ТЕНДЕНЦІЇ | Сталий розвиток 11 лютого 2015 р.

Десять трендів сталого розвитку в 2015-му році

Джерело: MMR

Консалтингове агентство SustainAbility опублікувало прогноз десяти головних глобальних трендів в галузі сталого розвитку в 2015-му році. Прогноз заснований на деяких основних досягненнях в 2014 році в різних сферах.

Десять трендів сталого розвитку в 2015-му році 1. Глобальний рух проти зміни клімату. У всьому світі буде робитися більше спроб протистояти подальшим змінам клімату. Торік 25 розвинених країн пожертвував $ 10 мільярдів у південнокорейський фонд Green Climate Fund, завдання якого в тому, щоб допомагати країнам, що розвиваються, освоювати способи збереження нормального клімату. У грудні 200 країн світу підписали Лімську угоду, що зобов'язує знизити рівень викидів CO2. У листопаді 2014-го США і Китай уклали угоду про зниження рівня викидів на 26-28% до 2025-го року в Штатах і до 2030-го року в Китаї.

2. Більше уваги до проблеми нестачі води. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі "водну кризу" віднесли до однієї з десяти найважливіших проблем глобальної економіки в 2014-му році. Все більше компаній визнають проблему нестачі води цілком матеріальною, включають її як таку, що має відношення до фінансів, у свої щорічні звіти та інвестують у розвиток водних інфраструктур.

3. Майбутнє за економікою взаємодопомоги. Нова модель бізнесу — більш гуманна, екологічна і технологічна — приходить на зміну старій. Виживуть ті бренди, які будуть освоювати "економіку взаємодопомоги". Радикальна трансформація відбувається у сфері транспорту. Компанії на зразок Uber, BlaBlaCar і Lyft, а також зростаюча популярність велопрокатів у містах змушує людей задуматися про те, як вони пересуваються. Краудсорсингові платформи продовжать процвітати.

4. На арену вийдуть постачальники відновлюваної енергії. Вугільні, нафтові і газові компанії продовжать реструктуризацію свого бізнесу з великим ухилом на виробництво чистої енергії з використанням природних ресурсів (сонця, вітру, органічного палива). Міжнародне агентство енергетики пророкує, що до 2050-го року сонце стане головним джерелом енергії.

5. Зміна відносин між роботодавцями та співробітниками. Гнучкий робочий графік, більше додаткового навчання і професійних тренінгів, зручні умови роботи для мам та інші соціальні зручності — роботодавці усвідомлюють, що співробітникам сьогодні потрібна не лише фінансова мотивація. Наприклад, уряд Малайзії обіцяє компаніям зменшення податків, якщо ті створять умови для працюючих мам з маленькими дітьми.

6. Ще більше соціальної рівності. Все більше компаній, особливо в американському технологічному секторі, проголошують принцип рівності за ознакою статі, сексуальної орієнтації, раси, віку та фізичного стану.

7. Більше тиску на корпорації, що нелегально використовують робочу силу в країнах третього світу. За даними Міжнародної організації праці (ILO) щорічно в світі нелегальна примусова праця приносить $ 150 мільярдів доходу. Для боротьби з цим британський парламент ініціював "Білль про сучасне рабство", мета якого — вирішити проблему порушення прав робітників у корпораціях.

8. Вирішення етичних проблем банків і глобальних корпорацій. У зв'язку з браком етики, банки і компанії втрачають довіру споживача, але уряди збираються докласти всіх зусиль, щоб вирішити проблему хабарництва, непрозорості фінансових операцій та дезінформації клієнтів заради власної вигоди. У США і Європі вводять більш суворі регулятивні заходи.

9. У великих міжнародних компаній буде більше впливу на глобальний сталий розвиток, викорінення злиднів, голоду, проблем в охороні здоров'я та освіті в країнах, що розвиваються. Цього року ООН надасть остаточну форму "17 цілям сталого розвитку для урядів і приватного сектора".

10. Більше інновацій у сфері соціальних медіа. Корпорації будуть підвищувати усвідомленість серед споживачів у сфері сталого розвитку за допомогою соцмереж, додатків і онлайн-платформ. 29 лідируючих компаній і некомерційних організацій, включаючи Coca-Cola, IKEA, PepsiCo та ін. об'єдналися для запуску "Collectively" — платформи для популяризації серед молодого покоління більш усвідомленого способу життя.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4-6 серпня 2021
Київ
Керівник HR-служби. Побудова системи управління персоналом
5-6 серпня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)