Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | Сталий розвиток 11 лютого 2015 р.

Десять трендів сталого розвитку в 2015-му році

Джерело: MMR

Консалтингове агентство SustainAbility опублікувало прогноз десяти головних глобальних трендів в галузі сталого розвитку в 2015-му році. Прогноз заснований на деяких основних досягненнях в 2014 році в різних сферах.

Десять трендів сталого розвитку в 2015-му році 1. Глобальний рух проти зміни клімату. У всьому світі буде робитися більше спроб протистояти подальшим змінам клімату. Торік 25 розвинених країн пожертвував $ 10 мільярдів у південнокорейський фонд Green Climate Fund, завдання якого в тому, щоб допомагати країнам, що розвиваються, освоювати способи збереження нормального клімату. У грудні 200 країн світу підписали Лімську угоду, що зобов'язує знизити рівень викидів CO2. У листопаді 2014-го США і Китай уклали угоду про зниження рівня викидів на 26-28% до 2025-го року в Штатах і до 2030-го року в Китаї.

2. Більше уваги до проблеми нестачі води. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі "водну кризу" віднесли до однієї з десяти найважливіших проблем глобальної економіки в 2014-му році. Все більше компаній визнають проблему нестачі води цілком матеріальною, включають її як таку, що має відношення до фінансів, у свої щорічні звіти та інвестують у розвиток водних інфраструктур.

3. Майбутнє за економікою взаємодопомоги. Нова модель бізнесу — більш гуманна, екологічна і технологічна — приходить на зміну старій. Виживуть ті бренди, які будуть освоювати "економіку взаємодопомоги". Радикальна трансформація відбувається у сфері транспорту. Компанії на зразок Uber, BlaBlaCar і Lyft, а також зростаюча популярність велопрокатів у містах змушує людей задуматися про те, як вони пересуваються. Краудсорсингові платформи продовжать процвітати.

4. На арену вийдуть постачальники відновлюваної енергії. Вугільні, нафтові і газові компанії продовжать реструктуризацію свого бізнесу з великим ухилом на виробництво чистої енергії з використанням природних ресурсів (сонця, вітру, органічного палива). Міжнародне агентство енергетики пророкує, що до 2050-го року сонце стане головним джерелом енергії.

5. Зміна відносин між роботодавцями та співробітниками. Гнучкий робочий графік, більше додаткового навчання і професійних тренінгів, зручні умови роботи для мам та інші соціальні зручності — роботодавці усвідомлюють, що співробітникам сьогодні потрібна не лише фінансова мотивація. Наприклад, уряд Малайзії обіцяє компаніям зменшення податків, якщо ті створять умови для працюючих мам з маленькими дітьми.

6. Ще більше соціальної рівності. Все більше компаній, особливо в американському технологічному секторі, проголошують принцип рівності за ознакою статі, сексуальної орієнтації, раси, віку та фізичного стану.

7. Більше тиску на корпорації, що нелегально використовують робочу силу в країнах третього світу. За даними Міжнародної організації праці (ILO) щорічно в світі нелегальна примусова праця приносить $ 150 мільярдів доходу. Для боротьби з цим британський парламент ініціював "Білль про сучасне рабство", мета якого — вирішити проблему порушення прав робітників у корпораціях.

8. Вирішення етичних проблем банків і глобальних корпорацій. У зв'язку з браком етики, банки і компанії втрачають довіру споживача, але уряди збираються докласти всіх зусиль, щоб вирішити проблему хабарництва, непрозорості фінансових операцій та дезінформації клієнтів заради власної вигоди. У США і Європі вводять більш суворі регулятивні заходи.

9. У великих міжнародних компаній буде більше впливу на глобальний сталий розвиток, викорінення злиднів, голоду, проблем в охороні здоров'я та освіті в країнах, що розвиваються. Цього року ООН надасть остаточну форму "17 цілям сталого розвитку для урядів і приватного сектора".

10. Більше інновацій у сфері соціальних медіа. Корпорації будуть підвищувати усвідомленість серед споживачів у сфері сталого розвитку за допомогою соцмереж, додатків і онлайн-платформ. 29 лідируючих компаній і некомерційних організацій, включаючи Coca-Cola, IKEA, PepsiCo та ін. об'єдналися для запуску "Collectively" — платформи для популяризації серед молодого покоління більш усвідомленого способу життя.РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Ментальные ловушки на работеМентальные ловушки на работе
Гении и аутсайдеры. Почему одним все, а другим ничего?Гении и аутсайдеры. Почему одним все, а другим ничего?
Обретая Я. Неординарные стратегии, изменяющие карьеруОбретая Я. Неординарные стратегии, изменяющие карьеру
Директора и дилеммыДиректора и дилеммы
Разговор по существу. Искусство общения для тех, кто хочет добиваться своегоРазговор по существу. Искусство общения для тех, кто хочет добиваться своего

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)