ТЕНДЕНЦІЇ | Технології 7 березня 2017 р.

Хмарні сервіси — джерело прихованої конкурентної переваги

Стикаючись зі все більшим тиском з боку суспільства, керівники компаній гарячково шукають нові інструменти, які б дозволили повноцінно інкорпорувати філософію сталого розвитку в засади функціонування своїх ланцюгів постачань. Хоча, як стверджують деякі фахівці, один такий інструмент вже є — це технологія хмарних обчислювань.

Хмарні сервіси — джерело прихованої конкурентної переваги Використання хмарних сервісів дає компаніям можливість суттєво скоротити витрати на IT-інфраструктуру і мережі зберігання даних, а також небувалу гнучкість у задоволенні своїх інформаційно-обчислювальних потреб. Але як використання цієї технології впливає на економічні та екологічні показники фірми? Це поки що мало вивчене питання стало предметам дослідження, яке провели фахівці коледжу бізнес-адміністрування Род-Айлендського університету Дара Шнайдерьянс (Dara Schniederjans) та Дуглас Хейлс (Douglas Hales)1. Автори провели опитування 247 CEO, менеджерів та IT-спеціалістів американських компаній, які виконують різні функції в рамках ланцюга постачань (серед іншого, це виробнича діяльність, дистрибуція та роздрібна торгівля). Оскільки вважається, що найбільшою перепоною для впровадження екологічних ініціатив є їхня доволі висока вартість, дослідників цікавило питання — чи можуть компанії компенсувати понесені витрати за рахунок коштів, зекономлених завдяки використанню хмарних сервісів. Згідно авторів, фірми, які віддали перевагу хмарній технології, демонстрували зростання обсягів продажу, підвищення операційних надходжень, збільшення доходності активів та інвестицій.

Щодо реалізації ідеї сталого розвитку, це також, на думку авторів, як правило, допомагало компаніям скоротити витрати. Вони витрачали менше коштів на розхідні матеріали, переробку відходів та зменшували споживання електроенергії. Крім усього, за словами дослідників, використання технології хмарних обчислень допомогло компаніям зменшити обсяги твердих відходів. Також вони застосовували менше токсичних і шкідливих речовин та взагалі суттєво скоротили споживання ресурсів. У підсумку цим фірмам стало легше виконувати відповідні регуляторні вимоги.

У цілому, автори стверджують, що хмарні технології дають фірмам, котрі прагнуть зробити «ривок» та вийти у віртуальний простір, приховану конкурентну перевагу. Дослідники пояснюють це тим, що хмарні технології дозволяє значно зменшити операційні витрати на всьому протязі ланцюга постачань, відмовитись від утримання громіздкої фізичної інфраструктуру та замінити застарілі способи взаємодії з партнерами на сучасні. Персонал кількох фірм-партнерів може будь-якої миті отримати доступ до потрібної інформації та вільно обмінюватись даними. У ході опитування дослідники побачили деякі підтвердження тіснішої взаємодії, яку налагодили між собою партнерські фірми завдяки хмарним обчисленням. Зокрема, респонденти говорили, що їм стало легше гармонізувати цілі зі стимулами для їхнього досягнення, а також, що вони ефективніше використовують ресурси зі спільного пула, практично безперебійно обмінюються інформацією та можуть спільно генерувати нові знання.

Як стверджують автори, вони довели емпірично, що використання хмарних сервісів дає бізнесу неявну конкурентну перевагу, а також змогу «ефективно збалансувати економічні й екологічні аспекти своєї діяльності».

За матеріалами "Serendipity in the Cloud", strategy+business.

Ілюстрація: Depositphotos.com
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)