ТЕНДЕНЦІЇ | Майбутнє світу 16 червня 2017 р.

Розвиток чи деградація: яким буде світ у 2030-му році

Джерело: K.Fund Media

Чому світ розділиться на цивілізований та варварський та як зміняться люди в майбутньому. Валерій Пекар, підприємець, футуролог, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи (kmbs), автор книги "Різнобарвний менеджмент", спробував спрогнозувати майбутнє.

Розвиток чи деградація: яким буде світ у 2030-му році

1. Одні «знімуть вершки», інші — нічого не зрозуміють

Під час будь-якого фазового переходу є першопрохідці, успішні або невдалі послідовники, жертви катастрофи, лінивці та ізольовані.

Перші — це лідери переходу. Наприклад, Англія, Голландія і Північна Італія — з них почалась індустріальна революція, вони й зняли всі «вершки». Успішні послідовники — це США, Німеччина, Корея, Сінгапур. Вони трішки затримались із переходом, але змогли наздогнати лідерів. Невдалі послідовники, такі, як Україна, так і не встигли за першопрохідцями, жертви впали ще нижче, лінивці навіть не намагались наздогнати (країни Африки), а ізольовані (аборигени) нічого не помітили і не зрозуміли.

2. Два світи — дві цивілізації

Завдяки моделі фазових переходів можна зрозуміти, яким буде світ в 2030 році. В майбутньому будуть дві великі системи: цивілізований світ «Ойкумена» і варварський світ «Околиця». Вони будуть дуже різні.

«Ойкумена» — це територія серйозного прориву у розвитку, а «Околиця» не зміниться взагалі.

Як виглядатиме «Ойкумена»? Це світ без кордонів. Його жителі будуть громадянами всієї планети. Тут всі блага будуть дешевими і якісними.

При правильній організації і завдяки розвиненим технологіям електроенергія буде безкоштовною. Ця тенденція означає принципову зміну собівартості всіх товарів і послуг.

«Околиця» не зміниться. Бідність, неграмотність та інституційна неспроможність — головні риси цього світу. Жителі «Околиці» матимуть доступ до глобального розважального контенту, але двері розвиненого світу для них будуть закритими. Дешеві блага тут будуть недоступними, а допомога від розвинених країн не принесе їй користі, бо її або розкрадатимуть, або не зможуть розподілити за призначенням.

3. Освічені пасіонарії та консьюмтаріат

В країнах «Ойкумени» населення розділиться на два класи: активний та пасивний. Перші — це освічені пасіонарії. Ці люди мають цікавість до життя та жагу до самореалізації. Їхній капітал — знання та репутація. Соціологи вважають, що таких людей в країнах «Ойкумени» буде близько 10%.

Чимало професій за декілька років зникне

Активний клас працюватиме, його можна розділити на чотири групи: креатив (письменники, режисери, дизайнери, музиканти, дослідники), охорона (поліцейські, солдати, рятівники), турбота (лікарі, соціальні працівники) та вчителі з великої літери — люди, які поєднуватимуть в собі креатив, охорону і турботу.

Пасивний клас «Ойкумени» — консьюмтаріат — не буде працювати, вони задовольнятимуться тим, що матимуть.

Але ж нічого не дається просто так — за все треба платити. Пасивні люди платитимуть лояльністю. Вони будуть отримувати мінімальний дохід за те, аби не шкодили іншим та дотримувалися правил. Типового консьюмтарія цікавлять тільки базові речі: їжа, одяг і розваги.

4. Самокеровані команди

Економіка «Ойкумени» — це посткапіталізм. Щоправда, класичний капіталістичний устрій залишиться в певних сферах, хоча буде менш ефективним.

В майбутньому розвиватимуться такі явища як вікіноміка, краудсорсінг, краудфандінг, конкуренція-співробітництво та спільне використання. За рахунок дешевизни основних благ бурхливо ростимуть «уявні» постіндустріальні ринки вражень, персональних трансформацій і товарів з віртуальною споживчою цінністю (наприклад, механічний наручний годинник в епоху смартфонів).

У цивілізованому світі популярними будуть невеликі стартапи та творчі команди без традиційних ієрархій та одноосібного лідерства. В організаціях працюватимуть самокеровані команди, люди в яких не матимуть ніяких посад.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
19-20 квітня 2019
Київ
Складська логістика торгового підприємства
24 квітня 2019
Київ
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
12 важелів успіху12 важелів успіху
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2019, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)