результати 2010-го року були виплачені їхнім співробітникам у повному обсязі.

  • Половина учасників (50%) указали, що розмір бонусів, заснованих на результативності, в 2012-му році залишиться на тому ж рівні, що й торік. При цьому 33% компаній планують підвищити розмір бонусів своїм співробітникам.

  • Більше половини опитаних компаній (55%) уважають, що конкурентна боротьба за пошук висококваліфікованих співробітників на ринку праці зросте в 2012-му році в порівнянні з 2011-им. При цьому, більшість компаній (63%) відзначають, що рівень звільнень співробітників за власним бажанням залишиться на тому ж рівні, що й торік.

  • Майже половина учасників (49%) відповіли, що рівень залученості персоналу в 2011-му році залишився на тому ж рівні, що й у 2010-му. В поточному році компанії очікують, що така ситуація збережеться.

За матеріалами Центру гуманітарних технологій.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
23 січня 2018
Київ, Готель «Мир»
Побудова системи оплати за результатом KPI — МОТИВАЦІЯ (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
24 січня 2018
Київ, Готель «Мир»
Тайм-менеджмент і принципи делегування (Наталія Дегтярьова)
30 січня 2018
Київ, Готель «Адріа»
Управління запасами: «ключ від сейфа, де гроші лежать» (Микола Іванов)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Управляй своей мечтой. Как реализовать любой замысел, проект, планУправляй своей мечтой. Как реализовать любой замысел, проект, план
Делай меньше. Как избавиться от желания все успетьДелай меньше. Как избавиться от желания все успеть
Обретая Я. Неординарные стратегии, изменяющие карьеруОбретая Я. Неординарные стратегии, изменяющие карьеру
Искусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеровИскусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеров
Второй шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мираВторой шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мира


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)