Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | Сталий розвиток 11 лютого 2015 р.

Десять трендів сталого розвитку в 2015-му році

Джерело: MMR

Консалтингове агентство SustainAbility опублікувало прогноз десяти головних глобальних трендів в галузі сталого розвитку в 2015-му році. Прогноз заснований на деяких основних досягненнях в 2014 році в різних сферах.

Десять трендів сталого розвитку в 2015-му році 1. Глобальний рух проти зміни клімату. У всьому світі буде робитися більше спроб протистояти подальшим змінам клімату. Торік 25 розвинених країн пожертвував $ 10 мільярдів у південнокорейський фонд Green Climate Fund, завдання якого в тому, щоб допомагати країнам, що розвиваються, освоювати способи збереження нормального клімату. У грудні 200 країн світу підписали Лімську угоду, що зобов'язує знизити рівень викидів CO2. У листопаді 2014-го США і Китай уклали угоду про зниження рівня викидів на 26-28% до 2025-го року в Штатах і до 2030-го року в Китаї.

2. Більше уваги до проблеми нестачі води. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі "водну кризу" віднесли до однієї з десяти найважливіших проблем глобальної економіки в 2014-му році. Все більше компаній визнають проблему нестачі води цілком матеріальною, включають її як таку, що має відношення до фінансів, у свої щорічні звіти та інвестують у розвиток водних інфраструктур.

3. Майбутнє за економікою взаємодопомоги. Нова модель бізнесу — більш гуманна, екологічна і технологічна — приходить на зміну старій. Виживуть ті бренди, які будуть освоювати "економіку взаємодопомоги". Радикальна трансформація відбувається у сфері транспорту. Компанії на зразок Uber, BlaBlaCar і Lyft, а також зростаюча популярність велопрокатів у містах змушує людей задуматися про те, як вони пересуваються. Краудсорсингові платформи продовжать процвітати.

4. На арену вийдуть постачальники відновлюваної енергії. Вугільні, нафтові і газові компанії продовжать реструктуризацію свого бізнесу з великим ухилом на виробництво чистої енергії з використанням природних ресурсів (сонця, вітру, органічного палива). Міжнародне агентство енергетики пророкує, що до 2050-го року сонце стане головним джерелом енергії.

5. Зміна відносин між роботодавцями та співробітниками. Гнучкий робочий графік, більше додаткового навчання і професійних тренінгів, зручні умови роботи для мам та інші соціальні зручності — роботодавці усвідомлюють, що співробітникам сьогодні потрібна не лише фінансова мотивація. Наприклад, уряд Малайзії обіцяє компаніям зменшення податків, якщо ті створять умови для працюючих мам з маленькими дітьми.

6. Ще більше соціальної рівності. Все більше компаній, особливо в американському технологічному секторі, проголошують принцип рівності за ознакою статі, сексуальної орієнтації, раси, віку та фізичного стану.

7. Більше тиску на корпорації, що нелегально використовують робочу силу в країнах третього світу. За даними Міжнародної організації праці (ILO) щорічно в світі нелегальна примусова праця приносить $ 150 мільярдів доходу. Для боротьби з цим британський парламент ініціював "Білль про сучасне рабство", мета якого — вирішити проблему порушення прав робітників у корпораціях.

8. Вирішення етичних проблем банків і глобальних корпорацій. У зв'язку з браком етики, банки і компанії втрачають довіру споживача, але уряди збираються докласти всіх зусиль, щоб вирішити проблему хабарництва, непрозорості фінансових операцій та дезінформації клієнтів заради власної вигоди. У США і Європі вводять більш суворі регулятивні заходи.

9. У великих міжнародних компаній буде більше впливу на глобальний сталий розвиток, викорінення злиднів, голоду, проблем в охороні здоров'я та освіті в країнах, що розвиваються. Цього року ООН надасть остаточну форму "17 цілям сталого розвитку для урядів і приватного сектора".

10. Більше інновацій у сфері соціальних медіа. Корпорації будуть підвищувати усвідомленість серед споживачів у сфері сталого розвитку за допомогою соцмереж, додатків і онлайн-платформ. 29 лідируючих компаній і некомерційних організацій, включаючи Coca-Cola, IKEA, PepsiCo та ін. об'єдналися для запуску "Collectively" — платформи для популяризації серед молодого покоління більш усвідомленого способу життя.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Капитализм по-китайски. Государство и бизнесКапитализм по-китайски. Государство и бизнес
Работай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективностиРаботай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективности
Продуктивный ниндзя. Работай лучше, получай больше, люби свое делоПродуктивный ниндзя. Работай лучше, получай больше, люби свое дело
Бойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзникаБойся... но действуй! Как превратить страх из врага в союзника
Можливо все!Можливо все!

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)