ТЕНДЕНЦІЇ | Управління активами 28 серпня 2017 р.

BCG: Компанії з управління активами мусять трансформувати засади свого функціонування

Щоб вижити та утримати ринкові позиції, компанії, які здійснюють управління активами, мусять змінити спосіб свого функціонування, — такою є основна теза 15-го щорічного звіту Boston Consulting Group (BCG) «Global Asset Management 2017: The Innovator’s Advantage» («Управління світовими активами, 2017-й рік: перевага інноватора»).

BCG: Компанії з управління активами мусять трансформувати засади свого функціонування У звіті звертається увага на те, що 2016-го, вперше після глобальної фінансової кризи 2008-го року, доходи компаній з управління активами впали в цілому світі. Більше того, у міру того, як ці гравці, стикаючись зі все більшим тиском, змушені знижувати суми комісій, рівень їхньої маржі звужується. Також надалі триває відтік капіталу, інвестованого в традиційні продукти.

П’ять основних можливостей

У звіті BCG виділено п’ять напрямів, просуваючись в яких компанії з управління активами можуть адаптуватись до дуже складного й волатильного галузевого середовища та збільшити прибутки, а саме це:

  • інноваційна діяльність та доведення системи управління загальним бізнес-портфелем до досконалості;
  • впровадження передових аналітичних технологій та інструментів прийняття рішень;
  • управління структурними витратами;
  • вихід на ринки Китаю та інших регіонів з високою динамікою зростання;
  • здійснення стратегічних M&A-транзакцій з метою створення досконалішої, ніж у конкурентів, бізнес-моделі.

«Щоб досягти у майбутньому успіху, компанії з управління активами повинні ідентифікувати можливості, виявити рішучість при їхньому освоєнні та переосмислити засади своєї діяльності», — сказав Брент Бердслей (Brent Beardsley), старший партнер BCG та співавтор звіту. «Фірмам, котрі не матимуть стійкої конкурентної переваги, буде вкрай складно втриматись на ринку», — додав він.

Згідно звіту BCG, 2016-й став другим роком поспіль, у якому галузь показала дуже слабкі результати. Сукупні світові активи, що знаходяться в управлінні, 2015-го перебували в стагнації, а 2016-го досягли суми в $ 69,1 трлн., продемонструвавши 7-відсоткове зростання, яке, однак, було зумовлено підвищенням вартості активів на глобальних фінансових ринках. Чистий приток нового капіталу, що є джерелом органічного зростання галузі, на початок року становив лише 1,5%. Це дуже незначне зрушення в порівнянні із попередніми роками.

Галузеве середовище надалі залишатиметься волатильним, — наголошується у звіті. Відтік інвестицій у сферу пасивних, альтернативних, спеціальних інструментів та рішень триватиме; відповідно, частка ринку традиційних активів скорочуватиметься, що призводитиме до падіння доходів компаній з управління активами. Також прискорюватиметься поширення «підривних» технологій.

Потреба в технологічних інноваціях

Щоб не потрапити до вищезгаданих пасток, компанії повинні здобувати перевагу, впроваджуючи с та досконало управляючи своїм портфелем продуктів та бізнесів, — зазначається у звіті.

«Завтрашні лідери галузі відрізнятимуться від гравців, які займають провідні позиції сьогодні», — зауважив Рено Фейдж (Renaud Fages), партнер BCG та співавтор звіту. За його словами, «успіх залежатиме від цифрової та технологічної інновації — особливо це стосується таких функцій, як інвестиційний менеджмент та дистрибуція; а через збільшення інтенсивності "підривів", спричинених аналітикою "великих даних" та технологією машинного навчання, кардинально зміняться засади функціонування галузі».

Управління операційною ефективністю також буде дуже важливим, але традиційних моделей буде недостатньо, — підкреслюється у звіті. «В ситуації, коли маржа скорочується, компанії мусять підходити до питання витрат більш структуровано — незалежно від того, чи йдеться про використання переваг автоматизації або задіювання ресурсів третіх сторін», — сказала Елен Доннадьє (Hélène Donnadieu), один із директорів BCG та співавтор звіту.

Ще однією можливістю для зростання є вкрай динамічний ринок Китаю, який відкрив нові шляхи для входу іноземних гравців. Ця країна є винятком у процесі вповільнення росту глобального ринку управління активами. За даними звіту, 2016-го року зростання китайських компаній з управління активами становило 21%, а рушієм цього став 17-відсотковий чистий притік капіталу.

Як зазначила Цинь Сюй (Qin Xu), партнер BCG та співавтор звіту, «роздрібний ринок Китаю швидко переходить до диджитал-царини і глобальні гравці повинні навчитись взаємодіяти через цифрові канали; а добре розвинута аналітична функція буде критично значущим чинником прискорення зростання».

Звіт «Global Asset Management 2017», так само як і його попередні версії, базується на оцінюванні розміру ринку та даних масштабного порівняльного дослідження рівня комісії, продуктів, каналів дистрибуції та обсягів витрат, що дозволяє зрозуміти базові джерела доходів галузі. Предметом цьогорічного дослідження були 153 провідні компанії, в управлінні яких перебувають активи на суму $43 трлн. (що становить 62% глобального ринку активів). При цьому по кожному з гравців було вивчено 3 тис. точок даних (data points). У фокусі уваги дослідників перебували виключно активи, що управляються професійними структурами, які отримують за це комісійні доходи.

За матеріалами "To Survive, Asset Managers Must Transform the Very Way They Work", BCG.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)